Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek atçek avında bazı önemli noktalar,etkin sahteler

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Herkese Iyi aksamlar. Merak ettigim biseyi paylasmak istiyorum. Antalyaya 1 haftalik tatile geldim ve yanimda spin takimlarmida getirdim. Otelin sahildeki iskelesine 3 gundur maskeyle dalis yapiyorum. Derinlik 2 m. Civari ve abartisiz soyluyorum tahmini 1,5 - 2 kg. civari minekoplar, 750 gr. 1 kg. civari levrekler, 300 gr civarlarda mirmir ve cipuralar var. 2 seferde 4-5 kg civari akya gordum. Bu baliklar surekli iskele alti ve civarinda suruler halinde geziniyolar. Bende 3 gundur aksamustu sahil tenhalastiginda hava kararana kadar yaklasik 1,5 saat atcek yapiyorum ancak envai cesit sahte, silikon, kasik denememe rahmen hic bir sonuc alamadim. Acikcasi baliklari her yuzdugumde ve iskeleden gordugumde spinden soguyorum:) sizce bu hayvanlarin derdi nedir? :))

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sanırım burada esas sorun sizin balıkları gördüğünüzde onlarında sizi görmesinden ve ürkmesin den kaynaklanmaktadır.

4. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Ilgin icin tesekkurler vedat abi. Gunduzleri daliyorum. Baliklarda niyeyse hic urkek degil ani harektler yapmadigim surece 1 mt. Yakinlarina kadar yaklasabiliyorum. Zipkinim olsaymis baya netice alirdim :) avlandigim saatlerdede denizde yuzende olmuyo. Bide kiyiya yakin yerlerde yavru lokum baligi ve catal kuyruk suruleri var. acaba oyuzdenmi sahte ilgilerini cekmiyo diye dusunuyorum.

5. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Ekim ayının sonlarından itibaren sular soğudukca yemlik balıklar azaldıkca levrekler sahtelere daha fazla itibar etmeye başlayacaklardır.

Birde geceleri incelemeiizi,levfreğin yemlik balıkları nerede daha çok ve nasıl sıkıştırdıklarını gözleyiniz ve o saatlerdeözellikle su üstü sahteleri deneyiniz.

6. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Anladim abi cok tesekkurler ilgin icin. Bi netice alirsam paylasirim.

7. baysal

baysal Aktif Üye

vedat abi özellikle teşekkür etmek istiyorum forumda ve genelde bilgi sahibi olan insanların tümü nedense bilgilerini ya hiç paylaşmıyo yada kısmı paylaşıyor.halbuki kendilerininde bir çok kez başka insanların fikirlerinden yararlanmışlıkları vardır.bu noktada seni tebrik ediyor saygılarımı sunuyorum abi

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Gökhan evlat, ananızın ak sütü gibi helal ediyorum ilgi duyanlarınıza.Bu benim keyfimdir.

Sevgiler

mikonos ve baysal bunu beğendi.
  9. L.G

L.G Yeni Üye

Merhabalar Vedat Bey bu güzel paylaşımınız icin teşekkür ederim. Bir soru sormak istiyorum fakat, öncelikle balıkçılıkla ilgili bilgimin çok az oldugunu belirtmek isterim. Şöyleki; alfabenin A 'sını bile bilmiyorum diyebilirim :)
    Soruma gelince at-çek için 300 tl civarinda kamış ve makine tavsiye edebilirmisiniz? Bu arada boyum 180cm.

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Savagear MPP 23 gr'a kadar atarlı+okuma trio 40

11. L.G

L.G Yeni Üye

Teşekkür ederim Vedat Bey.