Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek felsefesi (1)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında flyingbass tarafından paylaşıldı.

1. flyingbass

flyingbass Üye

ve.....bu sabahın neticesi günün levregi.2.5 kg.Baska vurus yok.Yeni bir sahte denemesi yapacaktım, merada tek levrek olunca baska güne kaldı.Mutluluk, yorgunluk..

İşte şimdi karanlık bir oda, sedirin üzerine uzanmışım, gürül gürül yanan soba ,sobanın üstünde çaydanlık, alevi tavana vuruyor onu seyre dalmışım,odunlar çıtırdıyor,hafif uyku halindeyim ve dalıyorum huzur var üzerimde, battaniyenin sarmalaması kanımı ısıtıyor;kalkınca sobada kızarmış ekmek,üstüne tereyagı ve bal,yerken süzülen balla karışmıs tereyagının ekmekten damlayan kısmını yere düsmesin diye hemen ısırmak,arkada hafifcede radyoda alaturka OLSAYDI NE İYİ OLURDU:( ama hayal tabiki.Evim bile dogalgazlı.Dogalgaz denilen sey dogal degil suni.Hemde tamamen suni.İsmini degiştirmek lazım.
    Gece saat 03.00-11.00 arası levrek peşine takıldım.Son 10 gündür havaların sakin gitmesinin ardından sıkı takipte oldugum KD 30-35 rüzgarı yakaladım.Cuma gününe denk gelmesi evden izni daha zor almak demekti.Aldım
    Rüya gibi oluyor levrek avı herseferinde.Ne soba ne ekmek nede radyo hayal....Sabahın uyandıgı saatten av sonuna kadar hepsi bir rüya aslında.Her seferinde aynı duyguları tekrar tekrar yasamak...ve bir sonrakinde yine bıkmamak enteresan.Bizi burada tutan da bu zaten.Hepimiz aynı seyleri hissediyoruz.
    Belki birgün levrek avı sonrasında yukarıda bahsettiğim soba hayalimde olur bunlarıda yasarım..Hahaha dört dörtlük olurdu yavvv.
    Şimdi dört ayaklıları tedavi etmem lazım.
    Görüsmek üzere.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Beklediğin hava beklediğin levreği de getirmiş sana.
    Daha da iyileri rastgelsin

4. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Murat Abi güzel bir paşa ve bir o kadar da güzel hikaye, tebrik ederim. Çocukluğumuzu özlememek mümkün değil, ben 10 yaşıma kadar köyde büyüdum, 1989 yılına kadar. İneğimiz vardı koyunlarımız, tavuklarımız vb.. sabah horoz sesleriyle uyanırdık herşey çok güzeldi. O zamanlar odun peçkasında odun korlarında annemize kendi yaptığımız sucukları pişirtirdik.

5. flyingbass

flyingbass Üye

Murat Abi güzel bir paşa ve bir o kadar da güzel hikaye, tebrik ederim. Çocukluğumuzu özlememek mümkün değil, ben 10 yaşıma kadar köyde büyüdum, 1989 yılına kadar. İneğimiz vardı koyunlarımız, tavuklarımız vb.. sabah horoz sesleriyle uyanırdık herşey çok güzeldi. O zamanlar odun peçkasında odun korlarında annemize kendi yaptığımız sucukları pişirtirdik.

Yeni nesil tv de görüyor bunları artık.Ama biz yasadık mutluyuz....

6. lorel

lorel Aktif Üye

Tebrikler Murat Bey,
    çok güzel bir paşa,yenisine rastgele.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrkler Murat abi on numara av olmuş daha guzellerine rastgelsin

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Murat bey.Beklediğiniz rüzgar size güzel bir levrek getirmiş.Kısmetiniz daim olsun.:)

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler sevgili Murat,,rapor da balık da çok güzel,,,
    başarılı avlarının devamını dilerim....

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel bir av olmuş, tebrik ederim.:)

Soba üzerindeki kızarmış ekmek kokusuyla küçükken çok uyanmışlığım vardır. Özlüyorum ozamanları, hem ozaman balıkta çoktu :)

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

oltası denizde olan balık tutarmış
    Tebrikler Murat bey.....