Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek için kaşık

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında dokuraton tarafından paylaşıldı.

1. dokuraton

dokuraton Üye

Merhabalar ben hiç denizde av yapmadım ama ilk defa nasip olacak ve levrek avlamak istiyorum biraz araştırma yaptım ve en çok canlı yem (teke karides küçük balıklar) at çek ve Tavuk göğsünde sonuç aldıklarını gördüm. Benimde evde yatan 3 numara kaşığım vardı bunu az geliştirdim (Amcamdan öğrenmiştim hanımların tırnaklarına sürdüğü parlatıcılardan kaşığa sürüyordular ve gayet iyi sonuç veriyordu) parlatıcı sürdüm ve ablamın kırmızı fosforlu ojesinden sürdüm çok az bir ışık olsa bile süper yansıtıyor ve daha da parlak oldu vede fosforlu örgü ipinden kancaya doladım ama levrek de hiç kaşık kullandıklarını görmedim onun için soruyorum 3 numara renkli kaşık ile levrek den sonuç alabilir miyim ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tabi ki alabilirsin, Türkiye'de en çok kullanılan sahte yem kaşıktır kardeşim ;) Denemekten asla cekinme , uzun süreler boyunca denemelere devam etmen lazım sabretmeden olmuyor :)

4. dokuraton

dokuraton Üye

Şu son 2 günde hiç geçmez zaten. Ama balıkçılıkta olduğu gibi de normal hayatta da sabretmek lazım. İnşallah çok güzel levrekler tutar burada fotoğrafları paylaşırım.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

İmşallah kardeşim şimdiden rastgelsin :)

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Gönül rahatılığı ile deneyebilirsin, kaşığı çekerken aksiyonlarına dikkat et bir hızlı bir yavaş, güzel yüzdür kaşığı, bu sene bende levrekte kaşık deneyeceğim, özel yapım bir iki kaşık geçti elime çok güveniyorum onlara, restgelir inşallah:)

7. dokuraton

dokuraton Üye

İnşallah abi ama aksiyon nedir pek bir bilgim yok deniz konusunda

8. dokuraton

dokuraton Üye

sağolasın abi sana da

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Yüzdürdüğün sahte balığın veya kaşığın su içindeki veya "su üstündeki" (su üstü sahteler için geçerli) yüzüş şekli, "çekim hızı" da diyebiliriz. Geneldede aksiyon vermek için ucu sert kamışlar tercih edilir. at çek sisteminde kullanılan spin takım bu doğrultuda olmalıdır. Daha detaylı bilgi için sitede buna benzer bir çok konu var araştırmanı tavsiye ederim. ;)

10. dokuraton

dokuraton Üye

O zaman BIM'dan aldığım ama yedek olarak kullandığım kamışım var ucu bayağı sert ona geçireyim makinenin birini

11. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Başarılı sonuçlarınızı duyarız inşallah, bende de bazı kaşıklar var denemek istiyorum