Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında darthvader61 tarafından paylaşıldı.

1. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Cumartesi akşamı Araklıdaki av partnerlerim Serhat ve Mustafa ile gece avına çıkmıştık. O avda herkes birer tane balık tutmuştu. Ben artı olarak birde zargan tuttum :D Balığın iç organları dağıldığı için suya iade edemedim. Ben daha önceki konularda önerdiğim Strike Pro JL-092 061 renk kodlu sahteyle almıştım balıkları. Ben ve Mustafa tuttuğumuz balıklar küçük olduğu için geri atmıştık. Suya iade videom altta.

Serhat’ın tuttuğu balık ise kilo civarıydı. Onunda videosu altta.

http://www.youtube.com/watch?v=kyuFME3Jfa8

Pazar akşamı ise akşam suyunu yoklamak için meraya gittim. Makinemde yeni sardığım Berkley Whiplash Crystal 0,10 vardı. Sahteme bir şey takıldı yine zargan dedim. O denli hafifti. Çektiğimde ise sahteden 6-7 cm daha büyük bir levrek olduğunu gördüm. Hemen suya iade ettim. Daha sonra Mustafa ve Serhat aradı. Balığa ara verip onları aldım. Tekrar av yerine geldik. Sağlı sollu merayı döverken Mustafa biraz uzaklaştı bizden. Gittiğinde balığa yeni başlayan av arkadaşımız Hasan abimizle karşılaşmış. Bizde onlara eklendik. Gittiğimizde Mustafa balığını almıştı. 4 koldan sarıldık bu sefer. Belirli bir süre sonra Serhat ve Mustafa uzakta yaktıkları ateşle ısınırken ben ve Hasan abi levrek ateşiyle yanıyorduk :D At-Çekler sırasında baktım önümde şapırtı. Balık tam kıyıda yapışmış Hasan abinin sahtesine. Sudan biraz yüksek olduğumuz için Hasan abiye inip alıyım dedim. Yok dedi ufak balık gerek yok. O anda balık kalamayı aldı götürdü. Abi dedim balık büyük. Yok dedi ufak :D Balığı kıyıya çekti. Daiwa spin kamışıyla kaldırmaya kalktıki kamış 3 yerden size ömürlük. Bu Hasan Abinin 2. Meftası :D Sonrasında misinadan yakalayıp balığı yukarı aldı. Hasan Abi benim arabayı alıp evden 3,50 100-200 atarlı kamışını almaya gitti :D Ben o sırada yine önceki konularda gece avı için önerdiğim Strike Pro 145-S 010 model sahte ile at-çek yaparken balığımı aldım. Hasan abi balığı Rapala Max Rap 11 cm FPGH kodlu sahteyle aldı. Hasan abinin tuttuğu balık alttaki videoda.

http://www.youtube.com/watch?v=M_UR7gQcr_4

Hasan abi evden gelince diğer bölgeyi denemeye karar verdik. Önceki balığımı aldığım sahtemi değiştirip yine gece avı için önerdiğim Strike Pro EG-063 005 renk kodlu sahtemi takıp at-çek yapmaya başladım. 3 veya 4. atışımda balık sahteme bindi, ama ne binme. Hemen kalamadan başladı götürmeye. Kamışı kaldırıp balığı tarttığımda güzel bir balık olduğunu anladım. Balık kalamayı belirli aralıklarla 6-7 defa götürdü. Hasan abiyi hemen uyararak misinasını sarmasını ve balığı kolaylıkla alabilecek bir yere inmesini istedim. Balık bu sırada sola başladı gitmeye. Hasan abiyi sola yönlendirdim. Balık biraz daha yol istedi, verdik. Bu sefer sağa gitti. Hasan abi sağda diyerek hemen terse döndürdüm :D Tam kıyıya yanaştırdığım anda balık terkardan sola yönlendi. Hasan abi en son sola geçerek balığı aldı :D Balık uzakta vurduğu için 7-8 dk çok güzel bir zevk yaşadım. Balık aşağıdadır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Kasım 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

Maaaşallah.... allah tekrarını nasip etsin...

4. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Amin cümlemize...

5. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler levrekler çok güzel dahasına rasgele...

6. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Teşekkürler. İnşallah rasgeliriz :D

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Güzel bir hafta başlangıcı oldu bizim için.
    MAşallah 70 cme dayanmış boyu ile kyeifli bir av yaşatmış size.
    Afiyet olsun.

Raporun ayrıntısı ve malzeme bilgisi içinde ayrıca teşekkürler..

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

maşallah ustam tebrikler çok güzel balıklar örnek davranışınızı da ayrıca tebrik ederim :D

9. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Evet keyifli bir av oldu :D

Teşekkür ederim :D

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Güzel bir av ve güzel bir paylaşım olmuş.
    Her zaman rastgelsin

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok güzel bir av ve örnek bir rapor olmuş Mehmet, emeğine sağlık, Ayrıca bilinçli avcılığından dolayı tebrikler:) Daha güzel avların olsun inşallah, Rastgele...