Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek Yağmurla Geldi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında dr.zeki tarafından paylaşıldı.

1. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Yaklaşık 10 günden beri tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava, levrek peşinde koşarken beni de fazlasıyla hasta etmişti. Kronik bronşitim yeniden azmış, öksürük nöbetleri iyice halsiz bırakmıştı bedenimi...Bu soğuk havanın ardından geç de olsa gelen yağmurlar, levrek bereketiyle bizi yeniden sevindirdi.

Saat 20.30 gibi avlağımızda arkadaşımla buluştuk; deniz, hava, ay vs. tüm şartlar levrek için uygun görünüyordu. Tüm hazırlıklar (giyim-kuşam) tamamlandıktan sonra favori sahtelerimden birini taktım ve var gücümle savurdum. İkinci atışta sahtem daha birkaç tur saramadan takıldı. Şansıma iğne açılır belki düşüncesiyle misinama yüklendim. Ama şans benden yana değildi. Daha yeni aldığım sahtemi denizde bırakıp, o moral bozukluğu ile arabadaki sahte çantamın yanında aldım soluğu. Pek sevmediğim ( daha önce levrek kandıramayan) sahtemi rapala düğümü ile bağladım misinama. Ama şans bu ya: daha ilk atışta taktırdım sahteyi. İnadım inattı, bu akşam sahte cephaneliğim boşalsa da devam edecektim. Ama sahtenin iğnesi açılınca kurtardım sahteyi. Bir şans daha vermek üzere yer değiştirerek sahteyi birkez daha savurdum. Birkaç tur sardıktan sonra yine mi takıldı derken bu kez gelenin bu akşamın beklenen misafiri olduğunu anladım. Takıldı zannettiğimden tasmalamadığım için biraz da korkarak sarıyordum makinamı. Kıyıya geldiğinde gördüm ki sahtenin ortadaki üçlü iğnesinin sadece birtanesi alt dudağının ucundan yakalamıştı. Sahteyi kurtarırken açılan arka iğneleri düzeltmeyi unutmuşum.:rolleyes: Ama nasipte varmış bu gece levreği kucaklamak. Yaklaşık bir saat daha atçek'e devam etsek de sabahsuyunda buluşmak üzere eve geri döndüm. Saat 04:00 de telefonun alarmı ile uyansam da, bardaktan boşalırcasına yağan yağmurdan ve dört saatlik (uyku) bedenimi şarj etmeye yetmediğinden yataktan çıkamadım. Sabah suyunda beklentim oldukça yüksek olsa da levrekler o sabah şanslıydı...

Not: Shimano catana teleskopik kamışımın bir segmenti ne keder uğraşsam da kapanmadı. Yağmurda sanırım ıslanıp hava yapmıştı. İnanın Herkül ya da Naim Süleymanoğlu gelse kapatamazdı o kamışı:). Kamışım alt kapağını açarak kamışı kolayca kapattım. Daha önce bir teleskopik kamışı bu şekilde patlatmıştım. Aklınızda olsun!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Doktor, imrenerek izliyoruz avlarınızı. Afiyet olsun.

4. efekan2000

efekan2000 Üye

Tebrikler levrek haberleri geldikçe hepimiz çok seviniyoruz. Darısı daha büyüklerine inşallah

5. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrik ederim harika balık,bir sonraki avınıza iyice toparlanıp,iyileşip rövaş almaya gidersiniz artık,önce sağlık çok geçmiş olsun.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Zaten bir kezde güzel havada gelse :)
    Güzel av olmuş tebrikler...

7. detay79

detay79 Yeni Üye

harıka levrek tebrık ederım.devamı gelır ınsallah bereketlı avlar.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Zeki,
    Güzel bir levreği daha kandırmışsın..
    Bu arada sen o taraflara tayin mi oldun, yoksa kaçıp kaçıp gidiyormusun? :)
    Her zaman rastgelsin

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

helal olsun doktor. Ben her gün telefonla oradaki durumu ve su sıcaklığını soruyorum.
    3 kişi geleceğiz. Havaların bozulmasını bekliyoruz. Benim uydurduğum bir varsayım da, su soğuyacak balığın enerji ihtiyacı artıp, ne görürse atlayacak.
    Varsayım işte. Doğru mu bilmem.

Böylece kolay olanla yani sahte ile onlara sahtekarlıklarımızı sunup kandıracağız.
    Yaptığım oltalarla uğraşmak zor geliyor. Git ilarya yakala onları küçücük kabın içinde canlı tut, kafayı ve iğneyi geçir kanlı canlı salla. Koptu mu değiştir, iğneyi yanlış geçir yem ketoya döndü çıkar at.
    Eyvah ilarya bitti, sahte gönder boş çek, 18 günüm böyle geçti.

10. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler Afiyet olsun..

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ben yakaladığımda zıkkım olsun diyorlar. Asıl rakısız zıkkım olur.