Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek avı akdeniz yardım !!!

Konu, 'Tanışalım' kısmında Hataylı_levrekçi tarafından paylaşıldı.

1. Hataylı_levrekçi

Hataylı_levrekçi Yeni Üye

Merhaba ustalar bu işe yeni gönül vermiş biri olarak spin takımı oluşturuyorum ortalama 800_900 TL lık a dan z ye takım yapacam . en zor mesele sahte olayı. Bana akdeniz bölgesinde özellikle adana hatay civarı sahte ile kıyıdan levrek avı yapmış ustalar sahte önerisinde bulunursa çok sevinirim. 1 haftadır araştırıyorum işin içinden çıkamadım . az ama öz olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Umut01

Umut01 Üye

Silikon yemler alabilirsin. Savage gear sandeel ve cannibal 8 ve 10 cm lik işini görür. Pembe, beyaz ve açık sarı renkleri ile balık aldım ancak diğer renklerin durumunu bilmiyorum. Bunun dışında 12 cm ye kadar su üstü sahteler edinebilirsin. Mesela duo realis pencil, efsane rover 98 ha16r renk kodlu sahte ve ima cobra vs. gibi. Su üstü sahtelerde de ben naturel renkler kullanıyorum.

Hataylı_levrekçi bunu beğendi.
  4. egerdag

egerdag Yeni Üye

Uygun sahteleri bulmak kadar balığı bulmak da çok önemli. Su üstü, dalarlı, silikon vs. önerilen favori sahtelerin bir çoğunu temin etmiş olmama rağmen Adana ve Mersin dahil olmak üzere birçok avlaktaki denemelerim hep hüsranla sonuçlandı, henüz kayda değer bir levrek avı gerçekleştirebilmiş değilim maalesef, belki problem bendedir:)

Ben ağırlıklı olarak limon renkli sahtelere yöneldim tavsiyeler üzerine, berrak sularda kullanmak üzere koyu tonlarda bir kaç farklı model de aldım, gerçi sonuç değişmedi ama azimle avlarıma devam ediyorum :hhhhhh:

Umarım edineceğiniz sahtelerle güzel avlara imza atarsınız.

5. Semih 76

Semih 76 Üye

Bana levrek su altından giden sahtelere daha çok rağbet ediyor gibi geliyor. Ancak levrek konusunda iddia sahibi değilim. Levrek konusunda tecrübeli arkadaşlar bu konudaki düşüncelerini paylaşabilirlerse herkese faydalı olur herhalde.

6. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

8. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

beyaz- şeffaf şeffaf mavi- şeffaf kırmızı-beyaz parlıyan bugün gene birtane aldım silikonla

9. Levreko

Levreko Aktif Üye

süheyl bunu beğendi.
  10. Levreko

Levreko Aktif Üye

Adaş gece sedef beyazı çok kullanılıyor antalyada. Gündüzde sırtı gümüş sırtı mavi yada yeşil olanlar bide simli bal köpüğü rengi çok tercih ediliyor

Semih 76 ve Mehmet Fatih bunu beğendi.