Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrekçiler, Levrek Avının Tiyoları, Levrek Avı Teknikleri ve Detaylar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında m1976k tarafından paylaşıldı.

1. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

olur tabi ki. ama slikon yemleri tavsiye ederim yazın.
    rapala zor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hyacinth

Hyacinth Üye

Denizde kıyıdan avlanıyorum silikonla av yapabiliyormuyuz ?

4. badhabbit

badhabbit Üye

bence levrek avının püf noktaları avlanma noktanızdaki akıntı yönü şiddeti yemin canlı yem olması teke veya mamun hava rüzgarlı olabilir ama attığınız yön akınttı yönünde olmazsa sabaha kadar ancak sübye kalamar yakalarsınız şanslıysanız ahtapotta gelebilir birde ışık kaynaklarının olduğu yerlerde gölge alanlara atmalısınız su daki akıntı azaldığı an levrek kaybolur bıçakla kesmiş gibi avlanma saatleri genelde akşam 20_30 da avlanmaya çıkarlar sabahta 04_30 -07_30 arası trafik yoğun olur ancak söylediğim gibi akıntı ne yöne siz tam tersine olta atacaksınız benim avlandığım bölge ayvalık gerçekten yeni başlamama rağmen 2-3 tane levrek yakaladım rapala işi zor canlı yemin yanında lafı bile olmaz tekneyle olabilir ancak rapalanın da zorluğu çok tekrar yinede bende rapalayı çok seviyorum avlandığım bölgede levrek suyun bir metre altında pusuya yatıyor akıntıyla beraber gelen yavru balıkları yakalama fırsatı buluyor bu anlattıklarım çok akıntılı bir bölge için geçerlidir ben bu şekilde avlıyorum benim anlattıklarım sadece paylaşım hepinize teşekkürler not yemimi ,sigaramı kimseye vermem:)

acemispin bunu beğendi.
  5. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

evet neden olmasın?
    sığ kumluklarda takılır bir tek ona dikkat.

teşekkürler
    yararlı bilgiler
    bende bazen ayvalıkta köprüde atıyorum

6. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Bu konuyu açan ve bu kadar kıymetli bilgileri paylaşan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum sağolun var olun....

7. Erdo35

Erdo35 Üye

Merhaba abilerim. Hepinize öncelikle rastgele diyorum ve paylaştığınız bilgiler için teşekkür ediyorum. Konunun hepsini başından sonuna kadar okudum fakat benim avlanma durumum biraz daha farklı olduğundan bana yarayacak bilgilere ulaşamadım. Herşeyden önce şunu belirtmek isterim ki, balık avı ile geçmişim misina ile arkadaşlarla eğlencesine 1-2 saat takılmak ve daha sonra misinaları ya çöpe atmak yada birine bırakıp gitmekti. Fakat zamanla balık tutma hevesim ve isteğim çoğaldı ve şuan zirvesindeyim sanırım o isteğin. Anlıyacağınız üzere şuan çok acemiyim ve sadece sülünez boru kurdu gibi yemlerle ve basit bir olta takımıyla avlandım fakat öle ahım şahım avlar değildi. Lidaki, isparoz karışık tuttum bugüne kadar. Daha sonra at çek tekniği ile kıyıdan balık avcılığı ile tanıştım ve bu çok hoşuma gitti. Daha yemli balık tutmadan ve iyice pişmeden levrek hastalığına sardım ve onun üzerine spin kamış makine ve 20 kadar rapala aldım ve bunların hepsine 500 liraya yakın para ödedim. Sizde takdir edersinizki öğrenci için az bi para değil fakat ne yaptıysam tutamadım.. Benim levrek tutmaya gittiğim yerden bahsedip sizden orası için gerekli bi kaç bilgi alırsam çok sevinirim gerçekten. İzmir Karşıyaka İskelesi ve devamında sahil yolu olmak üzere at çek yapıyorum.. Bilenleriniz vardır sanırım kum yada sahil yok denizin başlangıcı 1.5 metre civarından başlıyor bende akşam saat 7 ila gece 11 arası gidebiliyorum. bu saatlerde sahil kenarının sahilde gezenler yüzünden kalabalık ve aydınlatmalar yüzünden suyun aydınlık olduğunu ancak suyun çokta berrak olmadığını belirteyim.. Maket balıklarım rapala markasından max rap (sardalya benzeri 14 cm) başta olmak üzere yine 14 cm ve 9 cm olarak boyları değişmek üzere hemen hemen her renk ( gümüş, sarı, yeşil, mavi, gövde gümüş sırt mavi gibi) maketim mevcut fakat yağmurlu yağmursuz rüzgarlı fırtınalı her havada gittim bi kere nasip olmadı tutmak.. acaba bi yerde yanlış yapıyormuyum diye kuşkulanıyorum.. çünkü at çek denediğim yerlerden 2 ile 4.5 kilo arası levrek alanlara canlı şahit oldum avatarımdanda belli olacağı üzere yanımda tutan bir arkadaşa geldi levrek ve bana sadece resim çekilmek nasip oldu.. Bana lütfen bir akıl verin abilerim zamanınızı ayırıp okuduğunuz ve bilgilendirmeye çalıştığınız için şimdiden çook teşekkür ederim

oltam ve acemispin bunu beğendi.
  8. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

kendini denize düşmüş çocuk gibi yada levreği gören bir gamit gibi hisset sahteni ona göre çek (düz gitmeye çalışıp bir türlü gidemeyen yaralı balık korkarak kaçan, bir sağa bir sola zigzag çizen yavru gibi kaçmaktan yorulup bir an motoru rölantiye alan balık gibi) dalga sana dik gelsin ve sen dalgaya mümkün olduğunca paralel at birde kati suretle hırs yapma takip alırsın ama hırstan belki o takibi fark edemezsin haa birde en önemlisi eğer denizin eli açıksa sanada bir sus payı verecektir biraz sabır ve azim şimdiden rastgele

9. ismail2776

ismail2776 Yeni Üye

herkese iyi geceler, bu akşam sahilde dolaşırken kıyıda küçük balıklar zıplayıp duruyordu. beşerli onarlı gruplar halinde. acaba onları sıkıştıran bir levrek mi var. deneyimlerinize göre neden küçük balıklar zıplayıp duruyor, ben 5 dakika izledim. acaba nedir.

10. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

bu söylediğim sadece mudanya da avladığım levrekler için geçerli diğerleri nasıl bilemem
    ağırlık olarak 50 gr lık kaşıklar çünkü sahilden uzun atışla avlanılıyor büyük balık herzaman kaşığın yerden kalktıktan sonraki ilk 3-5 makina sarım turunda yapışıyor büyük balıktan kasıt 4kg ve üzeri nadiren yarı yolda levrek atlıyor onda ispentek oluyor 1-2 kg lık.
    yani ilk 3-5 sarımda atladı atladı sonrası çok zor :)

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Ayrıca bir de savagear sandeel edinin ve kullanın derim süt beyaz olanını.