Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek için misina tavsiyesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında burakkilic tarafından paylaşıldı.

1. burakkilic

burakkilic Üye

Merhabalar;

Okuma V-system 240 kamış ve Shimano Catana 4000FC makinem var. Genelde levrek avı yapıyorum. Acemiliğimizi atmak için önce 0.23 Catana misina kullandık ama artık daha iyi mir misinaya geçmenin vakti geldi diye düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hkn17

hkn17 Aktif Üye

0.10-0.15 aralığında ip misina kullanabilirsin marka olarak ta Power Pro :harika:

burakkilic bunu beğendi.
  4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Daha iyi derken? Elindeki misinayı kalınlaştırıp (0.28 - 30 gibi) kalamayı daha fazla sıkabilirsin...

Yakamoz bunu beğendi.
  5. cengiz coşkun

cengiz coşkun Üye

SUNAY GÜNGÖR bunu beğendi.
  6. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Ben de ip misina kullanma taraftarıyım acemilik için bence biraz daha ucuz ama kalın (0,20 gibi) ip misinalar kullanabilirsin. Eğer 60-70 lira benim için çok önemli değil dersen power pro tavsiye ederim (0,17-0,19 olabilir) Su üstü sahte ile av yapacaksan mutlaka öncü bir fluorocarbon misina kullan. Rastgelsin...

burakkilic bunu beğendi.
  7. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Uluç'un dediğini dikkate al bence. 0.28 misina kullan ki mevsim itibariyle gelecek süprizlere hazırlıklı ol derim.

Pelican dozer 0.28 her türlü zorlu şartlarda en ala trofelerde korkusuzca kullanabileceğin bir misinadır. 300 metresi de 15.TL civarıdır. 10 kilo civarı trofelerde bile iğnelerin hep açılır ama bu misina kopmaz o kadar sağlamdır. Yakın zamanda yaşadığım için biliyorum:( :( :(

8. ufukxxx

ufukxxx Üye

BU MİSİNA İŞİNİ RAHATLIKLA GÖRÜR.ANGEL KISS SUPER STRONG 0,26mm.

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

genellikle herkezin kullandıgı misina var kendine göre iyi sende kullandıkca anlarsın neyin ne oldugnu ama söyleninen marklar gerçekden iyi hepsini kullandım onca zamanda.. fakat sunda idda ediyom :D fiyatına göre piyasadaki en iyi misina lineaeffe take misinalar 14 tl 300 metresi ,12 kilo cekeri var 0,30 un ben 0,35 kullanıyorum boğaza en aşşa 175 gr kursun sallıyom koparamadım bu misinayı :D salıcakla

10. burakkilic

burakkilic Üye

Power Pro 0,13 veya 0,15 alacağım sanırım. 50TL civarında. Öncü fluorocarbondan kastınız nedir acaba, o konuda bir bilgim yok. Bazen su üstü, bazen yüzen sahtelerle av yapacağım.

11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Forumun nöbetçisi olarak ben yazayım. Sağlamlık ve daha uzağa atış yapabilmek adına ip misinalar kullanıyoruz. Bu ip misinalarda renk olduğundan görünürlüğü normal misinaya göre çok çok daha fazla. Belki köpüklü sularda çok farketmez ama yatık havalarda bu görünürlük problem yaratabilir. İşte o yüzden ip misinanın önüne bir miktar florocarbon (görünmez) misina ekliyoruz. Ben kendim 70 cm kadar ekliyorum. Atıştada düğümün son halkadan dışarda olmasına dikkat ediyorum. Yoksa atış esnasında düğüm zarar görebilir. Ama bunu daha uzun tutanlarda var. Bağlama şekli olarak Turgay Karaaslan üstadın önerdiği albright knot kullanıyorum.

Eray Aksoy bunu beğendi.