Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Çıtamı Yükseltiyorum - Silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

birkaç günlük aradan, takım taklavatı toparlamanın ardından dedim yarime bu akşam balığa gidilecek kaçış yok :D ilk iş gittik kurtlarımızı çıkardık, geldik eve biraz dinlenme yemek falan derken beklediğim saat geldi. gece 12 gibi yollara düştük. birkaç yer denemek karagöz eşkina yoklamaktı niyetim. fosforlu şamandıralı takımlarımızı yolladık bekle bekle balık yok. yanımızda olta atan iki kişidende çıt çıkmadı. birkaç zayıf vuruş geldi iğneleri ufaltıp onları alabilirdim yukarıya fakat sıkıldık. saat 2 gibi herzamanki yerimizin yolunu tuttuk.

yerimize geldik şamandıralı takımları uzun beden küçük iğne yapıp kurtlarını takıp yolladım ileriye, belki kefal istavrit atlar ama nerde.. el oltalarımızı çıkarttık en iri tekelerimizi takıp yolladık, fakat dipteki ağlar, ilişkenler deli etti beni. olta kopar iğne bağla kısır bir döngüye girdim. çıldırmamak elde değil. giden güzelim iğneleremi yanarsın güzelim tekelerin ziyan olmasınamı yanarsın..

baktım olmuyor kalk dedim yer değiştirelim. tutturdu eve gidip gelicem iyi dedim önce biraz teke süzeyim sonra sen git gel. biraz teke süzdüm geldim sallana sallana takımları topladım oda evin yolunu tuttu. bende yerimi değiştirdim.

geldiğinde hoca yeni okumuştu. şamandıralı takımlarda yine tık yok. hava aydınlanmaya başladı yavaş yavaş. ardından kefaller başladılar uçuşmaya etrafta. bir kefal bir kefal anlatamam dört bir yanımdan şapır şupur kefal zıplayışları.

tam ümidi kesmiştimki o güzelim vuruşu oltada hissedene kadar. ardından küçük bir tasma ve balık oltada. "aşkım kepçe aşkım" diye bağırmaya başladım fırladı yerinden o şaşkın ben şaşkın balık geliyor süzüle süzüle. kepçenin toruda karışcak zamanı bulmuş balık su üstü yaptı biraz tempoyu düşürdüm kepçeyi toparladı oda ve hoooppp balık kepçede sonrada iskelede :) sevinç naraları birbirimize sarılmamız anlatılmaz yaşanır türden bir mutluluk :)

lafı çok uzattım şimdi fotoğraflar :)

takım: 0.40 river misine, canlı teke, mustad 19428npbr 1/0 iğne.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

gerçekten tebrikler harika bir levrek afiyet olsun

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel bir Levrek Hüseyin. Sabaha kadar azimle beklemenin mukâfatını almışsınız :)

5. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Hüseyin tebrik ederim.
    Çok güzel bir balık almışsınız,eşinle birlikde gidebilmenizde ayrı bir keyif oluyordur senin içinde sanırım :)

Anlatım şeklinde oldukca samimi ve anlaşılır olmuş.
    Tekrarı rast gelir umarım.

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallahı var çok gzel balık
    Tebrik ederim ailece avınızı.
    Darısı bizlerin başına...

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hüseyin
    Baştan belirttiğin, alamıyorum diye şikayet ettiğin levrek geldi işte sonunda.
    Herzaman rastgelsin

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Hüseyin.Zaman geçtikçe avlarının kaliteside hızla ilerliyor.Eminim senden çok keyifli raporlar okuyacağız.Şansın daim olsun.:)

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Balıklar yavaş yavaş büyüyor. Şimdiden filimn sonunu merak ettim. Şansınız hep böyle olsun.

10. MehmetAliYILDIZ

MehmetAliYILDIZ Aktif Üye

Hüseyin Tebrikler,
    Daha 1-1,5 ay evvelki raporlarını hatırlıyorum da...
    Müthiş bir azim.
    Tekrardan tebrikler, her zaman rast gelsin.

11. istavrit

istavrit Üye

süper bir takım işi ...tebrikler