Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek Avı İçin Hangi "Rapala" ?

zarg

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
GABOZ sığ meralarda çok can yakar.:harika:
Bilgi için teşekkürler.

mrt55

Daimi Üye
Adı
murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kendo şimdi flapeni taklit etti. Bununla benim bildiğim ilk levrek İzmir'den alındı.
Turnada, lüferde de işe yarar.
2015in yeni buluşu su yüzeyinden gelen aksiyon için bilinen su üstüler gibi uğraştırmayan GABOZ ve GALVA isimli küçük maketler müthiş.
Mutlaka bunların diğer üreticilerde benzerleri çıkmış veya piyasaya sürülmek üzere.
Bu işle uğraşan herkesin incelemesi ve denemesi gereken yeni sahteler.
Henüz GABOZ kullanmadığımı da belirteyim.
Bulabilirseniz galvanın nane limon soda rengini öneririm.

Her ikiside levrek için çok etkili sahtelere benziyor. wtd ile uğraşmak istemeyenler için bu yeni sahteler düz sarım ile aksiyon alıyor gibi. yani videodan ben öyle anladım. emeğinize sağlık. gerçek araştırıp bulmuş ve paylaşmışsınız. saygı ve hürmetlerimi sunarım.

mrt55

Daimi Üye
Adı
murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kendo şimdi flapeni taklit etti. Bununla benim bildiğim ilk levrek İzmir'den alındı.
2015in yeni buluşu su yüzeyinden gelen aksiyon için bilinen su üstüler gibi uğraştırmayan GABOZ ve GALVA isimli küçük maketler müthiş.
Mutlaka bunların diğer üreticilerde benzerleri çıkmış veya piyasaya sürülmek üzere.

Her ikiside levrek için çok etkili sahtelere benziyor. wtd ile uğraşmak istemeyenler için bu yeni sahteler düz sarım ile aksiyon alıyor gibi. yani videodan ben öyle anladım. emeğinize sağlık. gerçek araştırıp bulmuş ve paylaşmışsınız. saygı ve hürmetlerimi sunarım.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Barakuda çıkan bölgeden levrek çıkmayabilir.
Yanlış bilmiyorsam yırtıcı/avcı balıklar aynı yerlerde dolaşmazlar pek.
Başka avlaklara da bakmakta fayda var.

Silikon çeşitlerinden bir kaç tane edinmelisin.
Bu silikonları 7-10 gr ağırlığındaki jig headlerle kullanacağın için elindeki kamış yeterli olur.
Silikon için Daiwa duck fin shad serilerine göz atabilirsin.
Beyaz ve limon renkler tercih edilen renklerdendir.

Antalya bölgesinde rower 98 beyaz/inci renk iş yapıyor diye duymuştum.
Fiyatı da makul bir sahte olduğundan çantada bulunmasında fayda olabilir.

Daha çok tavsiye mümkün ama sihirli bir sahte yok ne yazık ki. Bir de unutmamak lazım ki bu sahte piyasasını döndüren balık levrek..
Geniş bir koleksiyon için kısa zamanda servet, uzun dönemde ise sabır gerekir. Toplamda çok para harcansa bile yavaş yavaş yapılan alımlar hem bütçeyi fazla yormaz, hem de bir müddet sonra elde çok güzel ürünler olur.

Rast gelsin

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref

Etme eyleme, bizi yeni masraflara sokma..
Bu gidişle maaşı direk Japonların eline saydırıcaz.. :)

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yeni bir kamış almak istersen daha düşük aralığa sahip bir kamış alabilirsin fakat bu biraz makine ip ve senin atış tekniğine de bağlı ben slikonları jig head ile kullanıyorum 7-21 aralığında bir kamış yeterli oluyor senin içinde sorun olacağını sanmıyorum levrek için çokta uzağa ulaşmana gerek yok.
Anladım bu hafta sonu denemek isterim sonuçlarıda paylaşırım kısmetse
Barakuda çıkan bölgeden levrek çıkmayabilir.
Yanlış bilmiyorsam yırtıcı/avcı balıklar aynı yerlerde dolaşmazlar pek.
Başka avlaklara da bakmakta fayda var.

Silikon çeşitlerinden bir kaç tane edinmelisin.
Bu silikonları 7-10 gr ağırlığındaki jig headlerle kullanacağın için elindeki kamış yeterli olur.
Silikon için Daiwa duck fin shad serilerine göz atabilirsin.
Beyaz ve limon renkler tercih edilen renklerdendir.

Antalya bölgesinde rower 98 beyaz/inci renk iş yapıyor diye duymuştum.
Fiyatı da makul bir sahte olduğundan çantada bulunmasında fayda olabilir.

Daha çok tavsiye mümkün ama sihirli bir sahte yok ne yazık ki. Bir de unutmamak lazım ki bu sahte piyasasını döndüren balık levrek..
Geniş bir koleksiyon için kısa zamanda servet, uzun dönemde ise sabır gerekir. Toplamda çok para harcansa bile yavaş yavaş yapılan alımlar hem bütçeyi fazla yormaz, hem de bir müddet sonra elde çok güzel ürünler olur.

Rast gelsin
Çok güzel bir paylaşım olmuş Şeref Bey elinize sağlık sizin gibi ustaların tavsiyeleri benim gibi amatör balıkçılar için çok önemli

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
burayada sorayım bu alet iş yapar mı ? prototip olarakta buldum mantık kuyruk tarafının kavisinde saklı agirlik merkezi arka taraf ve bir şamandıra edasında durdugunda batmakla batmamak arasında kalıyor yani biraz uğraş ile yapilabilir aslında

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sahtenin arkası tam bir pervane edasıyla aksiyon veriyor hem ses hemde su çıkarmasıyla cezbedici bir yem haline geliyor 14,49 $ 'lık satış fiyatıyla denemeye değer bir ürün gibi gözüküyor. Paylaşımı için Enez Bey' e teşekkür ederim.

Ürün İnceleme Linki

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
araştırmayı yaptım zaten lakın genel mantık tatlı su levreği ile evet rakamı da uygun ebaydan alınabilir durumda lakin tuzlu suda iş yapması muhtemel mi durgun su ile alakalı ve sudaki sabit duruşuna ve yakından resimlerine bakılırsa yapılabilecek bir şey

AtılganT

Üye
Adı
ATILGAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Denemeden bilemeyiz gibi geliyor. Bu sahteyi de yazdım sipariş listesine en kısa zamanda siparişini vereceğim denedikten sonra performansını burada paylaşırım.