Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek için sahte

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında eqrhas tarafından paylaşıldı.

1. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

Levrek için sahte tavsiyelerinizi bekliyorum . herkes 1 tane en çok iş yapan levrek sahtesini söylerse işi bitireceğimi düşünüyorum , teşekkür ederim yardımlarınız için

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

İma sasuke reppa
    Rover 98

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Daiwa tournament
    Duel hardcore minnow
    Duo tide minnow
    Maxrap
    Kendo seabass minnow
    Tekneden ozellikle tobimaru

6. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Tobimarunun hangi serisi abi??

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

You zouri Tobimaru 110 renk isini biliyorsun gece gunduz vs.vs. degisip duru

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

- Savagear 4 play shad 8cm 12gr pearl silver
    bir sınırını aşayım.
    aynı silikonun 22 gramı ve bu rengi hemen bulamazsan beyaz sırtı sarı rengi özellikle gece kullanman için..

- Bir kez deneyip 2 levrek yakaladığım daiwa duck fin shad deneyip sonuç aldığım renk kayabalığı rengi. diğer renkleri deneyemeden dağlara çıktım.

Yukarıdakiler bana göre 12 ay çok verimli. Levreğin ağzı kocaman ancak küçük olan shad daha ilgi çekici. Tek hamlede yemek borusuna kadar yutuluyor, çıkarırken zorlanırsın yırtılır, ya da o an çıkaramayacağın kadar yutmuş olabilir, yanında yedeği olması gerek..

Tek bir sahte ile deniz kenarına gidilmez. ben 20 tane götürüyorum. Rüzgar durumuna göre bunlar yumuşak ve esnek olduğundan kış aylarında sert sahte de olması lazım. Binlerce çeşit var. Balığı bulduğun zaman kaçırma şansını yükseltmemek için ve fazla yem almamak istersen sert sahtelerde hamsi rengini ilk sıraya koy. Limon sarısı işe yarasa da çeşidi arttırmamak isteyenler unutsun.

Ucuz yemlerden benim denemediğim duyduğum ve yeni gelmiş olan kendo sea bass minnow beyaz. Farklı iki rengini denedim. Bu tipte hamsi rengi yok. Ve ayrıca bu yem daiwa shorline shiner 14 FG nin taklididir fakat yanına bile yaklaşamaz. 14 liraya bunu alabilirsin, diğeri 75 TL. Ucuz olanı bilmediğin merada takılma sorunu olup olmayacağını test etmek için atıp sonra daiwa atılabilir.

Shore line shiner 10 12 14 17cm likleri var. Büyük boylar daha uzağa atıp büyük alanları taramak için iyi. Ancak tok levrek büyüğe zor atlar, büyük olanlara midesi boş olanlar atlıyor, ispendekler dahil. Küçük boylara ise midesi dolu olsa da koca levrek kolay yem olarak gördüğü için mi çocukluktan kalma alışkanlıkla mı atlıyor yakalanan levreklere sorsam da o sıra canını kurtarmak derdinde olduklarından yanıt vermediler.

Bu durumda 12 cm olanı hatta istediğin uzaklığa atabilecek kamışın varsa 10cm olanı öneririm.

Ya da levrekler akşam yemeklerini yemeden ya da kahvaltı yapmadan önce restoranlarına giderim diyorsan 14cm iyidir. En iyi çözüm ise bunların hepsini yanında bulundurman. Hatta sert rüzgara karşı kaşık da yanında olmalı.

Kaşıklardan Hansen silver arrow ince yapısı ile iyidir. Daiwanın su üstüne yakın gelen ve atış mesafesi uygun olan R50+ su üstüne yakın yüzdüğünden süper fakat memlekete getirilmemiş bir sahte. Yerine daha küçük fakat hafif modeli R40+ var. Bu ikisi de 0-30 cm derinlikten geldiğinden su üstü sahteleri aratmaz. Sığ suda sorun yaratmaz. Bu da yanında her zaman olursa birçok su üstü almaktan hatta taşımaktan iyi olabilir. Dikkat olabilir diyorum, çeşit artıyor yine. :)

Birçok renk ve marka yerine, para ayırabiliyorsan sert yem olarak daiwa, parayı sınırlıyorsan strikepro 145 eg hamsi veya büyük olsa da kendo sea bass ve hatta 9 liralık river. River'da bulacağın hamsi rengi birçok pahalı markada yok.

Maxrap, Ima vs önerilse de unut çeşiti artırır ve en önemlisi şansını düşürürsün. Hepsini kullandım. O kadar çok çeşit kullandım ki buralarda önerilenlerin hiç birinin taraftarı olamadım. Birkaç levrek yakalayıp bir yemin taraftarı olanlar çok.
    Gerçi ben de denediğim yukarıdakilerin yandaşıyım.

Umarım sen de sahte taraftarı olabileceğin kadar levrek yakalarsın.

Yukarıda arkadaşların önerdiği duo vs sahtelerin hepsi güzel sahtelerdir.
    Sasukeden komomoya duel ve duo ya hepsini hakiki acemi iken kullandım.
    Daha ne japonlar Süper ULM mesela. Bu da iyiydi.
    Tobimarudan Shimano çeşitlerinden sonuç alamadım.

9. taner3568

taner3568 Yeni Üye

10. taner3568

taner3568 Yeni Üye

horozbina bey verdiğin bilgilerden dolayı teşekkürler...linkteki sahte nasıl acaba...

Daiwa Shore Line Shiner SL14 F G Real Inakko Mullet Limited Color | eBay

birde gece için tavsiyeniz nedir teşekkürler...

11. KalamA

KalamA Daimi Üye