Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Peşinde

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında umooth tarafından paylaşıldı.

1. umooth

umooth Aktif Üye

Selamlar,
    2 yıldır peşinde olduğum balığı bir türlü yakalayamamın verdiği hırs ve azim gün geçtikçe katlanıyor. Yaptığım onca masraf harcadığım onca vakit, uykusuz geçen günler fazlalaşıyor. Yazlıkta, epeydir kafama taktığım bir mera var, bu haftasonu oraya gitmeye karar verdim. Cuma akşamından çıkıp pazar günü döneceğim kısa bir gezinti kardeşimin ctesi günü çıkan acil işi nedeniyle Ctesi akşamına kalmıştı. Olsun dedik napalım 1 gün 1 gündür. Tüm hazırlıkları yapıp yükledik arabayı akşamüstü 7 gibi çıktık yola. İstikamet Yalova'dan yaklaşık 40km uzaktaki Esenköy ilçesiydi. Vardığımızda saat 10'a geliyordu. Merkeze varır varmaz hemen arabadan gerekli eşyaları alıp kayalıklarda eşkina denemeye karar verdik. Liman kenarlarından süzdüğümüz az sayıda teke ve istanbuldan aldığım 1 paket boru kurduyla oltalarımızı yemleyip saldık suya. Yalnız değildik bu bizi epey şaşırttı. Oldukça kalabalık bir grup vardı kayalarda..
    İlk vuruş boru kurduna geldi, hemen çektim aldım balığı: ufak bir eşkina yaklaşık 25cm kadar, suya iade ettim. Arkasından kardeşim de çekti bu sefer vuruş tekeye.. O da aynı boya idi hemen iade.. ilerleyen saatlerde bir cılız vuruşa geldi çektim bir istavrit :) onu da saldım. Yemler bittiğinden hadi dedik gidip dinlenelim sabah suyunu kaçırmayalım. Malum geliş amacımız levrekti..
    Sabah 6 da kalkıp merada yerimizi aldık. Kardeşim olta atmıyordu, ben en çok iş yapan 3-4 sahteyi sürekli değiştirerek at çeklere kıyı boyunca devam ettim. Ne bir takip ne bir vuruş, hiç birşey yok.. O kadar ümitliydim ki o meradan benim ümitlerimi boşa çıkardı.. saat 10 gibi kahvaltılık alarak evin yolunu tuttuk, güzel bir kahvaltı yaparak eşyaları yine arabaya yükledik. İstanbul'un yolunu tuttuk, yine levreksiz yine üzgün olarak...
    Geriye bu güzel manzaralar ve içimize çektiğimiz bol oksijenli hava kaldı.
    Yakalıycam seni levrek,er ya da geç :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Denemek hiç denememekten iyidir.
    Nasılsa birinden birinde denk gelir.
    Yalova levrekleri konusunda uzman olan Hızır Şeref aslında.
    Sana bir yardımda bulunsa kesin yakalarsın.

4. hunter

hunter Daimi Üye

Olsun be Umut. :)

Kardeşinle birlikde değişiklik yapmış,akabinde temiz hava ve denemeler yapmışsınız.

Eşkina bile almışsınız bu zamanda daha ne olsun. :) Umarım hedef balığına kavuşursun biran evvel,benimde henüz tanışmadığım ve çok arzuladığım kişidir kendileri. :D

Her zaman rast gelsin kardeşim. :)

5. Yasin..

Yasin.. Üye

Umut abi gördüğüm ve anladığım kadarıyla hava lodos ve deniz suyu cam gibi..Böyle bir ortamda levrek alma ihtimalin çok çok düşük..Bir dahaki sefere daha uygun havada denemeni öneririm..RAstgelsin...

6. umooth

umooth Aktif Üye

Amin abi inşallah sana da rast gelir :)

7. umooth

umooth Aktif Üye

Evet Yasincim haklısın hava çok durgun ve su çok berraktı, yine de şansımı denedim.. sevgiler

8. sadi

sadi Aktif Üye

Herşeye rağmen vazgecilmesi zor bi balık o,çok iyi bilirim ;)
    Yaklaşık bi senedir bende seninle aynı kaderi yaşıyorum,bu nedenle seni
    çok çok iyi anlıyorum abicim :D
    Ne km'ler yaptım,ne masraflar ve ne çok koştum bu balığın peşinden hic sorma..!
    Bir gün öncesinde 3 paşanın yakalandığı merada geceli gündüzlü uğraştım,banamısın demedi !
    Daha dün yine ordaydım,toplam 150km yol yaptık ama vuslat yine bi dahaki sefere kaldı galiba :)
    Hele bide o hüsran dolu seferlerden dönüp bi gün önceki veya aynı günün levrek
    raporlarını görmek kadar kötüsü yok..!Değil mi ? :D :D :D
    Ama olsun durmak yok,çalışmaya devam.Elbet bizede kısmet olur bi gün.
    Ne diyem BAHTIMIZ AÇIK OLSUN :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Kasım 2011
  9. freefish

freefish Aktif Üye

şanşınız bol olsun
    İnceden (Aslında çokda kendimi kandırıyorum) bende de oluşan Levrek merakı, sizin yaşadığınız anlarıda bana da yaşatacak gibi
    fazla masraflar uykusuz zamanlar üşümeler demek ki bunlar da işin tadı tuzu
    tekrardan bol şanşlar

10. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

avlak gerçekten güzel avlagı devamlı denemek gerek bence burda paşa vardır ya havayı yada suyu begenmemiştir ama denemeye devam edin rast gelsin

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

her av trofetle sonlanacak diye bir kural yok avcının işi 40 gün taban eti 1 gün yaban eti sağlık olsun umarım en kısa zamanda emeline ulaşırsın herşey gönlünce olsun...