Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek avı ve dalga

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında ayyldz tarafından paylaşıldı.

1. ayyldz

ayyldz Üye

Merhaba değerli dostlar..

Hala yakalayamadığım levrek hakkında bir sorum olacak. Levrek için dalga olmazsa olmaz deniyor. Ne zaman dalga olsa takımı alıp iniyorum dere ağzına, tarıyorum sahili. Ama bir sorun var, sahtenin attıktan hemen sonra sahile vurması fazla zaman almıyor. Dalga alıp götürüyor sahteyi, ne aksiyon oluyor nede doğru düzgün çekebiliyorum. Ben bu dalga ve levrek arasındaki ilişkiyi çözemedim.

Şimdi çok güzel bir yağış oldu, deniz muhakkak dalgalı yarın sabah suyunda bir şansımı denemek istiyorum tekrar, yardımlarınızı bekliyorum :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Anlattıklarınızdan sahteyi yeterli mesafeye atamadığınızı ve daldıramadığınızı anlıyorum. Özellikle sığ dalarlı sahteler
    dalgalı ve rüzgarlı havalarda suyun yüzünde sörf yapar gibi yüzerler. Biraz daha derin dalarlı ve ağır bir sahte kullanın.
    Maxrap15, daiwa z 140f modellerini tavsiye edebilirim.

4. ayyldz

ayyldz Üye

:))
    Sahteyi ileri mesafeye atabildiğime eminim, sorun sahtelerimde olabilir. Veya dalganın kenara vurma eğiliminde de olabilir.
    Kullandığım sahteler;

Ekli Dosyalar:

Adrenalin81 bunu beğendi.
  5. İboretti

İboretti Üye

Tamamen katılıyorum daha derin dalarlı sahte kullanmanız daha iyi olur sorun sahtelerde :)

GOKHAN AKSOY ve ayyldz bunu beğendi.
  6. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

hmmm kendo seabassla dene yanı elındekı sahtelerden en mantıklısı o

ayyldz bunu beğendi.
  7. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Daiwa z serisi gerçekten çok iyi atış erimi daları apia marka da deneyebilirsin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayyldz bunu beğendi.
  8. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Silikon kullanımı çok daha verimli olacağı düşüncesindeyim... Savagear sandeel gibi... 23 gr ve ağırlık ön tarafta... Bu iyi bir çözüm olabilir..

GOKHAN AKSOY bunu beğendi.
  9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bence balığı filan bırak... havada yaz, at kendini sulara, dalgaların üzerinde surf yaparak kıyılara vur.... :D
    O lodos da dalgada levrek avı kışın verimli olan bir şeydir. Bence sen gece git meraya at yavaş sarım levrek ara çok daha verimli olur.

10. ayyldz

ayyldz Üye

Çok doğru, çünkü özellikle kendo ile yaptığım atışlarda daha ağır bir sarım oldu. Kıyıya gelme süresi çok daha uzun diğerlerine göre.

Bu seriyi çok önerdiler, bir hikmeti var muhakkak deniyeceğim :)

Elimde bir tane slikon var ama ağırlığı çok çok az, bu dalgada onu kllanmayı hiç beceremedim. Söylediğiniz marka modeli listeleme ekliyeceğim :)

Abi bir ara sahteyi taktım, dizlere kadar girdim çıkarmak için.. O ara güzel bir dalga sağolsun beni kıyılara kadar vurdu :D Serinlemesine çok iyi oldu ağzıma kaçan sularla oruç allaha emanet oldu :D
    Gece gitmeyi düşünüyorum fakat ay ışığı yok, o yüzden saat konusunda pek emin olamadım..

Son düzenleme: 2 Temmuz 2016
    KayaBalığıKaya bunu beğendi.
  11. 1onderozen1

1onderozen1 Üye

boğaz sürekli dalgalı yada akıntılı olduğundan, kurşun arkası tabir edilen sistem kullanılıyor. sende bu tekniği deneyebilirsin