Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrekle tanışamadım

uykucukirmizi

Aktif Üye
Adı
Alican
Kan Grubu
B Rh Pozitif
o değilde ben de daha levrek yüzü görmedim uskumru iri palamut falan yakaladım ama daha paşa denk gelmedi nerdeyanlış yapıyorum acaba

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
o değilde ben de daha levrek yüzü görmedim uskumru iri palamut falan yakaladım ama daha paşa denk gelmedi nerdeyanlış yapıyorum acaba
Nerede avlanıyorsun?
Ne kadar zamandır deniyorsun?
Hangi yöntemleri denedin?
Hangi saatlerde denedin?
Hangi havalarda denedin?

uykucukirmizi

Aktif Üye
Adı
Alican
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Nerede avlanıyorsun?
Ne kadar zamandır deniyorsun?
Hangi yöntemleri denedin?
Hangi saatlerde denedin?
Hangi havalarda denedin?
yaz başındandır deniyorum
duyduğum hemen hemen herşey sardalyayı kıbrısa sardım rapala denedim şırtı çektim bi tek yemli denemedim
şırtıyı sabah karanlıkta başladım gun ağırana kadar çektim öğlen çektim bi akşam çekmedim ama 2 kere çok erken saatte çektim gece sayılabilir :)
genelde hafif havalarda ama bikere sağlam bi havada denedim zor döndüm kıyıya :)
ilgi için teşkkürler

ayrıca bugun sardalya ile bi poşet zargana çektim şeytan ile çok zevkliydi hatta bi ara sürü teknemin dibine geldi altımdan geçtiler attığımız yem artıkları ile bayram yaptılar.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
yaz başındandır deniyorum
duyduğum hemen hemen herşey sardalyayı kıbrısa sardım rapala denedim şırtı çektim bi tek yemli denemedim
şırtıyı sabah karanlıkta başladım gun ağırana kadar çektim öğlen çektim bi akşam çekmedim ama 2 kere çok erken saatte çektim gece sayılabilir :)
genelde hafif havalarda ama bikere sağlam bi havada denedim zor döndüm kıyıya :)
ilgi için teşkkürler

ayrıca bugun sardalya ile bi poşet zargana çektim şeytan ile çok zevkliydi hatta bi ara sürü teknemin dibine geldi altımdan geçtiler attığımız yem artıkları ile bayram yaptılar.
Tamam sen herşeyi denemişsin..
Bırak artık balık işini.. :d

Şaka bir tarafa bu kadar denediğim dedin şeyi ne kadar denedin bilemiyorum.
Hangi zaman dilimlerinde, hangi havalarda, hangi meralarda denedin?
Avlanmaya çalıştığın yerlerde başkaları var mıydı, varsa onlarda sonuç ne olmuştu?
Kendine eğer mümkünse bu işleri bilen bir arkadaş bul..

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yazın levrek avlaması zordur bu yaptıklarını kışın yapsaydın elin boş dönmezdin zira levrek avcı balık ve yazın denizde çok fazla yavru balık sürüsü oluyor yengeç yavrusu bol oluyor levreğin yiyebileceği besin zinciri çok zengin durumda balık aç kalmıyorki herşeye saldırsın bende levrek avcısıyım ama ekim kasıma kadar levrek avına gitmem çünkü zor bu mevsimde yaptığın zahmete deymez

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Selamlar birde forumlarda dolaşan efsane bir Görüş vardır,

''Levrek balığı,adam seçen balıkdır''

Herne olursa olsun oltası suda olan tutar balığı herşey nasip kısmet,sorunuza doğru cevaplar gelmiş,Rastgelsin.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Herne olursa olsun oltası suda olan tutar balığı herşey nasip kısmet,sorunuza doğru cevaplar gelmiş,Rastgelsin.
Bu sözü 15 gün kadar önce resmen teyit etmek zorunda kaldım.
Gece 02:00 sularında başladığım avda hiç bir vuruş ve takip alamamışken sabah 06:30 civarı azıcık mola vereyim dedim ve etraftakileri izlemeye başladım.
İşte tam o anda yanıbaşımdaki avcının oltası eğiliverdi.. Koca bir levrek oltasındaydı. Bense hüsranlarda.. :)

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Bu sözü 15 gün kadar önce resmen teyit etmek zorunda kaldım.
Gece 02:00 sularında başladığım avda hiç bir vuruş ve takip alamamışken sabah 06:30 civarı azıcık mola vereyim dedim ve etraftakileri izlemeye başladım.
İşte tam o anda yanıbaşımdaki avcının oltası eğiliverdi.. Koca bir levrek oltasındaydı. Bense hüsranlarda.. :)
Abi selamlar levrek değişik balık,

benim raporlara ve resimlere dikkat edersen benim gece levrek yakalamışlığım bir elin 2 parmağını geçmez,

çoğunluk levrek avcısının tam tersine ben gündüz avlıyorum levreği (benle avlanan arkadaşlarımda artık gündüz avı yapıyor)

levrek balığını sahte ile kandırmak için kişinin tecrübesi çok önemli,hani forumda bir konu vardı levrek avında suyu okumdak diye,bu balıkda faktörler çok önemli,

mesela,
kıyı suyunun berraklığı,
kıyılarda yemlik balığın olup olmaması,
yemlik balıkların yüzüşleri (dağınıkmı toplu haldelermi tam karakıyı hızlı hızlı akıyorlarmı)
kıyı suyu bulanıksa bulanıklığın berrak suyla nerede birleştiği,
kıyı sularında zemin yapısı derin yar başlarının sığ sularla birleştiği yerler,
dalgaların kırılma yerleri,
kumluk merada suyun içinde bulunan kaylıkların durumu,
Gece avında sudaki görüş oranı,
gündüz avında bulanık suda güneşin durumu,

Gece sahte atçek levrek avına biraz odaklanmam lazım :)