Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Avında Alabama Rig

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında TR Angler tarafından paylaşıldı.

1. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Levrek avında Alabama Rig kullanan var mı? Eğer var ise kullanımı ve sonuçları hakkında bilgi verebilir mi?

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. nickname

nickname Üye

Denedim bir kaç kez sanırım Didim suları çok temiz olduğundan başarılı olamadım. Belki bulanık sularda, dere ağızları gibi yada lodos sonrasında başarılı olabilir.

4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Ben lüfer de kullandim netice aldim fakat slikon balik dayanmiyor luferde bilgin olsun ben fantazi icin kullandim ::)

5. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Bende yeni Ebay'dan aldım. Videolarda sanki nehir ağızlarında avalnıyorlarmış gibi geldi bana. Çok verimli olduğu gözüküyor. Bizim sularda işlermi ? çok merak ediyorum.

6. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Silikon yerine sahte kullanmayı düşünüyorum. Denemeleri yapınca konuda yazarım. Herkese teşekkürler.

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Sahteyle denedim kiyidan atacaksan olmuyor tekneyle sirti cekeceksen olur denemedigim sahte varyasyonu kalmadı tek igneli cift igneli en uctaki buyuk diğer leri kucuk vs vs sahteler atarken birbirine giriyor he birde ciddi saglam misina kullan bazen ters donuyor patlatma suda batiyor

8. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Bu sistemi kullanmak nasip olmadı. Tekneyle yada kıyıdan Levrek süpürgesiyle kullanım alanı olabilir.

Burada sistemin tekli sahteye göre avantajı nedir değerlendirmek lazım.

Videolarda bu sistemin yüzüşünü izlemiştim. Okyanusta bir çok balık sahtelerin peşinden geliyor olmasına rağmen nadiren saldırdığını gördüm.

Levrek gibi seçici bir balığın bu sisteme doğrudan saldırması konusunda tereddütüm var. Tekli sıyıtrmada bile levreği kandırmak için bir sürü şey deniyoruz. İnce misinalar boyanmış işneler modifiye sahteler vs.

Sahtelerin önünda kocaman tel bir şemsiyenin cazip olmayacağı açık. Yorumlarda bulanık su önerilmesi de bunu destekliyor.

Bence bu sistem kullanılacaksa şemsiyenin uçlarına en az bir 50 cm ince misina bağlayarak uzatmalı kullanılmalıdır. Hatta bu mesafe 1m yi bulsa daha başarılı olabilir. Tabi bu durumda dönme ve karışmayı engellemek için 8cm aynı ağırlık, boy ve marka ragot raglou kullanmak. Diğer silikonlarla bu çeşit bir kullanım karışmaya neden olabilir. Tabi bunlar kağıt üstünde tahminlerim.

Oben abi silikon yerine sert sahtenin kullanım alanının mümkün olacağını sanmıyorum. Rapalalar sağa sola yukarı aşağı aksiyonla yüzerler. Bu şekilde hareket edemeyecekleri birbirlerine karışma yada dönme sorunu olabilir. Aksiyon alamayacağından balığıda kandıramayabilir. Aksiyon alması için öne misina bağlarsan bile dikey yanal hareketlerinden ötürü karışma kaçınılmaz son olur.

Ama reelde tam tersi de olabilir. Deneme yaparsan sonuçlarını paylaşırsan sevinirim.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Bahadır ağabeyin Levrek Şemsiyesi diye bir konusu olması lazım sitede. Alabama rig'in Türkçe verilmiş ismi. Bu isimle arasanız denemelere ulaşabilirsiniz.

10. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

güzel bir video.

Levrek Şemsiyesi (Mann's) montajı ve ilk ispendeği

11. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Bizde tekneden sırtı ile deneme yapacağız. Vakit bulduğum en kısa zamanda deneme yapıp sonuçlarını sitede paylaşacağım.