Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LEVREK TAKIMI ICIN YARDIM

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında malkoc tarafından paylaşıldı.

1. malkoc

malkoc Aktif Üye

Yaklasık 3 aydan beri bi sitedeyim sizlerin sayesinde yeni bir cok bilgiler ve av teknikleri ogrendim en son yaptigim avdan bir sonra talihsiz bir is kazasi gecirdim ve sol bilegimi kırdıgımı bildirmistim cumartesi sabah alcidan kurtuluyorum ve pazar gunu tekne ile acılıcam siz tecrubeli abilerimden ve kardeslerimden sadece levrek avında kullanacagim kamıs makina rapala misina ve kanca konusuunda yardim istiyorum.Bulundugum ulkede (morocco) cok guzel av malzemeri satan shop lar . Limit bin lira tavsiyelerinizi bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

geçmiş olsun.en basitinden shimano dan bir takım oluşturabilirsiniz.2.40 lık bir kamış ve 30 luk veya 40 lık bir makina.son derece kaliteli bir takım olacaktır.rapala max rap serisinden de biraz sahte veya en basitinden beyaz-kırmızı,mavi,yeşil,turuncu tonlarda 9 ila 13 cm arası sahte edinirseniz işinizi görür zannederim.misinanızın da en fazla 25-26 mm olması ve en az da 22mm olması işinizi görür.bu civarda bir kalınlık secersiniz.sufix,straft,berkley marka misinalardan tekini secebilirsiniz.eğer ip misina varsa sadece yıne bu markalardan 0.10 veya 0.12 mm lık olanlarından alabılırsınız.kalınlık bırımı lb de olabılırdı tam atırlamıyorum.rastgele.alternatif kamış markaları olarak daiwa veya okuma olabilir.sıkıntıya düşerrseniz bu markalardan birini secin,içiniz rahat olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tekne ile kaç şekilde levrek avlanabilir, öncelikle buna bakmak gerek bana göre..
    1-) Yemli sarkıtma: Ucunda canlı ya da ölü yem olan teknenin sabit ya da akıntıya bırakılmış ya da kürekle kontrol edilerek belli bir düzünde tutulmaya çalışıldığı av şekli.

Bu tarz bir avlanma için 1.8-2.0m civarı tekne kamışı, 5000 lik bir makina, 0.30-0,35mm misina veya 15-20 lb lik ip misina

2-)Tekne ile silikon, maket balık ve canlı yem çekerek avlanma:

Bu tarz bir avlanma için de 2.10-2.70m arası 10gr - 60gr arası atarlı spin kamış, 2500-5000 arası makina, 0,22-0,35 arası misina veya 15-20 librelik ip misina. (ucuna 3-4mlik FC misina eklemek av şansını artırabilir)

3-) Tekne ile belli bir yere kadar açılıp at çek yaparak avlanma:
    Maket balık, jig head takılı silikonlar, drop shot tarzı avlanmalar ..

Bu tarz için de yukarıdaki özelliklere sahip ürünler kullanılabilir. Misina seçimlerinde olabilecek en inceyi seçmek şansı artırabilir.

Levrek için 1-3.0 arası kısa pala sağlam iğneler işinizi görecektir. Seçimi meradaki balıkların boylarına, takacağınız yemin durumuna göre seçmek gerek.

Kamış seçiminizi 2 parçalı ya da taşıma sorununuz yoksa tek parça seçmek gerek. Shimanonun Game Type kamışlarını hem tekneden, hem de kıyıdan kullanım için seçebilirsiniz.

Rastgelsin

5. karacicek

karacicek Aktif Üye

Öncelikle geçmiş olsun.
    Fas'da ürünlerin çok fazla olmasa da Türkiye'den biraz daha makul fiyatlara alınabileceğini umuyorum.
    Malzemeler için ayırdığınız bütçe gayet tatminkar. Çok güzel bir takım kombine edebilirsiniz.
    Levrek avı için , tekneden avlanma ile kıyıdan spin (At-Çek) olarak avlanma arasında farklar vardır. Spin takım için öneride bulunabilirim , ancak tekne için diğer arkadaşların fikirleri almanız daha yerinde olur.

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tekne ile mi yoksa sürekli kıyı avları mı yapacaksınız tam anlayamadım doğrusu bir günlük av için ise en güzel yöntem kasnağa sarılı güzel bir misine ve ister yemli ister silikon ile avcılıkta işe yarar :D yemli avlar için kısa palalı iğneler daha iyi olur ortak kanı olarak sahte ile av yapacaksanız levrek için iyi seçim silikonlardan yana olacaktır

7. malkoc

malkoc Aktif Üye

abiler ben kiyidan avlanicam bunu belirtmeyi unutmusun

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tekne ile açılıcam yazmışsın ama.. :)

9. malkoc

malkoc Aktif Üye

evet abi yarin tekne ile acilicam ama levrek icin deyil bu gun sabah kolumdaki alci cikarildi bunu kutlama icin tekne kiraladim ve baliga cikacam levrek takimi kiyidan avlanmak icin kisa bir sure sonra turkiyeye dunus yapacam ve izmite yerlesicem bunun icinde levrek takimi almayi dusunuyorum :)