Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Avı Mera Bilgisi

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında akifd89 tarafından paylaşıldı.

1. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Merhaba sevgili hobidaşlar,abilerim ve ustalarım;
    Levrek avında ışığın yoğun olduğu liman içlerinde,mendireklerde veya sahil kısımlarında, sahte veya silikonların renk seçimi konusundaki deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz.
    şimdiden herkese teşekkürler ve bol trofeli avlar....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

Rapala max rap gece için fpgh, sabah ve gündüz içinde fhc ve fayu renk kodları çantanda bulundur silikon topuyla atmasını becerebiliyorsan silikon toplu raglot silikon 6 yada 7 sıralı takım 6,5 cm gece için fosforlu ve sedef beyazı ard arda sıralı, gündüzleri içinde diğer renklerden karışık sıralı bir takım bulundur her daim yanında olmasında fayda vardır.

Arist34, akifd89 ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Merhabalar, eğer çok görüş ve ışık varsa mümkün olduğunda ufak sahte kullanın derim.
    Bu konuda maria flapenler oldukça iyidir.

EBU ŞEHRAZAT ve akifd89 bunu beğendi.
  5. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Abi merhaba lar değerli yorumlarını elbetteki dikkate alacağım. Şimdiye kadar silikon topuyla hiç atış yapmadım verimi konusunda tecrübe edenide gormedim muhakkak ki bunu kullanmak istiyorum saygılar rast gele

Levreko bunu beğendi.
  6. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Görüş çok açık maria flapen kullanıyorum ancak bir verim alamadım çok açık havalarda levregin yaptığı oynaklari gördüğüm halde ne türlü sahte attiysamda sonuç sıfır oldu

7. Levreko

Levreko Aktif Üye

Hangi saatlerde avlanıyorsun bu çok önemli özellikle gün doğumundan 1 saat önce başlayıp gün doğduktan 1 saat sonrasına kadar av yaparsan en verimli zamandır akşam suyuda iyidir birde levrek çok korkak ve uyanık balıktır eğer o bahsettiğin ışıklardan dolayı levrek seni görürse kaçar atış yaptıktan sonra mendireğin kıyısından geri çekilip sar bence oltanı kendini gösterme levreğe, silikon topunuda atarken top suya deymeden misinanın gidişini durdurmanın lazım yoksa dolaşır

8. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Abi genelde belirttiğin gibi o saatlerde avlar yaptım ancak mera sokak lambalarıyla çevrili buradan kaynaklı olarak nasıl bir sahte rengi seçimi yapmak gerekli, zargana topu çok kullandım genelde zargana kuyruğu veya gümüş yavrusunda dediğin gibi yemi arkaya düşürmek için değmeden misinayı tutarız herhalde yöntem aynıdır :D:D

9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Daha önce dediğim renkler iş yapar ama balıklar seni görüyorsa sahteyi takip edip kıyıya doğru yaklaşıp seni farkederlerse kaçarlar daha önce başıma geldi oradan biliyorum otelin iskelesinden atçek yapıyordum ışıktan dolayı levrekler beni fark ettinmi kaçıyorlardı bende atışı yaptıktan sonra geri çekiliyordum hatta bazen yere çömelip sarıyordum makinayı, silikon topunda ise atış tekniği aynı senin bahsettiğin gibi ama silikon takımı mutlaka dene

vikenkaya ve akifd89 bunu beğendi.