Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek Süpürgesi (Barchino)

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tolga teşekkürler tekrar, bakalım deneyip göreceğiz, bende bir rapor yayınlarım inşallah :)

Bu arada ben bu yöntemin olta ile bir farkını göremiyorum, sonuçta oltaya da sahteyi takıp suda gezdiriyorsun bunun tek farkı 5 tane sahte takıyorsun, aynı anda 5 tane dip oltası atan adamdan ne farkı dostlar?.. Zaten yırtıcı avcı balıklar bir arada gezmiyor, aynı anda 5 silikonun 5 ine birden balık yapışmasının imkanı yok. Bizler zaten amatör olta balıkçısıyız oyalanıyoruz stres atıp spor yapıyoruz bir nevi :) bu işin ticaretini yapanların bu aleti kullanıp para kazanabileceğine pek ihtimal vermiyorum, bilmiyorum ustalar ne der?

Saygılar Selamlar..

tolgakurul

Üye
Bence amatör balıkçılık kullandığın yöntemle değil vicdanla olur. Ben kumsallara 10 tane kamış dikip hepsine üçer igne bağlayıp ayni anda 30 igneyi suya atan çok balıkçı gördüm. Ben bununla ilk aldığım baliktan sonra yuzdurmeyi bırakıyorum yani bir günde iki balik hic almadim. Ayrıca hangi olta Balıkçılıginda bu kadar efor sarf ediliyor ve buna spor diyoruz. Yani amatör ruhla yapılan bütün yöntemler amatör balıkçılık olarak kalir.

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Tolga teşekkürler tekrar, bakalım deneyip göreceğiz, bende bir rapor yayınlarım inşallah :)

Bu arada ben bu yöntemin olta ile bir farkını göremiyorum, sonuçta oltaya da sahteyi takıp suda gezdiriyorsun bunun tek farkı 5 tane sahte takıyorsun, aynı anda 5 tane dip oltası atan adamdan ne farkı dostlar?.. Zaten yırtıcı avcı balıklar bir arada gezmiyor, aynı anda 5 silikonun 5 ine birden balık yapışmasının imkanı yok. Bizler zaten amatör olta balıkçısıyız oyalanıyoruz stres atıp spor yapıyoruz bir nevi :) bu işin ticaretini yapanların bu aleti kullanıp para kazanabileceğine pek ihtimal vermiyorum, bilmiyorum ustalar ne der?

Saygılar Selamlar..
Hocam kofana genelde sürü olarak avlanır :) Ben şahsen bizzat 5 tane birden kofananın yapıştığına şahit oldum Mersinde :) Ticari olarka yapılması zor diyorsunuzda Mersinde ticari olarak yapılıyor :) Etik bulmama nedenim şu avcı balık sahilde ilk 50 metrede genelde yavru balıklarla avlanır. Siz sahilde 50 metreyi bütün kumsal boyunca aynı anda tarıyorsunuz yatay olarak. Bir nevi yemsiz parakete gibi geliyor bana bu durum. Bu arada kullanmadan önce kesinlikle spor yapın kondisyon yapın :) Göründüğü kadar kolay değil belli bir hızı tutturup aynı hızda 3,4 km lik kumsalı aynı hızlı tempoda yürümeniz aynı zamanda süpürgeyi çekmeniz lazım.

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Bence amatör balıkçılık kullandığın yöntemle değil vicdanla olur. Ben kumsallara 10 tane kamış dikip hepsine üçer igne bağlayıp ayni anda 30 igneyi suya atan çok balıkçı gördüm. Ben bununla ilk aldığım baliktan sonra yuzdurmeyi bırakıyorum yani bir günde iki balik hic almadim. Ayrıca hangi olta Balıkçılıginda bu kadar efor sarf ediliyor ve buna spor diyoruz. Yani amatör ruhla yapılan bütün yöntemler amatör balıkçılık olarak kalir.
Aslında bunlar bireysel ben bireysel olarak tasvip etmiyorum :) 10 olta olayına gelirsek o konudan daha çok gıcık oluyorum. Gördüğümde genelde dua ederim inşallah aynı anda 3,4 tane büyük balık vururda hiçbirine yetişemez oltaları gider diye :) Zaten şuna inanıyorum ufak tekeneden ağp atanlar dahil denizde balık popilasyonuna bir zararı dokunmaz. Hiç kimse istediği gibi avlansın bir trol bir gırgır kadar balık popilasyonuna zarar veremez. 1 ağda milyonlarca balık yakalama veya bir trolle o yerin deniz altyapısı boazarak onlarca balık türüne ve deniz canlısına zarar verecek potansiyelde bir yıkım yok. :( Tabi birde dinamitciler elektroşokcular ,zehir ile avlanan insanlıktan nasibini alamamışlar var. Biz bu insanların yanına bile yaklaşamayız istersen kayığa bağla 150 tane sahte yüzdür :)
Mersinde bir anda süpürgeyle 5 kofanayı alınca bende bir heveslendim ama sonra oltama takılıp mücadele ettiğim 2kiloluk orfozu çekip sonra geri bıraktıktan sonra vazgeçtim. Önemli olan balığı almaktan ziayade balığın daha şanslı olduğu şekillerde avlanıp mücadele etmek. Süpürge biraz daha şansı balıktan değilde insandan yana kılıyor . Birde o mücadeleyi gerçekten yaşayabiliyormusun . Balığın kalamayı alması her an kaçıracam korkusu avın heyecanı. Tabi şahsen denemeyip mücadelesini bilmediğim için benden yorum bu kadar :)

Umay

Üye
Amatör olduğum için balıkçılıkla alakalı sanırım izlemediğim video kalmamış olmalı ki izlediklerimden birinin sahibini burada bulmak çok hoş. Ellerinize emeğinize sağlık. Umarım güzel avlar olur.

i.samay

Aktif Üye
Adı
İbrahim SAMAY
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bende yaklaşık olarak 2 yıl önce bir tane yapmıştım. İlk yaptığım gün bir tane bir buçuk kiloluk levrek yakaladım. Uzun süre köşede bekledi geçen sene ekim ayında tekrar denedim bu denememde 3 kiloluk güzel bir levrek yakaladım. Tabi ki spin takım ile çekerken yaşanan heyecanı vermiyor. O gün arkadaşın çektiği videoyu ekliyorum.

tolgakurul

Üye
Bende yaklaşık olarak 2 yıl önce bir tane yapmıştım. İlk yaptığım gün bir tane bir buçuk kiloluk levrek yakaladım. Uzun süre köşede bekledi geçen sene ekim ayında tekrar denedim bu denememde 3 kiloluk güzel bir levrek yakaladım. Tabi ki spin takım ile çekerken yaşanan heyecanı vermiyor. O gün arkadaşın çektiği videoyu ekliyorum.

Abi senin videoyu youtube de izledim. Seni burda bulmam sürpriz oldu. Merayi tekirdağ a benzettim cok güzel bir levrek almissin. Ama senin dedigin doğru spinin yerini tutma şansı yok

i.samay

Aktif Üye
Adı
İbrahim SAMAY
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abi senin videoyu youtube de izledim. Seni burda bulmam sürpriz oldu. Merayi tekirdağ a benzettim cok güzel bir levrek almissin. Ama senin dedigin doğru spinin yerini tutma şansı yok
İzmir, yeni Foça tutmuştum. İlk denemeyi de orada yapmıştım. Levreği kıyıya alınca anladım büyük olduğunu, spinde mümkün mü 2 dakikada kıyıya almak . Ama yine de güzeldi.

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İzmir, yeni Foça tutmuştum. İlk denemeyi de orada yapmıştım. Levreği kıyıya alınca anladım büyük olduğunu, spinde mümkün mü 2 dakikada kıyıya almak . Ama yine de güzeldi.
ibrahim Abi, Bizim Gönen bölgesinde kıyılar çok sığ ve en ufak rüzgarda hemen çamur kıvamına geliyor. Süpürge buralarda açıklara doğru (150 mt uzaklıkta) belki işe yarayabilir ama spor anlamında pek zevk vermeyecek galiba, Acaba bende spin işine mi yoğunlaşsam, pek bir tecrübem ve bilgim de yok sadece azim ve istek var :) shimano sonara makinam var uygun bir kamış alıp başlasam mı spine, tavsiyelerinize ihtiyacım var, teşekkürler..

i.samay

Aktif Üye
Adı
İbrahim SAMAY
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ibrahim Abi, Bizim Gönen bölgesinde kıyılar çok sığ ve en ufak rüzgarda hemen çamur kıvamına geliyor. Süpürge buralarda açıklara doğru (150 mt uzaklıkta) belki işe yarayabilir ama spor anlamında pek zevk vermeyecek galiba, Acaba bende spin işine mi yoğunlaşsam, pek bir tecrübem ve bilgim de yok sadece azim ve istek var :) shimano sonara makinam var uygun bir kamış alıp başlasam mı spine, tavsiyelerinize ihtiyacım var, teşekkürler..
Merhaba Ferhat, Bende bu konularda çok tecrübeli değilim, formda gönen bölgesinde bulunan mutlaka tecrübeli kişiler vardır. Levrek kara kıyıya kadar yanaşıyor. 30-40cm suda av arayabiliyor. Ayrıca bulanık suda da av yapmasını seviyor, bence bir spin kamış alıp denemelisin.