Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levrek avı 3 (hafta sonu kaçamağı )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Faruk Usta tarafından paylaşıldı.

1. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Atçek avcılığına bulaştığımdan buyuna gittiğim avlakaların ,güzellikleri herzaman aklımda şu düşünceyi oluşturdu buralara ailemile beraber gelip ,hem tatıl yapmak hemde avlanmaktı ,arkadaş grubu ıle gıttığımız avlarda bir ön araştırma yapıp 2 günlüğünede olsa bir ev kıralayıp ailmıde alarak ava kaçmaktı hem onların gönlü olsun hemde benım ;) gecen hafta içi avlaktakı dostum ile yaptığım görüşmelerde ,ev imkanının olduğu bilgisi gelmişti hiç düşünmeden ,tutum gitti cevabından sonra ,hafta sonu kaçamağının alt yapısı oluşmuş ,saroz bizi beklemekteydi artık..

cuma gecesi saat 24:30 yollara koyulmuştuk bile sabah orada olarak sabah suyundan faylanmak istıyordum arasıra saati kontrol ederek gidiş saatimi ayarlamaya çalışıyor, kah 100, km ,kah 80 km sürat ile yol alıyorduk , sabah ezanı okunurken avlağa ıyıce yaklaşmış tım ,fakat kafamdaki bu plandan benden başka kımsenın haberi yoktu :):p sahıle arabamı yanaştırdığımda şafak atmak üzeretdi , araaç durunca eşim uyandı geldıkmı dıye sordu bende evet geldik fakat kıraladığımız eve değil , benım avlağıma deyince anşaşıldı gece yarısı neden yola çıktığımız dedi ama ben yapacağımı yapmıştım artık :p:p siz arabada uyuyun ben şöyle bir sahılde hava aydınlanana kadar dolaşacağım , ve avlanacağım diyerek ,sahile attım kendimi başladım atçek yapmaya sanki denızı arıtmadan geçırıp süzmüşler ,boyle bir berraklık olmaz ,gümeş ıyıce yukselene kadar çalışmalrım sonuç vermemiş balık alamamıştım, eve yerleşmek için hareket ettik , ev sahıbımız hasan abi ile telden konuşup ayrıntılı tarifi alınca yayladakı evimizi elım ile koymuş gibi bulmuştum ,tanışma faslı ıkı hoş muhabbetten sonra koltuğun üzerinde sızıp kalmıştım ,eşimin kahvaltı hazır gel bir şeyler yede ,tekrar uykuya devam edersin demesi ile uyandım.... uykumu ıyce aldığımda saat 17 olmuştu hemen hazırlanıp kendimi avlağa attım ,çıkan rüzgardan dolayı su biraz bulanıklaşmış ,dalgalar diz seviyesinin altına kadar buyumuştü ,sahtemı takıp denemelere başlamıştım ,önce rover 128 tercih etmiştim siyah olan modeli ,aradan 2 saat gecmesine rağmen hiç bir hamle alamamıştım ,havad kararmaya devam ediyor güneş kızıl işıklarını yayarak elveda tablosunu çızmeye başlamıştı bende bu arada hava kararmaya başlayınca ,rover 128 in beyaz modeli ile sahte değişikliği yapmıştım , değişikliiğin hemen ardından 20 mt. ilerimde bir oynağın farkına vardım ,denizlerimizde uçan balık varmı diye bana birisi sorsa ,evet var derim :):) çünkü ispari ve gümüş yavruları adeta suyun üstünde uçarcasına sağa sola hareket ediyorlardı ,bu oynak benı baya umutlandırmıştı oynağın olduğu yere doğru çalşımaya başladım üçüncü yada dördüncü atışımdı sahtemın üzerinde yine ufak balıklar uçarcasına hareket edıyor ben aksıyon hareketlerini dahada sertleştırerek çekıyordum kı sahte bir anda su üstünden kayboldu suyun yuzeyi buyuk bir taş atılmışcasına karışmıştı yine başlamıştı adrenalın yuklu sanıyaler ,bir sağa bir sola hamleler yaparak kyıya yanaşmak istemeyen balık birenıyor kafalar atıyor en kıvrak hareketlerini sergiliyor ,sahtenın çenesine saplanmış iğnesinden kurtulmaya çalşıyordu fakat her harekei onu yorarak bana daha fazla yaklaşmasına neden oluyordu ,ıyıce kıyıya sokulmuş diz sevisiyesinde kı suya kadar gelmıştı artık boyu bosu meydandaydı , hafif kamışı yukarı kaldırarak ıyıce kıyıyıya surukleyıp sahteden tutarak balığı kaldırmıştım ,hem tatil hemde balık hayalım gerçek olmuştu , güzel bir hafta sonu tatılının balıkla ilede süslemiştim ,daha ıyı ve güzel günlerin sizlerin olması dileklerim ile sevgi ve saygılarımla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Daha ne olsun Faruk'cum :) hem çocuklarında gönlü olmuş.
    Ramazan!ın geçmesini bekliyorum,gideceğiz oraya :)
    tebrikler bu arada güzel balık.

4. Arif

Arif Aktif Üye

Tebrikler Faruk, biz de zamanın gelmesini bekliyoruz, o tarafa ataklara başlayacağız bakalım..

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler, herşey gönlünüzce olmuş daha ne olsun :)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Faruk usta, kısmetini yine almışsın :)

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler faruk abi maşşallah emek sonu zafer olmuş bu sefer

8. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallah maşallah
    Darısı hepimize,tebrikler Faruk usta...

9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Faruk abi,
    Oh maşallah seriye taktın Levreği anlaşılan devamı gelicek bu avlarının.
    en kötü gününüz böyle olsun.selamlar.:)

10. selçuk

selçuk Aktif Üye

Tebrik ederim Faruk ustam:harika:;Levrek hastalığı sanada bulaştı:p,bakalım bize ne zaman bulaşacak:rolleyes::cool:

11. bahaberk

bahaberk Üye

Güzel balık tebrik ederim.