Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek ve Yengeç, Ve Daiwa Duck Fin

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bizim levrekler küçüldü, diyet yapıp zayıflamadılar, su pırıl pırıl berrak. Kocamanlar, bu yaşa yüzgeç dirseği çürüterek gelenler yani uyanık olanlar. Berrak ve çarşaf gibi suda onları benim kandırabilmem zor.
    Saat 17 de sahili dolandım, suyun biraz bulanık olduğu yerde denize silikon sallamaya başladım. Umutsuz avcı olarak yanımda ne kepçe ne kargaburun var. Ama silikonum Savagear jig kafası taktığım ve benim olmazsa olmaz altına iğne bağladığım Daiwa Duck Fin Shad. Böyle bir suda ve havada üç enayi, ördek ayağı biçimli kuyruğu olan bu silikona kandılar.
    2014 yılı için Daiwa’nın geliştirdiği bu silikonu bulup, birçok ülkeden önce getirene buradan teşekkürler.
    Bugün üç tane ufaklık tuttum, biri 1.6kg geldi 900gramlık küçüklerden biri tutulduğu yerde yerini buldu, diğer ikisini de bir arkadaşa götüreceğim için eve getirdim. Yıkayıp mutfak tezgahının üstüne koydum. Sonra akşam yemeği için 2 yumurta pişirdim. Yeşil soğan yumurta, rakı peynir derken yemek bitti. Levrekler geçen haftadan arkadaşa sözlü, nişan yarın. Çay demleyecekken levreğin birinin ağzından ellerini kollarını sallayarak bir yengecin çıktığını gördüm.
    Hala canlı dolanıyor tezgahın üzerinde. Levreğin yakalandıktan 2.5 saat sonra midesinden çıkan bu yengeç yaşarsa yarın denize bırakacağım. Ara sıra tuzlu su ile ıslatıyorum.

Kullandığım Daiwa Duck Fin Shad altındaki iğnesi ile resmini de ekliyorum.
    Bu silikondan çok umutluydum haklı çıktım.

Ekli Dosyalar:

• 1e.jpg
      1e.jpg
      Boyut:
      75,1 KB
      Okunma:
      489
    • 2e.jpg
      2e.jpg
      Boyut:
      71 KB
      Okunma:
      487
    • 3e.jpg
      3e.jpg
      Boyut:
      60,1 KB
      Okunma:
      427
    • 4 e.jpg
      4 e.jpg
      Boyut:
      72,4 KB
      Okunma:
      557
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Güzel rapor için teşekkürler Bülent bey:)

Ben hep sahtelere yöneldim bugüne dek, sizin raporları okudukça aslında silikonların bu avlarda daha isabetli olduğunu görüyorum, bir kaç tane olsada çantamda olsada dahada çeşitlendirmem gerekecek sanırım, alttaki üçlü iğneleyde süslemem:)

Nice bol trofeli avlara, saygılar.

4. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Jig head ile bu tür silikonları kullanmak konusunda kararsızdım(balıktan başka bir parça gibi gözüktüğü için) bu yüzden savagear sandeel kullanıyordum ama açtığınız konu denemem ve ısrarcı olmam konusunda bilinçlendirdi teşekkür ederim...

5. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Avınız için tebrikler abi yengeç ise ayrı bir olay olmuş inş. yarına kadar yaşar:).

6. fahri

fahri Yeni Üye

tebrikler abi güzel av olmuş her daim rastgelsin

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Bülent
    Yeni silikonların da iğnesine takviye yapmışsın, levrekleri de kandırmayı başarmışsın.
    Hangi iğneye yakalandı peki bu acemiler? :)

8. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum. 3lü kancayı alt tarafa nasıl monte ediyorsunuz ve çekerken takılma sorunu oluyor mu?Bilgi verirseniz sevinirim.

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İlki solungaçlarına kadar yutmuştu alt üst her iki iğne de girmişti.
    Elimde balık çevredekilere kargaburun sordum. Bu gün çok kalabalık vardı yakındaki kimsede yoktu elimle çıkardım.

İkinci ve üçüncü elbette alt iğneden takılmışlardı.:)
    Boşuna mı bağlıyorum sülük gibi yumuşak sahtenin altına. Üstelik bu ara sıra kuyruğun ve ipin dolanıp sorun yarattığı iğneyi.

Vurdu ahh kaçtı sözü yok bende bu alt iğne nedeniyle. Test edilmiştir. :D

Şimdi Dr. Zeki ve 5.25kg levrek yakalayan yeni üye arkadaşımız Dr. Mehmet yterk ettiğim yerde altına iğne takılmış silikonlarla atıyorlar.

Bugün 50-60 kişi vardı. Gerçi suyun berrak bölgesinde atanlar çoktu ama benden başka yakalayan olmadı.
    Zeki ve Mehmet de terk etmedilerse onlardan umutluyum.

İlginç av olursa burada görürüz, standart olursa konu açmazlar.

Benim bu konuyu açmamın nedeni yeni silikonun işe yaraması ve Çerkez tavuğunun başına gelenlerden fazlasını yaşamış zavallı yengeç

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Anaa ben nasıl yazacağım şimdi. Böyle yanıt vermek benim için zor oluyor.
    Bundan sonrakiler için şimdiden af.

Silikon 12 ay. Yaz ayları sadece silikon ve gerçek balık. Kışın kolaylıkları nedeniyle sert sahte.
    Diğer bölgeleri bilemem ben burada böyle yapıyorum. Buralarda denediğim için yazıyorum. Kimseyi yanıltmak istemem.

Beğenmeyen çok olsa da, Savagear Sandeel çok güzel bir sahte. Attığınız yerin derin olmasını gerektiriyor.
    Balık kafası şeklinde olan ürünler de var. Ancak zaten balık biçiminde olan silikonlara ne biçimde olanı takarsanız takın fark etmez diyemem. Denemedim.

Çok teşekkürler, tehlikeli madde.

Size de denk gelsin sağolun.

Bu soruyu sorduğun için af etmem.:D
    Olur mu öyle şey soracaksın tabii.
    Önce üçlü kancaya palomar düğümüyle ip bağlıyorum. Silikonu acımadan tepecen tığ ile delip ipi tığ yardımıyla yukarı çekip klips bağladığımız halkaya Gordion düğümüyle bağlıyorum. Bunla ilgili bir konu açmıştım resimler var ama hangi konuydu unuttum.

Bitti çok şükür.:)
    İnşallah başka yazan olmaz.

ErdalYildiz bunu beğendi.
  11. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Teşekkür ederim.Avlarınız kazasız belasız daim olsun.:harika: