Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek için silikon yem

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında batkan35 tarafından paylaşıldı.

1. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Jighead nasıl kullanılır. Diye google a yaz bakalım ne çıkacak karşına.

4. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Hocam yaşça büyüksünüz saygısızlık yapmak istemem, ben araştırmacı bilgisayarcı olarak söyleyim emin olun sizden daha çok araştırmışımdır. Buraya yazdıysam üşengeçliğimden filan değil yani. Jighead ın kurşunlu iğne olduğunu biliyorum. kafasına takılıyor fakat raglou nun zaten kafası mevcut bu durumda verimi azaltmaz mı diye düşündüm. Neyse yinede teşekkürler.

5. Nut

Nut Aktif Üye

İş yapar.. Silikonlar gercekci yuzusuyle daha avcı.. Ben rapala almayı bıraktım.. Her zaman silikon tercih ediyorum..

batkan35 bunu beğendi.
  6. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Japanese silikon yemler var. Hemen her rengi balik aliyor. Hemde iri levrekleri kandiriyor. Agirligi atis mesafesi de gayet guzel. Derinligi 2.m ustu avlaklarda her havada kullanabilirsin.

EFFE Japanese Sandell Silikon 11cm 22gr | Silikon Balıklar | Mutlu Balıkçılık |Olta Malzemeleri , Spin Olta Malzemeleri , Lrf Olta Malzemeleri , Sazan Olta Malzemeleri

Raglou yemleri zargana topu arkasina 2metre mesafe ince kostek birakarak ucuna dogrudan baglayarak kullanabilirsin. Ancak bunu da 2 merteden az derin sularda kullanmalisin. Oldukca agir sarim yapacaksin.

batkan35 bunu beğendi.
  7. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Batkan duckfin shad silikonlar var. İyi iş yapıyor diye duymuştum... Silikonla avlanmaktan pek anlamam ama kafası olan silikonlarada gönül rahatlığı ile takabilirsin... Avlananlar öyle avlıyor... BAlılar öyle bu balığın altında ve arkasında kocaman iğneler var kafasında top gibi bir kurşun var yada ağzında uzanan metalden birşey var (Klips) ben bunu yemem demiyor... Açsa ve birde silikonun rengi çevrede avladığı balıkların renginde ise direk yumuluyor... Şimdiden rastgelsin...

batkan35 bunu beğendi.
  8. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Tamamdır çok teşekkür ettim herkese :)

9. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Güzel kardeşim senin ana sorun jighead balığı ürkütürmü onu bilemeyiz balıklara sormak lazım :D ama yapılan onbinlerce levrek avına bakarsak etkisi pek yok gönül rahatlığı ile sana lazım olan ağırlıkta joka tak..Senin avlağa göre değişir ama 4-7 gram arası bana yetiyor çok rüzgar olursa ona göre 10-15gr yada sert sahteye geçiyorum..Sizin taraflarda silikon kadar suüstüde av yapıyor onlarıda deniyorsun sanırım? Ragot silikon kaç santim aldın ? uzunsa kes at kafasını 7-9 santim idealdir bize kafası değil kuyruğunun bıngıldaması lazım..Kendinden iğneli silikon Savagear 4play shad al 8.5 cm olanından Silver pearl. 3 tanesi 19 lira 12 gram ağırlığı var çok yavaş sarımda bile güzel aksiyonu var ve dibe kolay batmıyor buda takılmaları azaltıyor.

murattp, Abdullah SÜRÜCÜ ve Yusuf007 bunu beğendi.
  10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Aldığınız Balzer çok güzel bir de bunun gri renkli olanı bulursanız, bunları atacağınız yerde levrek var ve aktifse yakalama ihtimaliniz %90.
    Bu silikonu önerdiğim biri sanki tüm sahillerde o avlanıyormuş ve tüm levrekler onun hakkıymış gibi abi süper sakın kimseye söyleme demişti.
    Benim önerdiğim gri olanıydı, ben bir de yeşil kullanmıştım. Kırmızı kafa da gece ve bulanık suda işiniz görecektir.

Yukarıda Mehmetin önerdiği Savagear 4 play shad 12 ve 22 gr iki modelin pearl silver rengi aldığınız ürün kadar yararlı. Ortamına göre yanınızda bulundurup denemede yarar var.
    Şu anda ben bu sene silikon olarak Storm Wild Eye Swim Shad 03 ve 04 boyutunu kullandım.
    Aynı markanın birkaç sene önce ithal edilmiş sandeel modeli de işe yarar ürün. Sarı rengi gece iyidir.

İşte böyle, bu sahte balık işine dalınca ne görürsek alır olduk.

Balzer altında da üçlü iğne bulunduğundan saldıran balığı diğer önerdiklerime göre yakalama şansı daha yüksek. Biz diğerlerinin altına üçlü iğne ilave ediyoruz.

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Mehmet Fatih bunu beğendi.