Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

" Levreği Suda Gördüm "...!!!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Marmara’dan Selamlar…

Bu sefer Musa kaptanımızın selamıyla konuyu açmak istedim. :)

Gelelim konu başlığımıza “ Levreği Suda Gördüm “ nereden geliyor?

15 gün önce İrfan arkadaşımızın daveti üzerine İstanbul’dan kalkıp Yaşar arkadaşımla yanına gittik. Levrek avlamak için hazırlandık. Her şey çok güzeldi İrfan balık için şartların çok güzel olduğunu söyledi. Yemimizi çıkardık, takımlarımızı hazırladık, kendimiz dünden hazırdık zaten :)

Her şeyin yolunda gitmesi bir yandan da korkutuyordu :) Düşündüğümüz başımıza geldi ve hava fırtınaya döndü, yinede şansımızı denemek istedik ve açıldık Marmara’nın karanlık sularına. Limandan çıktığımızda azgın dalgalar arasında kaldık. Av yerimize varana kadar dalgalardan ıslanmış ve teknede durmak zorlaşmıştı.

Denizin şakaya gelmeyeceği kararını alarak olta atmadan kıyıya dönme kararı aldık. Levrek avı için o kadar hazırlığa ve uzun bir yol yapmamıza rağmen olta atamadan geri gelmiştik.

Yaşar’la o günden beri aramızda konuşmaya başladık. “Acaba hangimiz uğursuzduk” ikimizde birbirimizin şansızlığından olduğunu iddia ettik :p

Bunu öğrenmenin tek yolu vardı…

Tekrar ikimiz gideceğiz ve av sonunda “Levreği Suda Gördüm” diyemeyen uğursuz seçilecekti :)

Konu başlığımızın hikayesi buradan geliyor. Levrek avımızın parolası bu olmuştu, onun için konu başlığımıza bu adı vermek istedik…

Gelelim kimin levreği görüp görmediğine :)

Bu konuşmaları her gün yapar olmuştuk. Havanın güzel olduğunu hava raporlarından görünce, Yaşar’la yaptığım konuşmalar sonucunda İrfan arkadaşımıza sürpriz yaparak kendimizi onun yanında bulduk :)

Yine her zaman ki misafirperverliği ile bizleri karşıladı. Niye geldiniz diye sormadı bile :p

Yoldan geldiğimizi ve aç olduğumuzu söyleyerek bizi İrfan’ın her zaman gittiği balık lokantasına götürdü. Evi için ayırttığı sabah suyundan yeni gelmiş, Sarıkanat ve Dil balığını bizlere yaptırdı.

Hoş sohbet ve muhabbetle balıklarımızı yerken, durumu İrfan’a anlattık. O zaman acele edin dedi, balıklarımızı yedik.

-“Hadi siz gidin Musa Kaptanımız balıkta”
    -“Ben akşam sizlere katılırım” dedi.

Biz hemen rotamızı Musa kaptana çevirdik. :)

Vardığımızda Musa kaptanı aradım, “Bizler geldik” dedim. Bizleri tekneye alacağı yeri söyledi, biz hemen Yaşar’la hazırlandık beklemeye başladık.

Çok geç olmadan Musa kaptan Marmara’nın derinliklerinden ufukta göründü. Her zaman ki gibi bizleri güler yüzü ile karşıladı sağolsun.

Hemen balık durumlarını anlattı, Denizin güzel olduğunu fakat balık için verimin az olduğunu söyledi. Sizlerin balık tutmasını çok istiyorum,. İnşallah balık tutarsınız diye dua ettim dedi :)

Kendisi 2 -3 saattir denizde olduğunu ve bir tane Levrek alabildiğini söyledi. Bizim için o bir tane Levrek çok büyük umut olmuştu :)

Musa kaptan avlağa doğru yol almaya başladı, içimizde güzel bir sevinç vardı. Hem dostlarımızı görmüştük, hem de balık avındaydık :)

Hava çok güzeldi, deniz çok sakindi. Oltalarımızı rastgele diyerek salladık. Aradan fazla bir zaman geçmemişti ki ben “Levreği Suda Görmüştüm” :) Çok güzel bir vuruşla tasmaladığım Levreği tekneye almıştım. Bir yandan balık için sevinirken diğer yandan da uğursuzluğun bende olmadığına seviniyordum :p

Sonra bir iki saat daha avlandık fakat balık yapmadı. Gece avı da yapacağımız için kıyıya döndük bir iki saat dinlendik yemek yedik ve tekrar denize açıldık.

Balık çok nazlıydı, ama Musa kaptan yılların vermiş olduğu tecrübe ile bizlere balık tutturmak için ısrarlıydı.

Her zaman balık aldığı noktalardan sonuç gelmiyordu, ama Musa kaptandan kaçar mı :) Adeta balığı bir radar gibi koklayarak başka başka yerlerde bulmayı başarıyorduk.

Ara ara da olsa ne yayıp edip balığın saklandığı yerleri buluyor ve biz pür dikkat oltamıza gelecek o vuruşu bekliyorduk.

Sonra peş peşe çekmeye başladık Levrek’leri. Yaşar’ın da yüzü gülüyordu artık. Çünkü O da “Levreği Suda Görmüştü” İlk başlarda balık gelmeyince ben ona geleceğini ve tutacağını hissettiğimi söyledim. Yanılmadık ta, ikimizde mutluyduk. Çünkü uğursuz biz değildik :D

İlerleyen saatlerde aramıza İrfan arkadaşımız da hasta olmasına rağmen katıldı. Ayhan arkadaşımız da sık sık telefonla bizleri arayarak bir isteğimizin olup olmadığını soruyordu. İki kardeşte bir birinden misafirperverdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Avımız gece 2-3 e kadar devam etti. Livarımızda 8 tane Levreğimiz olmuştu.
    Av zevkimizi almış, dostlarımızla muhabbet edip hasret gidermiştik. Bundan güzel daha ne olabilir ki :) Artık yeter dedik ve Musa kaptanımızın önderliğinde limana doğru gülümseyen yüzlerle döndük.

“Levreği Suda Gördüm” operasyonu Musa kaptanın tecrübesi, İrfan arkadaşımızın güler yüzü ve sıcaklığı ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştı :harika:

Hepinize rastgelsin….

Marmara’dan Selamlar … :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ümit

Ümit Aktif Üye

Tebrik ederim, Levrekleriniz mübarek olsun :D...

4. enis59

enis59 Daimi Üye

harika bir av olmuş tebrikler

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

sitenin adını değiştirip levreksevdasi.com'mu yapsak :p çok güzel bir rapor, daha güzelleride rastgelir umarım :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sorsa eminim iskender yemeye geldik derdiniz. :D

Tebrikler Hamdi, tebrikler Yaşar.
    Allah'ın hakkı üçtür derler ya, doğru galiba..
    Yaşar üçüncü de buldu balığı. :)

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Ekibi kutlarım, Levrekleri hem suda görüp hem tekneye almayı başarmışsınız tebrikler...

8. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım;çok güzel ve çok zevkli bir av macerası olmuş...hepinizin keyiflendiği resimlerden belli...şehir stressini atmanın en güzel yolu bu olsa gerek......

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Harika bir gezinti ve mükemmel avlar.Musa kaptan has merada ağırlamış :p.Şansınız ,keyfiniz daim olsun:)

10. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrikler Hamdi Bey,ekip çok iyiymiş.

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bu ne be,kaçak org. yapmışsınız.
    Saymam ben bunu,bensiz org kaçak org.dur.
    komşuda pişti bize düşmedi mi Hamdi ?

Kanka yarın akşam diğer avlağa gidiyoruz di mi?