Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levreğe Bak Levreğe !!!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ekvator1907 tarafından paylaşıldı.

1. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Tabiki levrek tutmaktı gayem. Tabiki levrek avı diye sabah kalktım gittim balığa. Ama merada levrek mevrek yoktu. Nedeni de sahteye atlayan balık ile belli oldu. Merak ediyoruz değil mi ne balığı diye. Evet kendisi denizlerimizde yeni türeyen, amatör-usta , herkesin illlah dediği, ip misina bile tınlamayan Balon balığımız. Bu zamana kadar tutulan balon balıklarını gördüm ama bu kadar yakından inceleme fırsatım olmamıştı. İlk olarak dişlerden bahsetmek istiyorum. Kunduzun dişleri balonun yanında seramik diş kalır :D BAlonun dişleri neredeyse elimdeki kargaburunu bile kıracak. Benim sahteyi yanlardan almış. Yoksa misinanın kopması bir ip koparmak kadar basit.

Sabah uyku tutmadı. Baraküda avlarından sonra levreğe gitmeye karar vermiştim. O yüzden seçtiğim avlak, kefallarin bol olduğu, denizin sığ olduğu ve yerleşkelerden uzak bir yerdeydi. Avlağa vardğımda karanlıktı , kimsecikler yoktu. Rover 128 G13r ile atışlar yaptım tık yok, Pelican prolan sırtı yeşil olanı denedim onda da tık yok. Rapala xrap-maxrap denedim o da boş. Rover98
    G19R limon denedim maalesef o da bir iş yapmadı. Hava da yavaş yavaş aydınlanıyordu. Maria chase sw'lerin değişik renklerini denedim herhangi bir hareket yoktu. Daha sonra kefaller kafada uçuşmaya başladı. Şöyle kocaman birşey kefali aldı ağzına kıyaya paralel hızlıca geçti gitti. Onun şokunu yaşarken avlak hareketlenmeye başlamıştı. Daha sonra pelican prolan sırtı kırmızı sarı olanı taktım ( su üstü aparatı ile ) İlerleyen atışlardan sonra sahteyi çekerken arkasında kabartı gördüm ( bu arada atçek yaparken çömelik vaziyette bekliyorum. Balık beni taaaaa öteden görmesin diye ) O kabartı ilkinde bir atak yapmadı. Tekrar aynı yöne atış gerçekleştirdim. Yİne sahtenin peşine takılmıştı balık. Bir ara duraksadım ve o an sahteye saldırı gerçekleşti. Ve mücadele başladı. Bu arada çekerken farklı düşüncelerdeyim. Acaba levrek mi :p Levrek değilse ne:confused: Baraküda olamazdı çünkü yeri değil. Balık kıyıya gelldi ve ben " ülen dedim şansa bak " gele gele balon balığı geldi. Neyse denizlerden bir pislik temizlendi :harika:

Eeeee ilk balon yakalamışım sahte ile. Biraz inceleme, resimleme lazım :)

ölçü olarak ayakkabım kullanışmıştı :D Sanırsam balığın boyu 45-50 cm arasında değişiyor.

Avlaktan bir resim. Hava şartları uygundu aslında

Sabahın özeti olarak, bu avlakta şansım yok gibi. Başka avlakları denemek daha iyi bir fikir olacak.
    Sağlıcakla kalın

Not: Başlık için özür dilerim :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler yine de en azından adrenalin yapmıştır. Ama bu balık ilerleyen günlerde başa bela olacak galiba.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her şeye atlıyor bu melun balık.
    Oraya balon safarisi düzenlemek lazım.
    Safarinin adı " yakala ve imha et " olmalı. :(

5. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Adrenalin ve hayal kırıklığı bir aradaydı :) Çoğu avcının canını sıkan bir balıktır sanırım.
    Evet Şerif bey.
    Ben yakaladım ve imha ettim. Bir güzel sonlandırım sonra da koku yapmasın diye çöplüğe iade ettim.

6. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

Allahın gücüne gitmesin nefret ediyorum bu balıktan.
    nerden geldi lanet.
    küresel ısınma diyorlar.

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bu çok berbat bir balık. Gittiği merayı kurutuyor. 3 sene önce marmarise dadanmıştı. O zaman mercan avlayanların kabusu olmuştu. Bu aralar sesi soluğu çıkmıyor Allah'a şükür. Ben yakaladığım zaman yaralayıp geri salıyorum. Amacım bu türe kendi arkadaşlarını yemeye teşvik etmek. Zira yaralı olduğu zaman birbirlerini yiyorlar. Belki böylece birbirlerini yiyip bitirirler diye hayal ediyorum.

8. Theseus

Theseus Aktif Üye

Mehmet bey avlağınızın son fotosundan hareketle ;

Hava henüz aydınlanmadan,rüzgarın olduğu,dalganın kıyıya çarpıp taşları havalandırdığı bir sabaha karşı suya yaklaşmadan ve sessizce kıyıya paralel ama olabildiğinde sizden uzaklara atışlar yapın.

Tarif ettiğin şekilde her 10 dk da bir ilerleyerek sahili sessizce tarayın. Mutlaka işe yarayacaktır.

9. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Allahım günah yazmasın balığın görünüşünde hayır yok. O kadar çirkin yani :)

Akıp kaptan Marmaris'le aramızda pek yok . Buralarda milletin az takımını koparmadı bu meret. Yeni bir bilgi edindim sayende. Ben de balığı öldürüp , çöp konteynırına atmışım.

Teşekkür ederim Genco Bey bilgileriniz için. Bu avlakta bir iki kere yaptımi sahili taradım sadece iki vuruş alabilmiştim. Kullandığım sahte uçuyor zaten , 40-50 metre gidiyor mübarek :) Yine de teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

10. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Geçen marmarada 6000 lüfer bir balıkçının ağına takıldı...Nasıl bir şanssa artık...İşte bu 6000 lüfer ağa takılmasaydı Ege ve Akdeniz kıyılarına kadar inecekti ve bu balonun akdeniz de bulunan yavrularını tüketip işi bitirecekti ama böyle üç beş 6000 lik lüfer avı sayesinde emin olun balondan başka bir şey çıkmayacak..

11. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Ekolojik döngüye olumsuz müdahalesi olanların yüzünden dünya kaynakları hızla tükenmekte.