Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Peşinde İzmir 21-03-2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında agartan tarafından paylaşıldı.

1. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Merhabalar
    İki haftadan biraz fazla bir süredir İzmir'deyim.
    Aklım hep İzmir'li Levrek'lerde olsa bile olta atmak kısmet olmadı hiç.
    Zaten değil olta atmak bulunduğum yerden 200 metre uzaklaşmak bile mümkün olamadı son 2 haftadır.

Nihayet beklediğim fırsatı yarattım ve akşam 19:00 sularında daha önceden (3 hafta önce) sevgili Hür'le birlikte gittiğimiz avlağa vardım. Yoldayken de Hür'ü arayarak durum bildirmek istedim ama ulaşamadım.

Hemen at-çek çalışmalarına başladım. Yaklaşık yarım saat sonra makinamdan o müthiş cırlama sesini duyarak toparlandım ve balıkla mücadele etmeye başladım. Bir o yol istedi bir ben, bir o bir ben derken yeter artık bu mücadele daha fazla uzamasın diye düşünerek kalamayı biraz daha kısıp balığı zorladım ve tüm levrek avlarımın ikinci hatasını yaptım. Son bir güçle benden yol isteyen levrek kalamanın kapalı olmasından yararlanarak sahteden kurtuldu. :(
    Kendime ağza alınacak alınmayacak şekillerde saydırmaya başlamışken oltamı da tekrar suya gönderdim.

O da ne? :eek: Bugüne kadar hiç başıma gelmeyen birşey olmuştu. Daha saydırmam bitmeden attığım ilk oltaya ikinci balık binmişti. Ağzım yine kulaklarıma gelmiş ve "oğlum Şeref, bu akşam senin akşamın olacak" diye düşünürken de mücadelesinden de belli olduğu gibi diğerinden daha küçük olduğunu anladığım bu balığı kolayca kıyıya aldım.

Sonradan tarttığımda 700 gr geldiğini gördüğüm sevgili İzmir'li İspendek'imi suya sokarak kumlarını temizleyip emniyete aldım. Gece karanlığında cep telefonuyla 1-2 fotoğrafını çekip sevincimi paylaşmak ve avlağa davet etmek için önce Hür'ü aradım. Sonra da Caldirmaz, Şileli ve son olarak ta eşimi arayarak tekrar at-çeke devam ettim.

Kısa bir süre sonra Hür'de avlağa gelerek çalışmaya başladıysa da geceden başka balık çıkmadı.

Gece yarısı avlağı terkederek hafızama İzmir'le ilgili güzel bir anıyı daha ekledim.

Balığı bugün öğlen saatlerinde Güzelbahçe'deki pişirici restaurantlarından birine götürerek afiyetle yedik.

Bir kere daha anladım ki kaçan balık büyük oluyor, kaçamayan ise ızgara. :D :D

Kamış: Shimano Bassterra 2.70 15-60
    Makina: Abu Garcia Cardinal 103
    Misina: AwaShima 0.26
    Sahte: Daiwa Saltiga Sardine 14.5 cm
    Rüzgar: Kuzey-Kuzeydoğu; zaman zaman gündoğusu

Herkese rastgelsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. izmir3535

izmir3535 Üye

şeref abi kaçan balık büyük oluyo heyecanlanıyoruz balığı kıyıya almak için ama olsun yinede boş dönmemişsiniz oda güzel bir haber:)

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Şeref Abi çok güzel bir ispendek:) Biz de geçen gün ordaydık ama değil vuruş almak sahte bile yüzdüremedik zira su çok fazla çekilmişti ve hava lodostu. Kısmet sanaymış afiyet olsun abim.. Kaçan balık büyük olur ama bazen insan kaçsa da enazından vursa heyecan olsa diyor :) Bu arada İzmir'de olduğunu bilmiyordum bilsem seni de alırdık mutlaka araba da vardı tüh:(

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Şeref abi.Bu küçük kaçamağı kaçanla beraber iki güzel levrekle tamamlamışsın.Kısmetin,keyfin daim olsun..:)

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Şeref,yorgunluğa iyi gelmiş anlaşılan izmirli levrek....
    hep ızgaralıklar nasip olması dileğiyle.....

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kedidir o kedi... demiş bir düşünür. Kaçan önemli değil, ızgaradaki seninledir unutma.
    Tabrikler Şeref, en azından takımın tozunu almışsın....

8. tomy77

tomy77 Aktif Üye

bereketli olsun abi ..

9. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Tebrikler,kaçan balık büyük olsada tavalık birtane kalmış.Avlarınız daim olsun...

10. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Tebrikler Şeref abi ,kaçan balık için bende senın kadar uzuldum ,aynısı bu hafta benım başıma geldi ,ama ben senın kadar şanslı değildim başka meraklı levrek yoktu avlakta :)

11. onder

onder Aktif Üye

Tebrikler şeref abi. Güzel balık doğrusu.