Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Süpürgesi (Barchino)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Bahadır Sarıca tarafından paylaşıldı.

1. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Levrek süpürgesini uzun zamandır netten izleyip araştırıyordum. Ellerinize sağlık. İzmir de olmanız da ayrı bir anlam katmış. Bildiğin mutlu oldum yani. Teşekkürler.

i.samay bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ferhat920

ferhat920 Aktif Üye

Abi Teşekkürler,

Kamış arayışına başladım, eğer tavsiyen olursa başlangıç için değerlendirmek isterim. kamış seçimde kullanıcının boyu önemli imiş, 1,82 boyuma uygun orta halli bütçemi sarsmayacak bir kamış ile başlayacağım inşallah..
    Saygılar..

4. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Bu konuyu okuyup çizimi yaptım ve orantılı şekilde küçülttüm. Yükseklik 13 cm, Uzunluk 35 cm oldu. Tüm parçalarını 5 mm Dakota/Forex malzemeden kilitli parçalar şeklinde yaptım. Şimdi sadece ön çekme kolunu metalden yapıyorum. Arka parça üzerine delikler delidim, oralara denge durumuna göre ağırlık ekleme yaparım. Parçalar sabit olmadığı için katlanır şekilde ufacık bir çantaya bile sığacak durumda olacak. Hedef Levrek olduğundan hızın çok yüksek olmasına gerek yok. Dakota malzemenin hafif olmasından ötürü birkaç demonte şekilde çubuk demir ilave edebilirim. Bu hafta fotoğraflı şekilde anlatım yapacağım. Elbette biz bu malzeme ile defalarca avlanma peşinde değiliz. Gagalı yada Su üstü Sahtelerle sonuç alınıp alınamayacağını çok merak ettim. 0,5-1 mt civarı daları olan sahteler kullanılamaz mı? Sahtenin çekme kuvveti ana bedene çok mu güç uygular? Hiç deneyen olmadı mı? Silikonların bazılarına ufak Jigheadlerde bağlanarak biraz suyun altından gelmeleri sağlanamaz mı?

5. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Çekme kolu hariç, 5mm Dakotadan Falçata ve Drill ile hazırlanmıştır.
    [​IMG][​IMG]
    Haftasonuna kadar arka ağırlık eklemeleri de bitirirsem, denemek istiyorum.
    5-6 tane Silikon ile Aliağa çayağzı solundaki sahili turlamak istiyorum.

6. muratcanayabakan

muratcanayabakan Üye

Hadi bakalım rast gelir inşallah :)

7. tolgakurul

tolgakurul Üye

Ölçüleri neden kuculttunuz acaba

8. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Sırt çantama sığdırıp, her avda yanımda götürebilme olanağım olmasını istememden ötürü ölçüleri küçülttüm. Malzemeyide bu yüzden hafif tarzda seçtim. Yıllarca ve defalarca kullanılanack tarzda bir malzeme olmamasına rağmen çeşitli dokunuşlar daha yaparak 5-6 av boyunca birkaç levrek yakalama imkanı yakalarsam ne mutlu bana. Her yapan kişi 2-3 haftaya bir kez uzun sahiller bulup deneme fırsatı bulamayabilir. Ayrıca ben bunun çekme kuvvetine bakarak sert bir tekne kamışı ile çekmeyi planlıyorum. Ölçü küçüldüğünde içerisine aldığı su miktarıda küçüldüğünden istenilen erime ulaşması daha uzun sürecektir. Çok dalgalı havalarda pek iş yapacağını sanmam. Ancak bazı zamanlarda dip oltası başında beklemek sizide sıktıysa bence böyle joker bir malzemeyi çantanızda bulundurmak isteyebilirsiniz. Yurtdışı konularında kolları 1 metre civarına çıkarmamla ilgili bilgiler okudum. Bu orantıda iki kol arası mesafe 2,5 mt şeklinde olacak. Kendimize en yakın kollardan birini daha kısa tutup gagalı 0,5 dalarlı bir maket balık kullanacağım. Ancak dip takılma sorununa karşılık üçlü çarpmaları, tekli kancalarla değiştirmem gerekebilir.

tolgakurul bunu beğendi.
  9. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

10 mm Dakota Malzemeden ve Alüminyum Borudan yapılmış olan Süpürgenin görselleridir. Yüksekliği 13'ten 17'ye çıkardık.
    [​IMG][​IMG]

10. hergezen

hergezen Yeni Üye

Merhaba,

Mehmet ben, İstanbul da yaşıyorum. Barchino arıyorum. Nasıl temin edebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Kendim yapmak isterim ama bunun için pek zamanım olmuyor.

Teşekkür ederim.

11. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Ben kendim için hazırladım deneyip Başarılı olursa sizede yaparız