Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levreğe giden yolda çekilen çile kutsaldır! :)

caliskan_mert

Yeni Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hocam ellerine sağlık, daha iyileri de gelir inşallah bizlerde burdan okuruz. Rast gele

B

BS Okuru

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Bu ay içerisinde, ilk vuruşu kaçırdık, bir kaç gün sonra ilk levreği aldık derken zehiri tam anlamıyla kapmıştım artık. Fakat anladımki buna hazır değilmişim :) Bir kere, bırak arabayı daha ehliyetim bile yok. Çoğu ava aracıyla, birlikte gittiğimiz Kayhan arkadaşım da burada olmadığından tabiri caizse dımdızlak ortada kaldık :) Buradaki diğer arkadaşlarla da bir organizasyon yapamayınca tam anlamıyla levrek krizine girmiştim. Gecenin bir yarısı sigarası biten sigara tiryakisi nasıl olursa ben de o haldeydim resmen. Balkondan denize bakıyorum beni çağırıyor, yürüme yolu gidebildiğim yerlere, liman çevresine gidip denemeler yapıyorum ama sonuçsuz kalıyordu. Meralara gitmem lazımdı. Ama ulaşım sıkıntısı olduğundan bir kaç gün böyle devam etti. Hatta ve hatta sevgilisinden ayrılmış liseli aşıklar gibi arabesk şarkılar dinlemeye başlıyordum neredeyse ki eşim halime dayanamadı "Annemlere gidip kalalım, oradan belki ulaşım kolay olur" dedi :)

En sonunda Cuma günü, oradan daha uygun meralara taksiyle veya yürüyerek ulaşabileceğim kayınvaldemlere gidip kalmaya karar verdim. Ertesi gün biraz gecikmeli de olsa sabah 5'te çıktım oradan, Fakat tüm taksi durakları boştu. Ama bunu zaten göze almıştım ve hemen en yakın uygun bölgelere yürümeye başladım. Fakat sandığım kadar da yakın değilmiş :) Yol git git bitmek bilmiyor. Üstelik otoyol kenarındayım, yanımdan son hız geçen arabalar, kamyonlar, tırlar var. Uykulu veya alkollü bir şoför arkadaş kenardan ufak bir dürtse pestilim çıkabilir. Epey yürüdükten sonra asıl hedeflediğim yerin daha berisinde bir yerden deniz kıyısına indim. Hem hayati tehlikeden kurtarırız. Hem de uzunca bölgeyi tarayarak belki şansımı artırırım diye düşündüm. Aslında ilk indiğim bölge de fena değildi, potansiyel olarak levrek alabileceğim bir meraya benziyordu. Orada bir yarım saat şansımı denedikten sonra asıl hedeflediğim bölgeye doğru arada atışlar yaparak ilerlemeye başladım. Ama arada herhalde bir kaç yüz metre var ve bazı yerlerde oldukça zor yerlerden geçmem de gerekti :)

Asıl hedeflediğim bu bölge, ilk vuruşu kaçırdığım, ilk levreği aldığım yer ve sanırım buraya saat 7 civarı varabildim. Normalde bu saatte bu kadar tempolu yürüsem epey yorulurum ve hemen eve gidip kahvaltı falan yapmak isterim ama o an aklıma levrekten başka hiçbirşey gelmiyor ve yorgunluğu da hissetmiyorum. Tam buraya vardığımda açıkta gökkuşağı gördüm. Sol taraf da muhtemelen yağmurlu görünüyor. Eyvah dedim onca yoldan sonra yağmur yağarsa halimiz yaman. Hem sırılsıklam ıslanma, hem de yıldırım riskinden de korkuyorum. Neyse ki hava biraz çiseleyip teğet geçti.

Saat 07:45 - Vuslata çeyrek kala...

Deniz dalgalı, ama aşırı değil, iştah kabartan güzel bir dalga.Su bulanık değil fazla. Havası, suyu herşey levrek için müsait gibiydi sanki. Tek dezavantajım saat biraz geç olmuştu. İlk olarak Sandeel Curl Tail silikonu denemeye başladım burada. her 5-10 atıştan sonra biraz sola ilerleyerek devam ettim. Sığ bölgeye vardığımda biraz daha ileride kayalık bölgede çok güzel bulanık bir su vardı. Orta kısım bulanık, kenarlar daha açık. Ve tabi kırılan dalgalar köpükler var. Hani hep "levrek bulanık sularda pusuya yatar berrak sudaki yeme atlar" denir ya, Hemen oraya koşturdum ve burada silikon çok takıldığından Kayhan arkadaşımın verdiği Kendo Blade Minnow 125F 23 renk kodlu sahteyi denemek üzere taktım. Bulanıklığın 1 metre kadar yanına paralel atışlar yapmaya başladım. Henüz belki 2. 3. atışımdı ve hooop levrek yapıştı!

O kadar yol teptim, büyük bir şevkle de olta sallıyorum, Levrek de yapıştı yapışmasına da peki ben o balığı nasıl alacaktım? :) Kimse yok, kepçeyi de benim evde unutmuştum. Gripper desen o da yok. Olanlar oltanın ucunda bir levrek, kıyıda kaygan kayalar ve kıyıya vuran güzel bir dalga...

Levrek sahteye ortalarda bir yerde atladı ve pek kalama almayıp debelenmeye başladı. (Bu ikinci levreğim ve bu da kalama alamadı, ilk kaçırdığım, biraz gevşek kalamayla da olsa deli gibi makinayı cırlatıp kurtulan levrek nasıl bir şeydi her seferinde o aklıma geliyor)
Bir ara vücudunun bütün hatlarını göstererek su üzerine çıktı. Bende heyecan doruktaydı. Levrek ise "Bak ben ne kadar güzel bir balığım, yandın oğlum sen! Hadi beni tuttun tutmaya ama sudan çıkaramazsan sıkıntı büyük!" der gibiydi.

El mecbur, azim ve cesaretle ıslak kaygan kayalardan aşağıya inmeye başladım. Tabi bir yandan kamışı dik misinayı gergin tutup balığa fazla boşluk vermemeye çalışıyorum. Bir ara çok hafif boşluk vermiş bulundum, tekrar sarıp asıldım, fazla bir ağırlık yoktu. Eyvah dedim balık kurtuldu! Neyse ki hemen sonra "Şaka şaka buradayım hala" dercesine kendisini hissettirdi. Kıyıya yakın biraz bastı ve kalama sesini kısa süreliğine de olsa duyabildim :) İkimiz de aynı anda kıyıya ulaşmıştık. Burada dalganın etkisiyle bir kayanın alt kısımlarına sürüklendi balık. Tabi o dalga bir yandan da beni ıslatıyor :) Anlık olarak, 3 kancalı sahtenin tümümü yutmuş olduğunu görmemin de verdiği cesaretle, kamışa misinaya kuvvet deyip yavaşça biraz havaya kaldırdım balığı ve uzanıp boğazından kavradım. Artık kavuşmuştuk! Eğer ki dönüşte yukarı çıkarken de kayıp düşmezsem, balığı düşürmezsem, sıkıntı olmazsa işlem tamamdı! Ki yine sıkıntısız şekilde yukarı çıktım.

3 kanca da ağzındaydı. Biri yanaktan çok sağlam takılmıştı diğerleri emanet duruyordu. Belki bu sahte değil de tek kancalı silikon olsa balık bir ihtimal o hengamede kurtulabilirmiş. Ama kısmet işte :) Sahteyi çıkardıktan sonra hemen aşağıdaki videoyu çektim.

Av heyecanıyla gözüme daha büyük görünmüş olabilir çoğu zaman olduğu gibi.. Balık 51 cm 1300gr geldi. İlkine göre biraz artış var :) Bir dahaki sefere kısmet olursa artık 60cm+ 2kg+ bir şey hayal ediyorum. :rolleyes:

Saat geç olmuştu ama kahvaltı saatine daha vakit olduğundan 1,5 saat kadar daha bölgeyi taradım. Başka hareket olmadı. Balığı alırken fazla debelendiği için orada bulunması muhtemel diğer levrek ya da levrekler ürküyor diye tahmin ediyoruz.

Yine de onca kriz ve sıkıntıdan sonra çok meşekkatli de olsa bu avda skor yapmam çok iyiydi ve huzura ermiştim bir süreliğine de olsa :)

Eve bugün döndüğümden raporu ancak yazabildim.

Takım bilgisi:
Kamış: Cormoran Bull Fighter 270 10-30gr
Makina: Kaçlık bilemiyorum ama Kayhan'ın Okuma Avenger :)
Sahte: Kayhan'ın Kendo Blade Minnow 125F Renk 23 :)
İp: Yine kaçlık bilemiyorum ama Kayhan'ın Fins örgü misina :)

Her iki levreği de @Apathetic Kayhan arkadaşımın sponsorluğunda almış oldum resmen :D Bu vesileyle kendisine teşekkür, sevgi ve selamlarımı iletiyorum :)

Herkese rast gelsin...
Maaşallah diyelim,
Anlatımınız ve avınız için tebrik ediyorum.
Anlatırken ki heyecanınız bu ise av sırasındaki heyecan zevk ve keyfiniz nasıldır kim bilir.
Umarım daha güzellerini yaşar ve anlatırsınız.

Tekrar tebrikler
Rastgele,

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler usta ellerine sağlık. Okurken heyecanlandım valla:)
Afiyet bal şeker olsun..
İnşallah bir günde bize nasip olur.

huseyind

Daimi Üye
Adı
Hüseyin
Sürükleyici bir roman gibi olmuş. Çok güzel bir av ve rapor. Devamı gelir inşallah.

yusufd

Aktif Üye
Adı
yusuf
Azimle başlayıp başarı ile biten bir hikaye tebrikler :)

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler muhtesem valla o zevki yasamak istedim suan :)
Tebrikler roman tadında detaylı bir anlatım olmuş
Balıkla aranda bir bağ kırulmuş önce balık seni çekmiş meraya sonrada sen balığı :) tebrikler daha iyileri rast gelsin
Mustafa Hocam, tebrik ederim. Uzun zamandır bu kadar güzel av raporu okumamıştım. Helal olsun.
Ekli dosyayı görüntüle 61704
Resmen roman gibi yazmışsın. Okurken ben heyecanlandım. Tebrik ederim. Çok güzel bir av olmuş. Niceleri rast gelsin.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hocam ellerine sağlık, daha iyileri de gelir inşallah bizlerde burdan okuruz. Rast gele
keyifle okudum tebrikler
Maaşallah diyelim,
Anlatımınız ve avınız için tebrik ediyorum.
Anlatırken ki heyecanınız bu ise av sırasındaki heyecan zevk ve keyfiniz nasıldır kim bilir.
Umarım daha güzellerini yaşar ve anlatırsınız.

Tekrar tebrikler
Rastgele,
Tebrikler güzel av yapmışınız.
Sürükleyici bir roman gibi olmuş. Çok güzel bir av ve rapor. Devamı gelir inşallah.
Azimle başlayıp başarı ile biten bir hikaye tebrikler :)
Çok teşekkürler arkadaşlar. Dilerim daha güzel levrekler sizlerin oltalarınızı da şenlendirsin :)

Tebrikler usta ellerine sağlık. Okurken heyecanlandım valla:)
Afiyet bal şeker olsun..
İnşallah bir günde bize nasip olur.
Sağol kardeşim teşekkürler. Bunu kayınbiradere verdim, çok heves etti, onun kısmetiymiş :)

Güzel av olmuş. Azminize hayran kaldim. İstanbulda ikamet ediyorsaniz bir gün beraber gidebiliriz. Araba sponsoru olurum :)
Teklifiniz için teşekkürler. Maalesef Batı Karadeniz Akçakoca'dayım ben :)

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok güzel rapor ilk levreklerin heyecanı ve raporları özeldir.