Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek kalmadı...Çupra alır mıydınız ?

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Çağatay Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Operasyon açık adı : Sezonu açtık.
    Gizlilik derecesi : Herkese açık.
    Operasyon Kod adı : İki deniz üç kaçak.

18.03.2012, İzmir

Levrek avının adı ve tadı olmasına rağmen son zamanlarda benim açımdan mevsim koşulları ve avlanma yöntemim bakımından özellikle bu avın tadının kaçmasından sonra çupra avına yönelmem kaçınılmaz bir durum halini almıştı.:cool:

Lakin, esas mesele çupra avının zamanının gelip gelmediği idi. Geldi gelmedi, kıyıladı kıyılamadı derken bir anda kendimi cumartesi gecesi aniden yolda buluverdim. Zira içimdeki avlanma isteği karşı konulmaz bir duruma gelmişti. :p

Av arkadaşım Güven'le birlikte gecenin karanlığında bilinmezliğe doğru yola çıktık.:cool:

Meraya vardığımızda saatler 05.30'u gösteriyordu. Tatlı bir poyraz esintisi vardı. Fazla oyalanmadan oltaları denize kavuşturduk. Günün ilk ışıkları ile ilk balık Güven'e denk geldi. Kaçkın bir kaba lidaki idi.

Çok geçmeden benim de oltama bir kaçkın kaba lidaki teşrif etti. Bu arada söylemem gerekirse bu kaçak balıklar bir tuhaf, ilk yakalanmadan sonra çok kısa süre direnç gösteriyorlar sonra adeta olta boşaldı sanıyorsunuz uslu uslu geliyorlar, kıyıya son 10-15 metre kala yeniden delleniyorlar.:)

Bir müddet sonra Güven bir tane daha kaçağı, kaçamadan enseledi. Sıraya uymak lazım zira sıra bana gelmişti. Önce güzel bir asılış ve bingo. Ancak balık gelirken hiç ara vermeden adeta ben gelmeyeceğim diyordu, o an onun kaçak olmadığını fark ettim, nitekim güzel bir deniz çuprası kısa bir süre sonra, benim levrekten emekliliğini istemiş olan çuvalımın içindeki yerini aldı.

İkişer balık aldıktan sonra hava iyice yattı ve deniz çarşaf gibi oldu. Uzun süre beklediğimiz, istediğimiz vuruşu alamadık. Bu arada güneş yüzünü göstermiş ve hava iyice ısınmıştı. Gece yarısı kış koşullarında başlayan maceramız saatler içinde yaza dönmüştü. Önce bereler çıkarıldı, ardından kabanlar, sonra sırası ile üst baştaki fazlalıklar vs...

Yanılmıyorsam saat 10.00 civarında Güven bir kaçağa daha zokayı yutturdu, üçüncü balığını aldı. Sonrasında yine uzun süren bir sessizlik hakim oldu. Saat 11.00 gibi artık yavaş yavaş toplanalım derken hava bir anda döndü ve orta şiddette keşişleme esmeye ve açıklarda küçük kuzucuklar oluşmaya başladı. Güven'e olanak varsa biraz daha kalalım bu rüzgar balığı kıyıya yaslayabilir dedim. Çok geçmeden benim kamış sarsıldı, hemen elime aldım ve beklenen kavuşma gerçekleşti, ancak bu da bir kaçak kaba lidaki idi. Balığı çuvala atıp takımı hemen yemledim ve denize attım. Son demlerimizi artık kamış elde bekleyerek geçirmeye karar verdim. Bir süre sonra yine bir asılış oldu ve beklenen misafir oltanın ucundaydı. Gelişinden kaçak olmadığını fark ettim, ikinci deniz çuprasını da yakalamayı başarmıştım.

Toparlanmaya yakın son bir vuruş derken başka bir kaçağı daha aynı kervana dahil ettim. Zira kaçaklar bizden asla kurtulamazdı, elebaşları deniz ekibini çoktan çözmüştük. :cool:

Saat 13.00 gibi oltaları topladık, zaten yemimiz de tükenmişti. :)

Operasyonumuzu, yani avımızı huzurla bitirmenin verdiği rahatlıkla evimize geri döndük....:cool:

Avımızdan bir kaç kare aşağıda...

Çupralarım...

Çupralarım ve lidakilerim toplu halde... :p

Bu kez içinde levrek olmasa da benim alışıldık tepsim yine doldu...:p

Daha güzeli daha bereketlisi sizlerin olsun, rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Almazmıyız, alırız tabii. :D

Tebrikler Çağatay
    Güzel bir av olmuş.
    Her zaman rastgelsin

4. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tebrikler, güzel av olmuş.
    Herdaim rastgele...

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

Çağatay ,sezona güzel bir başlangıç yapmışsınız,,yakışıklıları tutmuşsunuz tebrik ederim,,,

raporda harika olmuş,,güzel avların devamını dilerim,,rastgelsin....:):)

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi maşallah ne güzel görünüyorlar :D ehh her av mevsiminde güzelmiş :D

7. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

güzel av olmuş tebrikler.

8. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler... Balık kıyılamaya başladı nihayet.. Dahasına rasgele...

9. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Tebrikler. Güzel bir sezon açılışı. Devamı rastgelsin.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çipura değil, istavrite bile razıyız şu an İstanbul'da :D

Tebrikler, çok güzel bir av olmuş. :)

11. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Çağatay kaptan'ım seni ve sevgili Güven'i kutlarım.Maşallah sezonu açmışsınız...:harika:Bir dahaki avda hep beraber olmak dileği ile rastgele kardeşim.:)