Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek biladerler..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Evet arkadaşlar forumdan Mustafa Adak hobidaşımızın Küçükkuyu yardım mesajıyla başladı herşey :)
    Bayadır ötelediğim sıcak,üşengeçlik,Küçükkuyu dışında olmam v.s gidemediğim avlara Mustafa abiye Liman etrafını dereyi yokla dedikten sonra '' Yahu sen neden denemiyorsun diye iç sesler gelmeye başladı'' 2 gün önce sabah suyuna gittim heryer rüzgar kıyamet sular bulanık tam havası dememe rağmen hiç hareket olmadı derenin oraları düzeltmek için Kepçe geldi hemen sırıtmaya başladım tecrübe ile sabit ne zaman dereye kepçe girse onun sesine ve suyu bulandırmasına civarda ne kadar levrek/ispendek varsa toplanıyor..Hemen kenara geçtim işin bitmesini bekledim ve daha 10 dk geçmeden combaklar başladı 500 gramlıklar 5-10 metre içinde daha büyükler çok daha uzakta kefalleri kesmeye başladı bende hemen Savagear Cannibal glowla suları dövmeye başladım su tamamen çamur çok vuruş aldım 2-3 tane ya iğneden çıktı yada iğne batmadan sahteyi yutmaya çalışıp kustular, alamadık...Neyse hemen foruma girdim Mustafa Adakın açtığı konunun altına yazacaktım sonuçta üye olmayanlarda görüyor diyerek özelden hemen yazdım 1.5-2 kiloluk levrekler combak yapıyor yaz günü kallavi paşalar alırsın Dereyi ihmal etme diyerek ama cevap yok belki görmedi belki gördü telefondan pek girmiyor olabilir..

Neyse sabah 6 gibi evden çıktık 2 saat kadar attık ama ne oynak var ne vuruş heryer milyonlarca kefal yavrusu 5'er cm..artık saat 8 oldu hafiften 15-20 dk gideriz gibilerinden birbirimize bakıyoruz çok sıcak yada extra durum olmazsa en az 8.30a kadar duruyorum raporlardan biliyorsunuz % 90 balıkları 7.30-8:30 arası aldım ve bugünün paşalarıda 8 gibi gümlediler..Savagear canniballa başlayıp geçen günlerde 2-3 sefer saldırı aldığım ima pugachevle devam ettim 30 dk kadar attıktan sonra hiç hareket olmadı.. babamla muhabbete daldık dedim bak 5 kiloluk levreği aldığımda suyun rengi dalgalar rüzgar herşey bunun gibiydi ah kasım ayı gelse...Sonra herşey aynı ise neden aynı sahteyi takmıyorsun dedim hemen Daiwa Duckfinshad 9 cm mavi simli kabaningo rengi taktım sağlı sollu dövmeye başladım 6-7 atıştan sonra ufak bir ispendek saldırısı gördüm hemen sol çaprazımda 5-6 metrelik bir atıştan sonra sarmaya başladım küt diye durdu makina.. anında titremeye başladı acaba kayayamı taktım diyemeden titremeler başladı güzel birşey olduğunu anladım babama döndüm 1 kilo rahat var dedim kalama fule yakın kısıkken bile hafif kalama almaya başladı çok fena asılıyor ama bende 1 kilodur diye ne kalama açıyorum nede boşluk veriyorum yaklaşır gibi oluyor ulan gelmiyor bir türlü dedim heralde tam sırtından yakaladık babam balığı görünce hemen suya daldı yahu dedim dur tabi onu görünce balık daha çok azdı sağlı sollu ortaboy kayalar var balık kendini sığ kayalara çekiyor babama sesleniyorum çekil yol ver balık ürküyor neyse ürksede ürkmesede eze eze aldım..Fatih adaşımın tavsiyesi ile Trabucco supersoft misina sarmıştım 8 kilo çeker var..makinada kaymak gibi sarınca ezdim gitti Levrekleri ama okuma Seabassa göre yarı yarıya esnemesi az misinanın ama sevdim atış erimi güzel misina sağlam..Neyse balığı kamışla çektirdim aldım Babam bunu arabaya götüreyim hem sıcak hemde kedi/köpek kapar diye aldığı balığı arabaya götürdü..neyse ben balığı aldığım yere atmaya devam ettim 2. atışta tekrar gümledi bu seferki daha kallavi daha güzel asılıyor paldır/küldür çekiyor kalama alıyor ara ara onada çok artislik şansı vermeden saniye tutmadım tabi ama seri şekilde aldım paşayı elime aldığımda babam arabanın yanında geliyordu elinde büyük bir torba gözler fal taşı gibi açıldı hemen tebessüm bak dedi ben anladım büyük torba getiriyorum yanda sevdiğim bir spinci abimiz vardı ona bağırmalarımı duymuş ''hemen Çaprazdalar dalgaların kırıldığı yere at'' diye bağırıyordum abimize aramızda 5-6 metre var...

Balıklar 56-57 cm arası az ufak olan 1750 büyük olan 1860 gram üstü tabi eşe dosta 2 kilo deriz artık aramızda küsüratların ne önemi var 4 buçuktan 5 alan milletiz biz ^^ ben daha büyük bekliyordum boyutları elde tutarkenfalan ama hafif bastılar ilginç..Tartımı bozuktur nedir arkadaş şaka maka Rapala klipsini eğip büzdüler çok fazla yanladılar asıldılar..

Alayımıza daha güzelleri gelsin diyelim..

Kamış:Okuma Fina Pro 2.40 7-28 atar / Makina:Okuma ceymar 40 ( Kaymak Kaymak) / Misina:Trabucco 0.25 supersoft ( Fatih adaş sağolsun sevdim) Sahte:Daiwa duckfinshad 9 cm kabaningo ( Mavi simli) Bu modelde ne varsa ispendek alamasada paşa sayılacak balıklar alıyor Cannibaldan sonra en büyük yaverim bana 3 paşa hediyesi var ama Gazi verdik parçalandı garibim..

Balıkların birini bu akşam götürecez içini açtık içinden çıkanlarında ufak bir video resmini paylaşırım..

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Fatih kardeşim tebrik ederim.. Valla sayende tuzlu-su avlarına iyice merak saldım Ankarada ikamet etmeme rağmen.. :) Rastgelsin..

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Sağol Tahacım sen Ankarayı bırak şöyle Güney/Kuzey egeye doğru at kendini ^^

M.Taha D. bunu beğendi.
  5. trkc

trkc Aktif Üye

Süper ötesi. Takipteyiz..:)

6. vLnc

vLnc Üye

3 tane kefal yavrusu bir tane de TAŞ, bildiğiniz TAŞ :)) bölümü bayağı güldürdü Fatih. Tebrikler, çok güzel av..Devamını bekliyoruz..

7. eakayy

eakayy Üye

tebrikler bu ava..gönlüm açıldı.. afiyet olsun..
    anlatım için de teşekkürler.yaşamış kadar oldum..
    su yapısı benziyor,pugachev's z2134 i de aynı sularda kullanabilirsin.youtubeda ki birçok videoda bu ve 14 no vardır. su üstü wtd ile silikondan daha verimli olacagına ve senin yüzünü daha çok güldürecegini tahmin ediyorum..

Son düzenleme: 21 Temmuz 2016
  8. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

maşallah maşallah rabbim daha iyilerini nasip etsin müthiş bir av olmuş.

9. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler.Çok güzel bir av ve anlatım.Avların daim olsun Mehmet.:)

10. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Rastgelsin kardeşim maşallah

11. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Fatih tebrikler malı götürmüşsün :)