Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LEVREKİZM

Konu, 'Balık ve Avcılığıyla ilgili Makaleler' kısmında sonerose tarafından paylaşıldı.

1. sonerose

sonerose Üye

Levrekizm

İnsanın kendi kendine uyguladığı eziyet biçimidir. Bu eziyeti biri bir başkasına yapsa, insanlık suçundan müebbet hapis cezası alabilir ama kişi bu eziyeti bir de üstüne para vererek kendine yaptığında buna levrekizm diyoruz.
    Levrekist düşünce sisteminde, temel olarak beş on üstad bulunur. Bunlar eziyette son sınıra gelmiş usta levrekistlerdir. Bu levrekistler piyasaya sürekli levrek avı fotoğrafları ve hikayeleri sürerek ortamı sıcak tutarlar .
    Sıcak soğuk, yağmur çamur, gece gündüz demeden ava gidip eli boş dönen levrekistler, tam umutlarının biteceği anda karşılarına çıkan bir vuruş ya da bir ispendekle bu sevdadan vazgeçemezler. Lüferizm zamanlarında kayıplar yaşansada bağımlılığını tamamlamış olanlar illaki geriye, daha büyük bir aşkla geri dönerler. Onların ben ettim sen etme diye ağladıklarını görenlerde ayrılmaya pek cesaret edemezler.
    Lüferizm'in tersine levrekizm'de mera söylenmez. Mera söylemek levrekizm'in en büyük günahlarındandır, cezası ağırdır .
    Levrekizim'in olmazsa olmazlarından birisi de hepimizin geleceği için limitlere uymak ve uymayanları uyarmaktır. Oltasına gelen ispendeği alıkoymak bir levrekistin en büyük ayıbıdır. Kendilerini levrekist gibi gösterip ispendekleri alıkoyan kişiler gruplarda ve forumlarda en ağır şekilde cezalandırılır.
    Levrekizm'in diğer bir düşmanı ise levrekist eşleridir. Sürekli taciz ve acitasyonla bıktırma ve usandırma yoluna giderler. Bu yolda nice levrekistler kaybedilmiş, helak edilmişlerdir.

Sonuç olarak Levrekizm tüm imkansızlıklara karşı levreğe gidebilme ve tutabilme ihtimalidir. Levrekizm doğayla başbaşa kalma denize rüzgara dokunma arzusudur. Levrekizm tüm zorluklara tüm olumsuzluklara karşı koyabilme gücünü, kendinde bulabilmektir. Biz levrekistler, hayatta çok istediğimiz bir şey olmadığında yine de güleriz. Herkes güneşli ve aydınlık bir günü sever ama biz buz gibi soğuk bulutlu ve rüzgarlı günleri de severiz. Biz sadece olduğunda değil, olmadığında da levrekçiyiz...
    Soner
    2015-08-28 21.38.37.jpg

Son düzenleme: 30 Ağustos 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. uykucukirmizi

uykucukirmizi Aktif Üye

aynen öylee

sonerose bunu beğendi.
  4. göcen

göcen Aktif Üye

tam 8 aydır yüzünü göstermedi. artık ben kimsenin levrek tuttuğuna inanmıyorum. bir fotoğrafı photoshop ile çoğaltıp resimlerine yapıştırıyor herkes. mart ayında aldığım arabam şuan 12500 kmde ve bunub 7 8000 kmsi bu hayalin peşinde katedildi. bir levrek olmasa bir vuruş bir takip bunları geçtim şöyle bir kafasını çıkarıp selam verse en güzel sahtemi kırıcam.

ensaraydin, Timsah ve sonerose bunu beğendi.
  5. uykucukirmizi

uykucukirmizi Aktif Üye

çok çektik bende yeniyim daha bakalım neler olacak bana :D yaşımda epey var umarım ölmeden görürüm :D

göcen, trakonya79 ve sonerose bunu beğendi.
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel yazmışsın Soner.
    Güzel de levrekler yakalamışsın.
    Her zaman rast gelsin

sonerose bunu beğendi.
  7. Levreko

Levreko Aktif Üye

Evet gerçekten en sevdiğim hava soğuk bulutlu puslu havadır güzel tanımlama olmuş tebrikler

sonerose bunu beğendi.
  8. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Duygularımıza tercüman olmuşsunuz, elinize sağlık.

sonerose bunu beğendi.
  9. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar,cok guzel yazmissiniz :)

Cumartesi aksami baslayan levrek avim burnumun dibine gelen (Sabah suyu) ve beni ve arkadasimi fark edip derinlere kacan tahmini 50-60 cm bir firari ve onun hayali ile son buldu :)

Dun cok kisir gecdi benim adima,dunki avda daha once defalarca deneme yapip sifir ceken bir Arkadasimin Milli olmasıydı tek sevinç konusu Yakaladığı 51 santimlik levreği bir yıl öncesinde söz vermiş olduğu gibi saldı.

Düne ait hikayem bu belirtmeden geçmeyeyim dedim

sonerose ve pars bunu beğendi.
  10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar evet çok doğru bir tespit, Aylar önce yakaladığı levregi buzluktan çıkartıp meraya getirip resim çektirenlermi dersin,photoshop uzmanlarimi dersin :D

Cok bilirim cok tutarim diyip atip tutup kilcik bile yakalayamayip baskasinin tuttugu balikla resim cektirenler,iki tane balik tuttum diye mera saklama ic gudusu ile enseye tokat gote parmak olduklari arkadaslari ile muhattap olmayanlar var hersey cikar olmus,

Kizim sana soyluyorum Gelinim sen anla :)

sonerose ve göcen bunu beğendi.
  11. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

He birde cumartesi tuttugu baligi dondurucuya koymayip sonraki gunki baliklarla birlestirip resim cektirenler var onu unutmusum :))