Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Avları Devam Ediyor 19 Nisan 2015

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında agnosturk tarafından paylaşıldı.

1. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Geçen hafta gidip çekim yaptığım meraya bu hafta bir kez daha gittim. Aslında aynı yere sık sık giden biri değilim ama kıramayacağım arkadaşlarımın ısrarına dayanamadım. Havada çok kuvvetli lodos vardı. Bu yüzden sahteler pek çalışmadı diyebilirim. Bu nedenle Mamun ve Madya ile av yaptık. Çoğu balıkçıda yine yemli takımlarla av yaptılar.

İşin güzel kısmı bu sefer küçük balıkları alıkoyma durumunun kısmen azalmış olması...Hatta çoğu bilinçli avcınında buna ön ayak olduğunu gördüm. Tabi geçen hafta yaptığım çekimlerden dolayı beni tanıyanlar özellikle dikkat ettilerde diyebilirim. :)...

Sonuçda yine deniz Levrek vermeye devam etti. Çokda fazla küçük İspendek vardı ki inanılmaz. Alsanız emin olun bir kovayı doldurursunuz. Neyse uzatmayım videoda zaten her türlü ayrıntı var. Umarım beğenirsiniz...

DeCarbon, serinci, Ersin1903 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Ben videoda malasef levrek göremedim.Tuttuklarınız ve saldıklarınızın hepsi ispendek yani yavru.Bu balıklara levrek diyebilmemiz için 1 kg. mı geçmesi lazım.

4. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Eğer Levrek demek için 1 kg olması gerekiyorsa dediğiniz doğrudur ustam. Bende 1 kg gelecek balık göremedim...

5. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

İzmir de atçek yöntemiyle çok güzel levrekler çıkıyor.Hatta trofeler.Diğer sitelerde atçek (spin) yöntemiyle paylaşımlar var.Bence stil değiştirme zamanı gelmiş.

agnosturk bunu beğendi.
  6. Sculpture

Sculpture Üye

Bu mera spine başlayanlar için antreman merası olması lazım bence. Balık turizmini geliştirdi burası vallahi çok güzel olmuş :) Seyyar büfe köfte ekmek vs. yakında şenlik yeri olur :huhuu:
    Bu arada ispendekçiler azalmış buna çok sevindim. Duyarlılığınız için teşekkürler Recai Bey, avınız daim olsun, sizi izlemeye devam ediyoruz:harika:

agnosturk ve serinci bunu beğendi.
  7. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel av olmuş, havanın durumuna göre avlanma şeklinizi değiştirmişsiniz, karşılığıda gelmiş:) tebrikler....

agnosturk bunu beğendi.
  8. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Elinize saglik yine o ruzgara ragmen zahmet edip video cekmissiniz... Bu videoda balik boylarina karsi daha duyarli olan kisileri gormek sevindirdi... umarim o sisman sahis gibi kucuk baliklarida ayirt etmeden kovaya atanlar zamanla bilinclenip tamamen kaybolurlar...

Ayrica o gun mekanin havasida sartlarida levrek icin hatta bana gore spinle levrek avi icin oldukca uygunmus... biraz buyuk ve agir sahteler kullanilarak at cek yapilsa cok daha iyi baliklar cikartilabilir o meradan..

Paylasim icin tesekkurler... Daha guzlleri rastgelsin :harika:

9. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Valla söylediklerinizi bende düşündüm... Hatta çaysızlıktan kriz geçirince dedim "burda çay satan olsa köşe olur" :)...

Yavaş yavaş bohçaçılara karşı mücadeleye başlıyoruz. Bundan sonra daha iyi olacak ihşallah. Teşekkürler. Sizinde avınız daim olsun

10. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Teşekkürler Ersin... Nasıl tavsiyelerine uygun düzeltmeler yapmışmıyım? :)...

Ağır sahte deneyen bir kaç kişi gördüm ama birşey alamadılar ama biraz inceleyince hafiften acemi gibi duruyorlardı. Usta bir spinci dediğin gibi iri Levrekleri alabilir...

Ersin1903 bunu beğendi.
  11. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Estagfurullah Recai abi :) Ben sahsen begendim videoyu, daha dogru olana tesvik eden diyaloglar geciyor ve bu sefer basta sizin grubunuz olmak uzere, diger bazi avcilarda gordugum kadariyla alinabilecek olan levrek adaylari veya levrekleri tutuyordu.. Tabi yine yavru baliklari alan sahislar mevcut ama gecen diyaloglarda dogru ve yanlis olan net bir sekilde belirtilmeye calisilmis video da :harika: umarim yanlisi yapan kisilerde akillanirda limit dahilindeki baliklari hedef alirlar insallah :)

Bahsettigin agir sahtelerin boyutlari ne kadardi bilmiyorum ama eger sahte buyukse, ona dalmayi goze alacak kadar iri levrekler belki de piyasa da yoktu o gun mekanda.. Bence bu tarz ruzgarli havalarda buyuk sahte is yapmiyorsa yine normal boyutlardaki agirligi biraz fazla olan dalarli veya Ges gibi su ustu sahteler veya uygun renklerde hansen pligrim, Bluefox moresilda.. gibi kasiklar da kullanilabilir spinde verim almak adina ;)

agnosturk bunu beğendi.