Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levrek avı 2- (40 saatlık uykusuzluk )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Faruk Usta tarafından paylaşıldı.

1. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Tarih 11 ağustosu gösteririken telefonumdan gelen bir teklıf benı yıne kralın peşıne düşerecekti arayan sevgili dostum ve ustam Enes Save idi hafta sonu için km’ ler yapmayı teklıf ediyordu işlerden dolayı o kadar bunalmıştımki iç işleri bakanına bile sormadan işleri ayarlayıp mutlaka gideceğimizi söyledim ,cumartesi sabahı erkenden kalkıp ,o gün için oluşmuş işlerimi erkenden bitirip ,erkenden yola çıkmak nıyetinde idik ,fakat hem sıcak hem de araya giren bir kaç başka iş saati 15:00 yapmıştı ,son işe giderken arayıp, hazırlan 30 dk. Sonra yanındayım dedim ,bu avalağa ılk defe gidilecekti ,onunda heyecanı sesın den bellı oluyordu , saat 16 civarı 700 km lık maceraya startı vermış ,yola koyulmuştuk yaklaşık 4 saatlık az molalı yolculuğumuzun sonuna vardığımızda artık Saroz kıyılarında , altın kumların uzerinde ıdık hava kararmak uzere idi akşam ezanı okundu okunacak ,telefon görüşmesi yaparak avlak ıçın ayrıntılı bilgi aldıktan sonra ,hızlı bir şekılde kıyıda yuruyerek bu arada atçek yapmayıda ıhmal etmıyoruz ilerliyorduk ,tam noktaya vardığımzıda hava iyice sıyah perdeyı örtmüş güneş dağların arkasına saklanarak ,ışıklarını bize ulaştırmaz hale gelmişti ,tam bu sırada Enesin diz üstü çötüğünü gördüm ,sahtesi ile bir butun olmuş pür dikkat oltasını takıp ediyor sahtenın arkasından gelen kralı kandırmak için tam bir konsatırasyon örneği sergiliyordu fakat, bir turlu balık sahteye atlamıyor kıyıya 3 metre kala geri dönerek ,adeta kandıramassınız benı dercesine bizim ile dalga geciyordu ,

Yol yorgunu idik,açtık, aynı şeyler bendede tekrarlanıyor du , balık sanki şöyle diyordu bu akşam yok gidin dinlenın yarın sabah görüşelim ,biraz daha uğraştıktan sonra , saatinde ilerlemesi ile kamp kuracağımız alana geldik,ben çay suyu koyup akşam yemeği hazırlarken Eenes ile oğlum Onur çadırı kuruyorlardı , her şey tastamam olmuş yemek hazır ,tam yemeğe oturmuştukkı sevgili dostumuz ,bizi oraya davet eden arkadaşımız ,arabasını park etti oda gruba katılarak ,gecenın doyumsuz muhabetti başlamış oldu ,muhabbet o kadar güzel o kadar akıcı ıdıkı sabah ezanının okunması ile sabah olduğunu anlamıştık şafak sökmek üzere idi ,hazırlıklar tamam sahıle ine bilirdik artık ,atçek avcılığı başlamış kımse birbir ıle konuşmuyor sadece sahtesine konsantre olmuş kralın gelmesinı beklıyordu ,az ilerde Enes ile diğer arkadaşımız ,benı bekliyorlardı yanlarına geldiğimde enes şöyle dedi Faruk usta sen önden devam et buralar en verimli yerler biz seni takıp edeceğiz dıye bende teşekkur ederek öne gectim konuşmamızın uzerinde 1 saat gecmişti ,çalşımaya devam ediyorduk güneş yukselmaya başlamış arkamızdakı dağların gölgesi ,su uzerinde dans ediyorlardı ,poyraz suyu bulandırmış, avcının avlanacağı bir ortamı yaratmıştı ama daha hiçbir emare yoktu ,tam bunları aklımdan geçırırken ,su üstü sahtemın kıyıya gelmesine ıkımetre kalmışken su bir den karıştı kamış katlandı ama sahtenın sudan füze gibi fırlaması ile ,bendekı hayal kırıklığı anlatılamaz ,adrenalin tavan yapmıştı ,kalp atışlarımı kulaklarım ile duyabilirdum ama kral buradaydı ,kendini göstermişti ,Enes ile aramda 15 mt vardı ona seslenıyordum ,sahteden kurtuldu oda bana devam devam ara verme diye ,seslınıyordu ,aynen devam ediyorduk sahteyı suda gezdırıyor, tekrar suyun karışmasını beklıyorduk ki ,benım 10 mt önümde suyun karışması ile kamış yıne ıkıye katlanmış , ve av ile avcı arasındaki muhteşem zaman dilimi başlamıştı Eneste bu olaya şahitlik ediyordu kah benden mısına alıyor kah ben onu kyıya yaklaştırıyor dum ılk 3 sanıye çok kokuyordum tekrardan sahte den kurtulur dıye ama mucadele devam ettikçe ,sahtenın bu sefer balığa sağlam yapıştığı ortaya çıkyordu ıyıce kenara yaklaştırdığım balığı artık görebılıyordum , sağa sola hamleler yapıyor ,kafa atışları esnek kamış sayesınde absorbe oluyordu ,dalganın geri çekılmesi ile balıkbirden karada kaldı ve hooop kumların üzerine Enes ile beraber ,sevinç çığlıkları gırla gidiyordu ,ve Enesin dudaklarından şu kelımelr dökülüyordu baştan sona benı izlemışti ,ahhh dedi tam kameralık tı usta , sen balığı çekerken ben senden daha fazla heyecanlandım ,tam bir görsel şölen tadındaydı ,bu anları kaydedemedik yazık oldu ,teknık yetersızlığın gözü kör olsun :),havanın aşırı sıcak olması nedeni ile ben balığı aldığım gibi doğru bakkala gidip derin dondurucuya attım ,daha 12 saat buradaydık .. ben avlaktan ayrıldıktan sonra sayısız takıp almışlar ama balık sahteyı yememiş ,başladık akşam suyunu beklemeye ,kahvaltı ve dinlenme için bir çay bahçesinde oturduk avın krıtığini yaptık, ve yaklaşık 30 saattir uykusuzduk , uyumak için ağaçlık bir alan belırledik açık havada dinlenelım dedik ama nafıle sıcak beynımıze işliyordu gölgede olmamıza rağmen uyumak mumkun değil, uykusuz ,akşamı akşam ettikten sonra akşam suyuna olta attk ama kısmetımız bu kadardı ,dönüşyoluna gectik , ve 40 saatlık uykusuzluk ,çok güzel bir hafta sonu macerasını anı defterimize yazmıştık artık, daha güzel avların sizlerin olması dileklerim ile sağlıcakla kalın

arkadaşlar balık fotosunu avlakta alamadık, ben evde telefon ile çektim, kameram amerkıda yeğenımde tatile çıktı :) bu balık resmi için kusuruma bakmayın

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Ağustos 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Of be faruk usta, bir solukta okudum ama fotosuz olunca tuzsuz yemek gibi oldu.
    Tüm ekibi can-ı gönülden kutluyorum...

4. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Teşekürelr Birolcum evet haklısın fotosuz güzel değil Eneste fotolar gelınce ekleyaceğim

5. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Faruk Ustam roman tadında büyük bir keyifle okudum avınızı.
    Tüm ekibi kutlar ve devamını dilerim.heycanla resimleri bekliyor olacağız.sevgiyle kal selamlar.:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Faruk
    Aşırı adrenalinli bir haftasonu olmuş.
    Balığı neyle aldın?

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Faruk usta, kapmışsın balığı :)

8. Arif

Arif Aktif Üye

Tebrikler Faruk Usta.. Aynı zorlu macerayı geçen hafta biz yaşadık, şu sıcaklar çekilip gitse de daha rahat kaçabilsek Saros'a..

Devamı ve daha büyüklerini diliyorum..

9. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Tebrikler, ne güzel anlatımdı o öyle..
    Bizede yaşattın sağolasın...

10. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

Harika anlatım ellerinize sağlık sanki oradaymış gibi keyif ile okudum.

11. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler Faruk USTA harika bir hafta sonu olmuş ve mükafatını almışsınız balığı hangi sahte ile aldınız?