Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Ramazanı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Evet arkadaşlar Ramazan,oruç derken pek balığa çıkmasakta ara ara gidilen avlardan aksiyonla dönmek hevesimizi canlı tutuyor..22-30 Haziran arasındaki birkaç avdan kareler paylaşalım ortam Levreklensin..Yaz sezonu ile heryer 150 gramlık ispendeklerle dolu yakala bırak yakala bırak artık gitmesemmi diye düşünürken dün babam geldi '' Fatih öteki sahil tarafında 3 tane kiloluk levrek geziyor hemen dibimizde ben kefal sandım yanımdaki arkadaş abi ben levrek nedir bilirim onlar levrek dedi v.b '' dedi sabah o tarafa gidelim dedim olur zaten her zaman gittiğim yerde 150 gramlık bebeler geziyor..Sabah yaz için geç sayılabilecek artık ortamın aydınlandığı 6:20 gibi söylediği yere doğru gittik arabadan indim ona yemli takım hazırladım Hamdi abiden aldığım isome powerlerdan kırmızı.. Kendi takımlarımıda aldım akşam suyundan geçende kalan silikon daha üstündeydi benim efsanem Savagear cannibal glow açıkçası üşendim değişmeye zaten balık olabileceğinede imkan vermiyordum heryer aydınlanmış denize baktım adam gibi dalga yok hafif rüzgar olsada bulanıklık yok neyse o önde ben arkada yürümeye başladık denizi görünce dayanamadım salladım silikonu aynı andada babamın arkasından mekana doğru yürüyerek normal sarıyorum..Ulan suyun ortasında 5-6 tur sardım lank diye durdu '' hay kayasının anasını avradının''diye şiirleri sıralarken hafif boşaldı hemen toparlıyım derken kendine doğru çekip titretmeye başlayınca ahanda aldım! 1-2 saniyelik şaşkınlık sonra sarmaya başladım babam benim seslere arkasını döndü kaş göz yapıyorum suyu gösteriyorum yok anlamadı balık zıplıyor hopluyor 7-8 metre ilerde bakıyor bende hafif panikledim sahil deniz arası betonlar var 1.5-2 metre yüksek 10 metre ara ile demir merdivenler var balığı merdivenlere yaklaştırırken babama veryansın ediyorum yahu gelsene görmüyormusun yok adamcağız anlamadı ilk atışta ikimizde beklemiyorduk bu atraksiyonu neyse elindeki çantaları oltaları atıp koştu anlayınca sağolsun demir merdivenlerden yanaşıp balığı kafasından yukarı aldı..( laf rasında ceymar 40 kaymak gibi sarıyor ufakmı zarganamı acaba derken balığı eze eze aldı kenara 25lik makinada makinayla sararken aynı anda geri geri gitmek gerekiyordu daha rahat olsun diye ama 40lık ceymar akıyor tamam balık 800-900 gram ama çekişinden anlıyorsun 2-3kg olsa fark etmeyecek tabi büyükleri gelince görürürüz..) Balığı uzaktan görünce porsiyonluk olduğunu anladım ama kalama kapalıydı eze eze aman vermeden sardım hemen..

Bu arada babamda ecogear isome kurtlarla güzel oyalandı isparimi karagözmü neyse onlardan tuttu yemler fena gündüz bile bukadar rahat ve istekli dalıyorsa geceleri çok iyi balık alır ki zaten herkesin övdüğü ve kullandığı 2 esanslı silikondan birisi sürekli kayalara takılınca atmayı bıraktık ama yemler kendini kanıtladı süper ötesi istekle atlıyorlar lrf değil direk 5-20 kamışa 20 gram kurşun 3 köstek takım ile aldık balıkları.hafif takımla yemli çok zevkli oluyor hafif irice olan ufak karagözü ben tuttum takım hafif olunca öyle güzel kafa atıyorki şerefsiz yarı yolda ulan acaba levrek iri kefal falanmı tuttuk diye düşünmeden edemedim..Alayımıza daha güzel avlar

22-30 Haziran arası bazı avlardan anlar paylaşayım birde Hakan sezen arkadaşın raporları gibi 1-2 kompozit resim koyalım :)

Takım : Okuma Fina pro 7-28 kamış 2.40 / Okuma Ceymar 40 makine (Kaymak kaymak ) Seabass 0.28 misina Sahte: savagear cannibal /sandeel/ İsome power

ispendekleri % 90 akşam suyunda aldım çoğunun resmini çekmeye üşendim direk sal bırak oluyor videodaki sabah suyu oda ilk atış ^^ hastasıyım ilk atışın iri olan balık 42 cm

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Haziran 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersen

Ersen Aktif Üye

Ilk tebrik benden olsun. Elinize emeginize saglık. Her daim rastgelsin

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Çok teşekkürler Ersen abi

5. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Mehmet Hocam tebrik ederim. Daha iyileri gelsin inşallah. Bizlere de umut verdin, bayram gelmek bilmez şimdi.

6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Sevindim umut verdiysek bende diğer hobidaşların raporlarından oyalanıp gazlanıyorum balık çıkmayınca amaca hizmet ettiysek ne güzel :)

korayb3406 bunu beğendi.
  7. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Verdin abi gazı. Bayramı iple çeker oldum bu rapordan sonra. Yakalayabilirsem güzel raporlar döktüreceğim.

8. kerem03

kerem03 Aktif Üye

tebrikler mehmet , herzamanki gibisin maşallah

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Çok güzel avlar yapmışsın ve bu sefer her zamankinden daha güzel, daha detaylı ve heyecanlı anlatmışsın.
    Her zaman rast gelsin

10. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Ne guzel anlatmisiniz, yaninizdaymisim gibi oldu.. Einize saglik, cok guzel olmus avlar.. En kötüsü boyle olsun..

11. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Tebrikler .Sunum paylaşım güzel umarım bizede daha irilerini almak nasip olur