Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Avında Drachkovitch İş Yapar mı?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında ryetik tarafından paylaşıldı.

1. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bu sene iznimi Ekim ayına getirdim ve önce memleketim Samsun'da ,sonra Sinop ve Ordu arasında levrek, lüfer peşinde olacağım.
    Yemli, spin, şamandıralı silikonlar ile levrek yakaladım ama uzun süredir aklıma takılıyor acaba Drachkovitch Sistemi ile levrek yakalanabilir mi?
    Deneyen ya da fikri, tavsiyesi olan sevdalı dostlar paylaşabilirlerse sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi mutlaka yapar ama yer ve zaman çok önemli gerisi kısmet :D bide yem tercihin sonucu etkiler

4. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Neden olmasın.? Canlı balık olmadığı zamanlarda denenebilir. Verimli olacağı düşüncesindeyim. yanlız at çek yaptıkça balık acaba ne kadar yıpranır. Birde bu sisteme hangi balık daha dayanıklı olur düşünmek lazım.Denerseniz bizimle paylaşın lütfen. Rastgelsin.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sahte atar gibi atmak sistemdeki balığı kısa sürede parçalayacaktır.
    Ancak derin meralarda basit bir savurmayla atılırsa iş yapabilir gibi..

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bu sistem en çok derin baraj gollerinde dipteki balığın önüne yemi getirmek istiyorsak ise yarayacaktir. Yani Şeref abinin de dediği gibi denizde de derinlesen bir merada is yapacaktır diye dusunuyorum özellikle tekneden jigging yapar gibi uygulanırsa verimli olabilir diye dusunuyorum. Kıyıdan çok fazla abanamayacagimiz icin ne kadar randimanli olur bilemiyorum.
    Ben olsam kesinlikle yem olarak once kefal veya olmadi istavrit tercih ederdim .

7. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sırtı yapma şansınız olursa deneyin. Diğer türlü at-çek'de arkadaşların söylediği gibi balık dağılıyor. Çözüm için yem ipi ile sarabilirsiniz.
    Rastgele...

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

İlerya gibi sağlam yemlerle fazla abanmadan denenebilir. İyi aksiyon verdirmelisiniz. Bir de fazla batmayacak sekilde ayarlamanız lazım. Takılmaması açısından.

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Yorumlar ve verdiğiniz fikirler için teşekkürler. Ben kayabaligi ve ilarya ile dusunuyorum. Samsun sahillerinde olmaz ama Sinop ta derin kayalık bölgelerde tam dibe indirmeden denemek istiyorum. Ekim de sizlerle sonucu paylasirim. :)

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

çok asılmadan usulü ile balığın kendi ağırlığı bile yeterince mesafe alır nede olsa yaratıcı tarafından aerodinamiği var :D bence son çare ise denenmeye değer :D ama parça kesilmiş sardalye ile av yapılabiliyorsa mutlaka bunun şansı daha daha da fazla olacaktır kanımca

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

Aslında bunun denemesini senin yapman Hızır. Bizler yılda bir defa senelik izinde en fazla 10 defa balığa çıkıyoruz , seninse balığa çıkamadığın dönem herhalde senelik izinde olduğun dönemdir :D