Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek Avı İçin Hangi "Rapala" ?

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Kendo şimdi flapeni taklit etti. Bununla benim bildiğim ilk levrek İzmir'den alındı.
Turnada, lüferde de işe yarar.
2015in yeni buluşu su yüzeyinden gelen aksiyon için bilinen su üstüler gibi uğraştırmayan GABOZ ve GALVA isimli küçük maketler müthiş.
Mutlaka bunların diğer üreticilerde benzerleri çıkmış veya piyasaya sürülmek üzere.
Bu işle uğraşan herkesin incelemesi ve denemesi gereken yeni sahteler.
Henüz GABOZ kullanmadığımı da belirteyim.
Bulabilirseniz galvanın nane limon soda rengini öneririm.

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kendo şimdi flapeni taklit etti. Bununla benim bildiğim ilk levrek İzmir'den alındı.
Turnada, lüferde de işe yarar.
2015in yeni buluşu su yüzeyinden gelen aksiyon için bilinen su üstüler gibi uğraştırmayan GABOZ ve GALVA isimli küçük maketler müthiş.
Mutlaka bunların diğer üreticilerde benzerleri çıkmış veya piyasaya sürülmek üzere.
Bu işle uğraşan herkesin incelemesi ve denemesi gereken yeni sahteler.
Henüz GABOZ kullanmadığımı da belirteyim.
Bulabilirseniz galvanın nane limon soda rengini öneririm.

Çok yararlı bir paylaşım olmuş "Horozbina" ilk fırsatta kullanmam lazım işte spin avının en güzel yeride bu değil mi? Yeni sahte deneme işi balık tutmaktan daha çok heyecan veriyor en azından benim için

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Akdeniz de beyaz tarzı silikonlar daha verimli su üstü is yapmaz panic prey kullanmalisin veya ikisinde biri slikon ve panic prey rastgele:)
En kısa zamanda "panic prey ve Horozbina adlı üyemizin önerdiği sahteleri edineceğim gerisi balığı kandırmaya kaldı.
Herkese Keyifli paylaşımlar diliyorum cevaplarınız ve ilginiz için siz ustalarıma teşekkür ediyorum...

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
GALVA ve GABOZ sahtelerinin siparişini vermek istiyorum ama internette bulamadım linkini bulanlar atabilir mi ? Hem diğer balıkçı arkadaşlarımızında alıp kullanması için yararlı bir paylaşım olur.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok.. levrek için bilinen sahteleri kullanamanı tavsiye ederim forumlar veya google da zaten sana ima,usami,kendo,duo,yozumi vs vs gibi sahteler hakkında fikirler verecektir.. renk konusunda gece sarı ve beyaz tonları gündüz artık meradaki hangi küçük balik varsa ona göre bir sahte bulundurursun.. silikon olarakta savage gear bilinenlerin en popileri.. al bir panic bir dog walking bir popper birde atıyorum kendo hyruu bak keyfine

Balık Oyunları

Daimi Üye
Adı
alp
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba Atılgan öncelikle aramıza hoş geldin iyi forumlar dilerim.

Gelelim konuya levrek ve Antalya.?.

Aslında Antalya da levrek aramak (merkez) Konyaaltı dediğin için denemelerin bir hayli kaprisli olacaktır.
Baracuda veyahut kalamar gibi türlerden daha fazla keyif ve verim alabilirsin.
Uzun zamandır Antalya da spin ve yemli av ile uğraşıyorum ve levrek için en uygun av stili yemli özelikle dalgalı deniz ve lodos'u tercih ediyorum konum olarak ise lara plaji ve Aksu çayının döküldüğü bölgeleri deneyebilirsin Lâkin ben spin yapıyorum dersen ragot raglou beyaz ve mavi renkleri verimli oluyor.
Bütçe işidir biraz da maket balık tabiki is yapmaz demek doğru olmaz ama benim en çok verim aldigim slikon dur bahsi geçen bölgeler için.rasgele.

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Atılgan öncelikle aramıza hoş geldin iyi forumlar dilerim.

Gelelim konuya levrek ve Antalya.?.

Aslında Antalya da levrek aramak (merkez) Konyaaltı dediğin için denemelerin bir hayli kaprisli olacaktır.
Baracuda veyahut kalamar gibi türlerden daha fazla keyif ve verim alabilirsin.
Uzun zamandır Antalya da spin ve yemli av ile uğraşıyorum ve levrek için en uygun av stili yemli özelikle dalgalı deniz ve lodos'u tercih ediyorum konum olarak ise lara plaji ve Aksu çayının döküldüğü bölgeleri deneyebilirsin Lâkin ben spin yapıyorum dersen ragot raglou beyaz ve mavi renkleri verimli oluyor.
Bütçe işidir biraz da maket balık tabiki is yapmaz demek doğru olmaz ama benim en çok verim aldigim slikon dur bahsi geçen bölgeler için.rasgele.
Değerli Yorumlarınız için teşekkür ederim Alp Bey tavsiyelerinizi deneyeceğim. Bu arada ben Balzer marka 2 parçalı 10 21 gr atarlı kamış kullanıyorum slikonu karşılar mı ? Muhtemelen karşılamayacaktır slikonu kullanmak için ek bir ağırlık kullanabir miyim yoksa yeni bir kamış almalı mıyım ?

Balık Oyunları

Daimi Üye
Adı
alp
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yeni bir kamış almak istersen daha düşük aralığa sahip bir kamış alabilirsin fakat bu biraz makine ip ve senin atış tekniğine de bağlı ben slikonları jig head ile kullanıyorum 7-21 aralığında bir kamış yeterli oluyor senin içinde sorun olacağını sanmıyorum levrek için çokta uzağa ulaşmana gerek yok.

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yeni bir kamış almak istersen daha düşük aralığa sahip bir kamış alabilirsin fakat bu biraz makine ip ve senin atış tekniğine de bağlı ben slikonları jig head ile kullanıyorum 7-21 aralığında bir kamış yeterli oluyor senin içinde sorun olacağını sanmıyorum levrek için çokta uzağa ulaşmana gerek yok.
Anladım bu hafta sonu denemek isterim sonuçlarıda paylaşırım kısmetse