Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek ve Çipura Çok Üzgünüm...

arpej34

Yeni Üye
Adı
Efkan
Kan Grubu
B Rh Negatif
Merhaba arkadaşlar ve abilerim. Ben genellikle dere balıkçılığına ilgi duyan bir kardeşiniz olarak bu yıl deniz balıkçılığına merak saldım.Balıkesir -Akçay tarafında avlanıyorum. Sülünez yem kullanıyorum. 50 gram kurşun ve av malzemecisinden hazır takımlar alıyorum. Akşam ve sabah suyunuda gidiyorum. Olta attığım bölgelere önce gözlükle dalıyorum bakıyorum sürü halinde levrek ve Çipura var.Oltayı atıyorum tıklamalar da oluyor bazen ufak bazen büyük şiddetli oltayı çekiyorum. Yem gitmiş .Sevgili Balık Sevdalıları nerede yanlış yapıyorum.? Bilgi vermeniz mümkün müdür? tşk

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba bence taktığın yemi yem ipi ile sarman lazım , genelde sizin ege bölgesinde yemi iğneye geçirdikten sonra yem ipi ile sarıyorlar ki küçük balıklar yemi tırtıklayamazsın,
abone olup ta seyredersen sana faydası olur.

arpej34

Yeni Üye
Adı
Efkan
Kan Grubu
B Rh Negatif
Merhaba bence taktığın yemi yem ipi ile sarman lazım , genelde sizin ege bölgesinde yemi iğneye geçirdikten sonra yem ipi ile sarıyorlar ki küçük balıklar yemi tırtıklayamazsın,
abone olup ta seyredersen sana faydası olur.
Merhabalar onuda öğrendim. Şiş yardımı ile yem ipi ile baya sıkı şekilde sarıyorum.

arpej34

Yeni Üye
Adı
Efkan
Kan Grubu
B Rh Negatif
Peki vuruştan sonra çektiğin zaman yem hala iğnede duruyor mu , ya tam tasmalama yapamıyorsun ya da iğnelerin kalitesiz.
Aslında çok önemli bir noktaya değindiniz.Vuruştan kastınız nedir? Ben deredeki gibi davranıp ufak hassasiyetli bir vuruşta oltayı çektiğimde ufak balık geliyor.Onuda atıyorum. Bazende zil olmasına rağmen vurma değilde oltanın ucu büyülüyor çekiyorum ama nafile

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aslında çok önemli bir noktaya değindiniz.Vuruştan kastınız nedir? Ben deredeki gibi davranıp ufak hassasiyetli bir vuruşta oltayı çektiğimde ufak balık geliyor.Onuda atıyorum. Bazende zil olmasına rağmen vurma değilde oltanın ucu büyülüyor çekiyorum ama nafile
Bende aslında tatlı su avcısıyım , denizde genelde at çek yapıyorum , pek yemli avlanmadım , bir sürü etken var vuruş anında kamışın sertliği gibi onu da zamanla anlayacaksın , biraz tecrübe gerektiren bir konu ama vazgeçme zamanla mutlaka büyük balık tutarsın , yeter ki takımım ve yemin düzgün olsun.

arpej34

Yeni Üye
Adı
Efkan
Kan Grubu
B Rh Negatif
Bende aslında tatlı su avcısıyım , denizde genelde at çek yapıyorum , pek yemli avlanmadım , bir sürü etken var vuruş anında kamışın sertliği gibi onu da zamanla anlayacaksın , biraz tecrübe gerektiren bir konu ama vazgeçme zamanla mutlaka büyük balık tutarsın , yeter ki takımım ve yemin düzgün olsun.
Pekala çok teşekkür ederim

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam selamlar. Kaç numara iğne kullanıyorsunuz.

deathdragon

Yeni Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
O Rh Pozitif
3, 4 numara igne cok buyuk 6 yada 7 numara kullan ilk vurusta yutmasini bekle yutunca zaten bir yere kacamaz alirsin baligi.