Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levrek sezonu?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında hook tarafından paylaşıldı.

1. hook

hook Üye

ben levrek avcılığına geçen sene başladım ve seçtiğim avlakta haziran sonu iki levrek tuttum bu maceram uzun sürmedi. busene yine aynı yerde atçek yapıyorum fakat bir şey yok. size sorum şu acaba sozonumu değil yani mevsimindemi değiliz biraz daha ısınmasımı gerek suyun yoksa geçen yazki balıklar tesadüfmü geldi?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu sezon daha güzel olacaktır ;) daha erken yavru balıklar çoğalsın kıyıda mayıs 15'i bir görelim hele.

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Levrek sezonu Marmara için Eylül başında başlar,ekim ve kasım en hızlı dönemidir.Egeye göçen levrek Mart ortasında tekrar Marmaraya girer ve Mayıs ortasına Karadenize geçmiş olur..Bu dönem dışında yakalanlar genelde yerli levrek dediğimiz ve göç etmeyip kalan levreklerdir..

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Yaz aylarında ufak yemlik balık çok olduğundan sahte yemle atçek çok verimli geçmiyor. Yaz mavsiminde levrek için çoğunlukla canlı bırakma yaparak avlanmayı tercih etmeliyiz diye düşünüyorum.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bence canlı bırakma yapmamalılıyız. Bırakmayı akşam üstü yap ertesi gün gel çek... yok yok bana göre değil.

7. Selahattin

Valla ben de öyle yapılması taraftarı değilim. Akşamüstü bırak, yak mangalını ye kebeapları , iç çayını takıl keyfine göre balık hala gelmemişse topla oltaları git:) Ya da kur cadırı sabahla orada ama oltaları boş bırakma taraftarı değilim:)

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bırakmanında kendine has özellikleri vardır.Yem balık bulmak gerek,denizde uygun yere bırakmak gerek ve en önemlisi yemi at,sabah gel topla derseniz şansınız %20 olur..Başında beklemek,kalamaları boşta tutmak,yemi kontrol etmek gerekir..Adının aksine çok meşakkatlidir.

9. Selahattin

Aynen abi çok meşakkati var. Elimde kovayla canlı balıklarla meraya 1 km yürüdüğüm oldu. Devamlı kontrol şart tabi ki bazen ahtapot kalamar yengeç vs. yemlik balığı alıp götürüyor iğne boş boş bekliyor sonra. Artık hava pompam var pilli :) Atıcam pet şişeye basıcam havayı taşıması daha kolay olacak inşallah:)

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

senin paylaştığın videoyu tekrar tekrar izledim bu kış :) canlı kefal bol oluyor yaz geldimi bol bol canlı yem denemek bir diğer hedefim.

11. Selahattin

Beraber de deneyelim kardeşim:harika: Kefal çok dayanıklı bir balık iğneyi çok rahat taşıyor ancak denemelerime göre kısa pala ve olabildiğince ince ve dayanıklı bir iğne şart. Ownerda güzel iğneler var. Geçen yaz sabah taktığım balık akşam bile aynı şekilde yüzüyordu adeta iğneyi hissetmiyordu bile. Zarar görmeyen yemlik balıkları tekrar salmak da önemli boşu boşuna canını almamış oluyosun. Senden bu sene de güzel raporlar göreceğiz inşallah:)