Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levrek avı-4 (Ayvalık yollarında )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Faruk Usta tarafından paylaşıldı.

1. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Uzun zaman olmuştu levrek ile buluşmayalı kah işlerin yoğunluğu kah benim tembelliğim,2010 un üzerine çizgiyi çektikten sonra yeni planlar yeni yatırımlar derken işleri biraz daha hafiflediği bu tarihlerde, tam zamanı dedim , başladım planı uygulamaya önce sevgili abim Kubilay la oturup nereye gideceğiz nasıl yaparız nerde kalırız kritiklerini oluşturduk genel anlamda ,daha sonra bize katılırımı diye Aytaç abim ile görüştük oda olumlu yanıt verince 7 ocak 2011 de saat 21:00 da baştık marşa, rota Ayvalık, hedef levrek avlamak .

Hafta sonu için aldığımız hava tahminleri bizleri çok umutlandırmıştı neredeyse yaz havası vardı Ayvalıkta rüzgar kuzey yönden 12 ila 14 km sıcaklık 14 ila 16 derce veriyordu buda avlağımızın süt liman olması idi zira her ne kadar levrek avı dalgalı suda avlanır denilse de bu avlak ezber bozan bir yerdi dalgalıda olsa durgunda olsa balık olurdu buralarda değişik yerler için değişik yorumlar yapmak olasıdır ,Yalova yı geçip İzmir bağlantı otobanına vardığımızda kışın gece yolculuğunun olmazsa olmazı olan muhteşem bir sis karşıladı bizleri ,sisin içinden göz gözü görmez bir vaziyette gidiyor bir yandan da acaba hala otbandamıyız diye ürkerek ilerliyorduk Karacabey kavşağına geldiğimizde, rahat bir nefes almıştık sis yavaş yavaş dağılıyordu susurlukta bir mola verdikten sonra yolculuğumuzun bize hazırladığı sürprize doğru ilerliyorduk gecenin 2:00 da trafik ekiplerinin uygulama sahasın da bizi uygulamaya davet etmeleri gecenin sürprizini patlatacaktı diyalog ;

Memur:iyi geceler efendim
    Ben:teşekkürler
    Memur: evraklar lütfen
    Ben :buyrun ruhsat ,ehliyetim ,ehliyetim ,ehliyetim ‘’!^+%&/:eek:,ehliyetim öbür arabada kalmış pardon:(:(:(:(:(:mad:
    Memur :buyurun arabaya (buyurun buradan yakın anlamında )
    Ben: memur bey ehliyetim var isterseniz sorgulayın TC no dan buyurun kafa kağıdım (nüfus cüzdanı )
    Memur :var olduğuna inanıyorum ama ibraz etmeniz lazım kanunen suç işliyorsunuz ,
    Ben: arabayı ehliyet kullanmaz ki şoför kullanır

Memur benden daha laf baz çıktı .:)

Memur :evet doğru şöför kullanır ama şöför olmak içinde ehliyet bulundurmak lazım dır kanun böyle der
    Ben :içimden hay Allahım yaaa çattık ,adam tam bir kılkuyruk
    Ben :eeee ne yapacağız
    Memur :ceza yazacağım
    Ben : ne kadar cezası
    Memur: (burası çok önemli)son zamlardan sonra 140 tl oldu
    Ben : eee pahalıymış siz eskı tarifeden yazın o zaman :):p
    Memur :küçük bir tebessüm nereye yolculuk
    Ben :Ayvalık
    Memur: iş için mi
    Ben: hayır, balığa gidiyoruz
    Memur : (şaşkın bir bakışla )taaa İstanbul dan ayvalığa balığa
    Ben :evet neden şaşırdınız ki? ,iç turzım yapıyoruz bu mevsimde ,piyasayı canlandırıyoruz bak birazdan da devlete ödeme yapacağız ,herkez karda birtek ben zarardayım :rolleyes::rolleyes:
    Memur: o soğuk bakışı ile ne di yon der gibi yüzüme bakıyor, yazıyorum cezanızı.
    Ben: yazarsanız iyi olacak, fena halde üşüdüm artık .:(
    Memur: peki

Ceza makbuzumuzu da koymuştuk cebimize ve artık şoför ben değildim Kubilay abi geçmişti direksiyona zaten 150 km. de yolumuz kalmıştı ,sabah 5:30 gibi avlağa ulaşmıştık ,telefonları 6:45 e kurup biraz dinlenmek için uyumaya çalıştık arabada biraz içim geçmiştiki telefonun sesine uyandım, saat gelmişti zaman av zamanıydı hemen oltaları hazırlayıp dağıldık ayvalığın sahillerine ,

Sabah suyunda avlakta başladık sahteleri yüzdürmeye ,oldukça fazla yavru balık vardı ve oynaklar dudak uçuklatacak şekilde heyecan veriyordu insana yani balığın önünde haddinden fazla canlı yem vardı ,Arap misali yiye yiye doymuşlar ,yavru balıklarla oyun oynuyorlardı ama sahteye hiç rağbet etmiyor,bazen peşinden geliyor 2mt. kala kıyıya , dönüp arkasını gidiyordu.
    Güneş yavaş yavaş yükselerek muhteşem güzelliğini ve eşsiz tablosunu çizmeye devam ediyordu ,fakat bizde hala tık yoktu ,bir oynak fark ederek sahtemi o tarafa doğru attım aksiyon vermeye başladığımın hemen ardından soldan sahteme doğru oluşan 'V' sahteme bir balığın hamle işaretiydi fakat ,sahtenin yanına varınca bir anda yok oldu yani sahtenin meraklısı olmadığını anlattı ,ilk gün sabah suyumuz ,odukça verimsiz geçmişti ,zira diğer arkadaşlarda da bir şey yoktu ,umudumuz diğer sabaha kalmıştı ,

Bu arada balık verimsiz olunca WTD aksiyonu ile ilgili kısa bir video kaydı yaptım sizler için, kullanılan sahte Rover 128 renk kodu HA 16R inşallah beğenilir

[DM]xgj3ba_wtd-aksiyonu-rover-128_sport[/DM]

Fazla uzatmadan yazıyorum ama, uzadı uzayacağı kadar zaten , inşallah sıkılmamışsınızdır :)

Aynı gün akşamda verimsizdi ,balık var fakat sahteyle işi yoktu paşanın yemi bol ,ertesi sabah ,6:30 da kıyıdaydık aynı yer, aynı avlak ,paşa katliama çoktan başlamıştı, oynakların suda; sessizlikte, yarattığı şıpırtı seslerini duydukça sahteyi daha bir azimle atıyor, şimdi atlayacak şimdi atlayacak diyerek kendimi motive ediyordum ve beklenen oldu sahtenin kıyıya gelmesine 10 mt. kalmıştı ki ayak bileği üstü derinliğindeki suda sahte yüzerken bir anda ortalık karıştı ,adrenalin yine hat safhaya çıkmış mücadele başlamıştı balığın fazla iri olmamamsı beni fazla uğraştırmadan balığı kıyı almamla sona erdi evet paşa kıyıdaydı artık 42 cm. boyunda 800 gr bir paşa .Amaç ve av tam yerine oturmuştu artık ,daha sonraları defalarca takip ve atraksiyon olmasına rağmen sahteye başka meraklı levrek bulamamıştık .Okadar yol okadar maceradan sonra bir tane balıkla evin yolunu tutuk ,Aytaç abide akşam gec vakitte bir kalamar ile avı noktaladı.Daha iyi ve bereketli avların sizlerin olması dileklerim ile .

Resimler oğlum, Akif Onur GECGİN tarafından çekilmiştir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Ocak 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ArateuS

ArateuS Aktif Üye

θεό της θάλασσας Ποσειδώνα προκλητικά
    αλλά έτσι πρέπει να κάνουν υπομονή μέχρι την υπερήφανη, και ένας μαχητής

İnsanlar hep merak eder ;
    Değermi?
    Bazen 1 av Bazen hiç av ...

İşte burada başlıyor kanımca özgürlükler savaşı ..
    Bedenlerimiz ne kadar köle olsada ,Ruhlarımız Özgür ...
    Değer tabi , 100 Km yede 1000 Km yede

Faruk abim poseidona selam söyle bir dahaki gidişinde :) Ellerine sağlık ..

:harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika:

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Faruk usta, yine elinden kurtulamamış Levrek :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Faruk
    Neyapmış etmiş kandırmışsın levreği. :)
    Aslında o kadar oynak varsa bence gece de denemelisiniz.

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

levrek başka bir canlı bunu kabul etmek gerekir raporu bile muhteşem bide yakalamak nasip olsa çok güzel olacak .
    sizi ve ekibi tebrik ederim çok güzeldi.

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrik ediyorum bir balık pir balık :) önemli olan orada bulunmak kartpostal gibi mera :)

8. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tebrikler Faruk Usta.
    Akşam suyu denemediniz mi? Verimli olabilirdi.
    O kadar yola, hedefe ulaşarak dönmeniz sevindirici olmuş.
    Daha keyiflilerine rastgele...

9. m1976k

m1976k Aktif Üye

güzel anlatımınız ziyadesiyle zevk verdi daha nice avlara sağlık sıhhat ve afiyetle inşallah.. tabiki cezasız:)

10. jacksoonn007

jacksoonn007 Aktif Üye

rapor için ellerine sağlık faruk ustam
    balılar şahane ama ortam ve manzara daha şahane yüreğine sağlık

11. magnificent

magnificent Aktif Üye

Ödeme Faruk abi, anasına satayım...
    Ben İki kere ödemedim,makbuzlar bende,arabayıda sattım.Borç morç çıkmadı.