Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek 2,8kg

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Bu kış için benim trofe levreğim de bu oldu. Havanın sert dalga ve köpüğün bol olduğu bir sabah erken bir saatte kalkamasam da havanın güzelliği beni denizle buluşturdu. 7 gibi avlanacağım bölgeye ulaşmış köpüklerin arasında güzel bir yer arıyordum. Bir yandan aklım hep saatteydi sabah kahvaltı için gelecek dostlarımdan önce eve gitmeli hazırlık yapmalıydım oldukça kısa bir kaçamak olacaktı. Birkaç dalan sahte denedikten sonra silikon sahtemi denemeye karar verdim ortalıkta kaçışan gümüş balıklarından çevrede avcı balık olduğunu kestirebiliyordum. Fiiish Black minnow sahtemi suya ilk attığımda bir takiple karşılaştım. 2. atışımda kıyıya kadar takip edip vurdu ama alamadım malum tek iğne olunca her vurduğunda alınmıyor. 3 atışta yine kıyıya çok yakın bir noktada küçük balıklar su üstüne sıçrayıp kaçışmaya başlamıştı ki benim sahtenin yüzdüğü yerler. Birden sert bir vuruş ve benim tasmam ile balık yakalanmıştı. Kıyıya yakın bölge taşlık olduğu için taşların arasında misinanın kopmaması için dua ediyordum taşlardan kurtardım bu sefer dalgaların arasında balığı çekmem bir hayli zor olmuştu. Balığı kıyıya sürükledim ve denizle bağlantısı kesilmişti ki son bir kafa attı ve sahteden kurtuldu :eek: elimdeki takımları atıp balığın üstüne hamle yaptım ve denize dönmesini engelledim. Ellerim kesilmiş üstüm ıslanmıştı ama avım ellerimdeydi. 1 saat süren sabah avımı sonlandırıp evin yolunu tuttum. Daha iyisi umarım sizlere denk gelir hepinize rastgelsin.

Balığı elime alır almaz çektiğim bu foto ve yüzümdeki garip sevinç :)

ellidokuz, KalamA, goldboy52 ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. radopit

radopit Aktif Üye

Tebrik ederim kısa kaçamak ta böyle balık alıyorsan uzun süreli bir avda ne alacaksın merak ettim. güzel balık güzel rapor.
    Ellerine sağlık her zaman rast gelsin

4. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Ne zaman uzun soluklu avlanmaya çıksam umduğum gibi olmuyor ya mesai öncesi ya mesai sonrası böyle kısa zamanlarda oluyor ne oluyorsa. Yiyecek balığı da alırsam bikaç balık yakalayayım diye uğraşmıyorum bile. Takımları topladığım gibi eve işe neyse artık :)

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ebette yanında yatılır bu güzelin.
    Ali, yazışmayalı doktor oldun mu? Doktorluk eğitimi kısadır, belki uzman da olmuşsundur.

Afiyet olsun.

6. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Abi doktorluk avcılık üstüne oldu :) burda birkaç arkadaşın benim için söylediği bir kelime ve sevdiğim bir grup spin doctor o yüzden, yoksa doktorlukla uzaktan yakından ilgimiz yok.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ali.
    Çok güzel bir levrek yakalamışsın.
    Her zaman rast gelsin.

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Biliyorum o nedenle doktor oldun mu demiştim. Tekrar tebrikler.

9. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Kısmetiniz güzelmiş Ali bey, tebrik ederim :) Selfie fotolarda iyiymiş :D

10. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

maşallah elinize sağlık tekrarları rast gelsin

11. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Ben yanlış anladım abi kusura bakma evet abi baya bir yol aldım hayırlısı bakalım. Zıpkın olayına sarmıştım geçen sene kuzenimi senkop yüzünden kaybedene kadar...
    Artık pek dalmayı düşünmüyorum denizden de kopamıyorum o yüzden olta işine merak sardım iyice. Dalıp balığın nerede olduğunu da az çok biliyoruz ikisini birleştirip en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Yorum yazan herkese teşekkür ederim umarım daha iyileri sizlerin olur.