Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levolar levo var... saçma oldu idare edin.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Efendim gündüz yapılan ve akşam üstü 5 e kadar süren uykudan sonra, asıl amacımı unutmuş bir şekilde etrafta mal mal dolaşırken birden dank etti hem de ne etti. Ben niye buradayım e levrek avı için... ve hemen takımı taklavatı hazırlayıp 10 dk süren giyinmez faslı ve 10 dk da meraya gidiş sonucunda sahtelerimi suyla buluşturmayı başardım. Aysız bir gece olması nedeniyle shore line shiner limon ile denemelerime başladım. Bir saat süren denemeler sonunda balık yapıştıramayınca, bir saat daha denemeye karar verdim ve tam artık "yeter gayri bitsin bu çile" diyerek son kez oltamı sallamış ve yavaş yavaş çekerken, tak tak tuk tuk yapıştırdık köfteyi ve keyifli bir şekilde balığı çektim. 1.300 gr lık kibar bir levrek balığıydı ama benim daha fazla at çek yapmaya isteğim kalmamıştı. Takımı taklavatı toplayıp eve döndüm. Sobayı yaktım, yimeğimi yedim, tv karşısına uzandım, uzanış o uzanış gene uyumuşum.
    Kalktığımda saat sabaha karşı 3 ü gösteriyordu. Bu saatte ne yapacaz, bide tv cereyanlar filan açık kalmış hep, büyük israf efendim. Neyse gece 3 ve o saatte yapacak daha iyi bir şey yok ve ben gözlerimi açınca bir daha hayatta uyuyamam hazırlanıp avlağa yollandım. Gittiğimde kimsecikler yoktu. Başladım limonla at çek yapmaya bu arada yağmurda başlamış rüzgar sertleşmişti kısaca tam benim havamdı. Bir kaç denemeden sonra balığı yapıştırdım ama tam alacakken iğneden kurtuldu. Tüh be diyerek at çeke devam ettim ve bu yakışıklıları yapıştırdım güzel balıklar 2 kg kadar filana herhalde balıklar, tartmadım. Saat 6:30 da avı sonlandırıp eve döndüm filan.
    Gelelim tüyolara, efenim özellikle kırma kayalık bölgelerde veya mendirek gibi yerlerde avlanıyorsanız eğer, kalamayı biraz sıkın ve balığın taş altı yapmasına izin vermeyin. Bu gün iki balığıda tam taş altı yapacakken zorladım kafalarını çevirip taş altı yapmalarına izin vermedim. Allahtan küçükken filan sürekli daldığımız yerlerde dipte nerede ne kaya var ezberledik.
    2. olarak şu shore line ların iğnelerin alır almaz değiştirin kendileri güzel olabilir ama iğneleri tırt. Benim gibi neredeyse kalama vermeden avlanan adamlar elinde bide balığın direnci eklenince iğneler çok çabuk açılıyor. Kendileri güzel ama iğneler ı-ıh değil.
    Bu arada 3. balık nerede diye soracaksınız efendim kendileri buzlukta donmuş vaziyetteler. Donuk balık fotosunu koymak istemedim.

Takım
    Shimano speedmaster game type 10 - 50 hüper züper kamış beyaa
    Shimano biomaster 4000fb hüper müthiş makine beyaa
    Berkley whiplash 0.08 turuncu örgü beyaaa
    Klips ise owner ın 10 kg çekerli bir klipsi ,iyi güzel iş yapar be atliiim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

:) Züper rapor olmuş abi daha hüperlerine rastgelsin beya :D

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Uluç güzel levrekler :)

İğneleri hangi iğne ile değiştiriyorsun?

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Teşekkürler be atliiim.

Teşekkür ederim Hamdi.,
    Elimde ne varsa onunla :) Kullanmadığım bir 15 cm maxrap in iğnelerini çıkarıp taktım. Elimizde bu var ne yapalım... :)

6. Levreka

Levreka Aktif Üye

Tebrikler, güzel av olmuş.
    Avlak evinize yakın sanırım, benim deniz kenarına inmem arabayla 1 saat sürüyor :( Bu yüzden günde 2 kere balığa çıkmak, peeeh hanım boşar beni :D

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Uluç. Daha irileri denk gelir inşallah.

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Harika av olmuş çok imrendim...rapor tarzını da ayrıca çok beğendim. Seviyorum senin bu yazı tarzını...

Triple x yapmışsın, ne mutlu...Tüyolarda on numara

9. ficus

ficus Üye

Tebrikler güzel bir av ve balıklar herzaman rast gelsin.

10. levend

levend Üye

Raporda balıklarda süper.Elinize sağlık.

11. caberia

caberia Aktif Üye

havası suyu nasılda etkilemiş :) her daim rastgele