Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek(Perch)-Turna avı on numara beş yıldız :)DİKKAT REKOR İÇERİR.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mert Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba;

06.Nisan Pazar günü için 1 ay öncesinden sözleşmiştik. Neyse sabah altı da düştük yollara yedi gibi

avlaktaydık. Bizden önce Sabahattin’ nin Abisi , Kuzeni ve dostları Ali Abi avlağa inmişti. Bizden yarım

saat kadar sonra da Mustafa Özcan ve Kerim kardeşlerim geldiler. Sığı kısımlarda at çek ile hiç hareket

olmadı. Bu arada canlı yemlerimizde gelmişti . Canlı yemli bir olta yaptım kendime ve Sabora’ya

emanet edip Mustafa ve Kerimle kenardan ilerlemeye başladık. Bu arada at çek ten sonuç olmayınca

Sadettin abi ve Muhsin yemliye döndülerAli abi de hem yemli hem spin takılıyordu.Derinliği

hoşumuza giden bir yer bulduk başladık atıp çekmeye saat on bir civarı 45 cm civarı ilk turnayı ufak

bir mücadeleden sonra aldım. Bu arada Sabora aradı senin olta ile bir tane tatlı su levreği aldım

diye .O arada Turnayı suya iade edip hem çay içmek hem de oltamı tekrar yemlemek için Sabora nın

yanına döndüm. İleriden hiç yabancı değil derken Evren Tamer kardeşim ve bir arkadaşı tesadüfen

ortama bakmak için bulunduğumuz yere geldiler. Her ikimize de sürpriz oldu yani :) .Ayak üstü sohbet

muhabbet ettik biraz çok yorgunlardı fazla duramadılar ama kısa da olsa Evren kanka mı görmek

güzeldi gerçekten. Neyse bu arada Mustafa ve Kerim at çek yapmaya devam ediyolardı. Ben de

tekrar oltamı yemledikten sonra aldım spin takımı sahtemi değiştirdim ve Mustafa nın yanına doğru

tekrar düştüm yola. Bir süre ikisinin arasında at çek yaptıktan sonra bir iki takip aldık ama balık

atlamadı.

Saat 13.30 civarında tam yorgunluk belirtileri başlamışken 36 Cm lik bir tatlı su levreği sahteme atladı.Türkiye 2.ciliği geldi kendisiyle :)

Mustafa sağolsun kamera ile de görüntüledi çok yakışıklı bir balıktı gerçekten. Tam o sırada Sabora

aradı gel oltanın başında dur bir levrek daha geldi diye.Çifte mutluluk oldu benim için.En son akşam

üstü dört sularında bir Turna daha aldım yemli ile kalem di saldık.Gayet güzel bir gün geçirdim. Üç

Levrek alı konuldu (Kurtarılamadı tüm üçlü kanca yutulmuştu)Turnalar suya iade edildi.Turna tutmak için gitmiştik
    Bu avlakta Levrek ilk defa alıyoruz.Bundan sonraki gidişlerimde üçlü değil tekli kanca kullanacağım.
    Amacım %100 SUYA İADE.

Mangal başı sohbetimiz ve sucuklar nefisti. Katılan tüm

dostlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mustafam taa uzaklardan kalktı geldi davetimi kırmadı.

Kerim kardeşimde öyle. Güzel gönüllü kardeşlerim.Rabbim tüm analara sizin gibi düzgün,temiz

evlatlar nasip etsin.Ömür boyu kankam ve kardeşimsiniz.

Sadettin abim ,Kuzen Muhsin Ali abi de öyle. Sabora yine beni yalnız bırakmadım can dostum.

Hepinizin ayaklarına yüreğine sağlık dostluk ve arkadaşlığınız için sonsuz teşekkürler.

Aslında verimli bir mera ama dün kapalıydı. Atçek açısından biraz güneş olsaydı herkes için farklı

olurdu sonuçlar ama kısmetten ötesi yalan.

Okuma inceliği gösteren tüm dostlara da ayrı ayrı teşekkürler selamlar.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203628643981252&set=vb.1370840378&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203628587299835&set=vb.1370840378&type=2&theater

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Nisan 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

On numara beş yıldız bol keyifli bir balık sefası olmuş abi.

Mert Yılmaz bunu beğendi.
  4. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Aynen Çoşkun süper bir gün geçirdim.

5. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

ohh hava güzel, su güzel ,mangal muhteşem, ortam şahane , tebrikler mert kardeş.

6. turna

turna Aktif Üye

Süper av, levreğin maşallahı varmış, afiyet olsun.

7. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Böyle bir ortamı kalkan zamanı yaparız abi gene:)

sabora ve Mert Yılmaz bunu beğendi.
  8. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Teşekkürler Ahmet abi.

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Yaparız mutlaka kardeşim.

10. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Komutan gerçekten güzel görüntüler Sabahattin kardeşiminde mütevaziliği yine üzerinde,açtığın konu için ve katılan tüm arkadaşlara tebrik-teşekkürlerimi iletirim.Az kaldı şafak 52 her türlü organizasyona hazır olacağım inşallah.Kendinize iyi bakın

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Eyvallah Adem abim sayılı gün çabuk geçer.Organizasyonları sen düzenlersin artık.