Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lcd tv önerisi

Konu, 'Sohbet' kısmında büyükçolpan tarafından paylaşıldı.

1. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Selamlar dostlar lcd tv almayı düşünüyorum full hd olmak koşuluyla önerebilecegınız marka ve modeller varmı

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

samsung series 6 fiyatı uygun..

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Doğru tespit kullanıyorum çok memnunum...

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
    Gece gece forumu açtım ve bunu gördüm.KAbus gibi geldi.
    PAtron TV alacakmış tabii büyük ekran, araştır dedi.Zaten az buçuk bilgim vardı,
    üstüne üstlük birde bir haftalık araştırma yapmıştım,bugün rapor olarak sundum.
    Forumu açıp bunu görünce ,anla halimi :D

Gelelim cevaplara. Samsung'u unut bence. Renkler doğal değil.Evet canlı ve parlak ama renkler doğal değil....
    Zaten satış sonrası hizmetlerde de sınıfta kalıyor. anadolu elektronikti eski distribütör.
    Sonra onunla irtibatı koparıp,kendisi geldi Samsung.
    Şu aralar 40C650 fazlasıyla popüler..1800 TL gibi fiyatı var..

Benim önerim Philips 42PFL5405 .Aynı fiyat sayılır.' ms tepkime süresi ve 100 hz. Kontrast oranı 100.000:1 .
    Tabii bazı yerlerde 500.000:1 diye yazsada büyük atmasyondur.Renkler gayet güzel ve doğaldır.
    Bunun haricinde Sharp'lara bak.Sharp panel üreticisidir.

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

bende samsung40c650 kullanıyorum ve çok memnunum...

7. enis59

enis59 Daimi Üye

Bencede ya samsung yada lg den şaşma derim nacizane fikrim

8. onder

onder Aktif Üye

Ben de Toshiba regza kullanıyorum yaklaşık 1 senedir. Çok memnunum televizyonumdan. Hem fiyatı uygun, hem de görüntü kalitesi iyi bence. Piyasaya geç girmeleri fiyatı düşük tutmalarına sebep oldu sanırım. Çünkü aynı özellikleri taşıyan samsung 1400 küsur lira iken ben 1000 tl'ye almıştım televizyonumu.

9. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Uzun araştırmalar sonrası Şubat 2010 da Philips 42PFL5604/5624H/12 42'' Full Hd Lcd Televizyon almıştım. 8 aydır kullanıyoruz ve gayet memnunuz. Renk kalitesi, netliği, menüsü, ses kalitesi, her şeyiyle çok kullanışlı bir tv. Philips tavsiye ederim. Yalnız şunuda es geçmemek gerekli elektronik işi tamamen şansa kalmış birşey. Kimisi hiç sorun çıkartmaz kimisi ilk günden sorun çıkartır. Bu nedenlede teknik servis durumunuda iyi araştırın derim.

10. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Fiyat araştırmasınıda detaylı yapmakta fayda var. Farklı yerlerde oldukça düşük fiyatları bulabiliyorsunuz.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/ buradaki fiyatlar bazen çok uygun olabiliyor ;)

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Eskiden çok uygun oluyordu İstanbulbilişimde, şu ara zaten ellerinde pek cihaz yok. Kendi ithalatlarını kendileri yapıyorlar.yani paralel üründür. Garantisi kendileridir.
    Hatırlarsanız birkaç ay önce TRT bondrol yolsuzluğu patlamıştı.Radyo için olan birkaç TLlik bandrolü alıp, 100 TL olan TV bandrolü yerine kullaıp aradaki farkı devletten kaçırmışlardı.İşte o firmalardan biride istanbulbilişimin yan kuruluşu ve ithalatını yapan firmaydı. Şu an soruşturması ve kanuni tahkikat devam ediyor.
    O zamanlar fiyatlar piyasa fiyatlarından aşşağı iken şu an bazı ürünlerde piyasa fiyatları ile ,distribütör garantisi olan cihazlarla aynı fiyatta.
    İstanbulbilişimi seveni kadar sevmeyenide var,bazı ürünlerinin refurbish olduğu konuşuluyor.Yani yurtdışında malı alıp beğenmeyip geri iade olmuş malların toplanıp ithal edilmesine Refurbished ürünler deniyor.Yada fabrikasyon hatası olup alıcı tarafından iade edilip, servste tamir görmüş mallar daha ucuz fiyattan satılır.İşte bu cihazlar toplanıp Türkiyeye getirilip piyasa fiyatının biraz altında satılıyor diye söylenti var.Tabii istanbul bilişim tüm mallarında bunu yapıyor demek olmaz,ama bazı mallarda yaptığı yönünde söylenti var.
    Kesin bilemmekle birlikte firmayı bu anlamda zan altında bırakmak istemiyorum ama takip ettiğim donanınhaber forumunda bu konuda hararetli tartışmalar oluyor dönem dönem.

50-100 kar edeceğiz diye resmi distribütörünün malını almayıp, paralel ithalatçıdan almak riskli tabiiki. aradaki fark ciddi olursa o zaman paralel ithalat düşünülebilinir.Ama satış sonrası hizmetleri çok iyi olanda var, sattım bitti diyende var paralel ithalat pazarında.

Sözünözü ben olsam ve şu borçlarım bitince Philips PFL5405 alacağım, yada daha üst modellerinden birini.5605 modeli ise led TVdir.Full led olmasada Led ışıklandırma diye tabir edilendir.
    Samsung popüler ve rağbet görür ama satış sonrası teknik servislerinden şikayet çoktur,aldığınız TV'nin arıza yapmaması için dua edin..