Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levrekleeeeeeeeeeeer :)

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında selcukezer tarafından paylaşıldı.

1. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Hepsi çok güzeller ve asiller ;)

Buna benzer bir sürü ile en son yanılmıyorsam 1998 senesinde yüzyüze geldim. İçlerinden dört tanesini misafir ettim. Bir kaç gün sonra aynı merada kuyruklarını bile göremedim :)

Bir daha ne zaman rastlarım kim bilir...

4. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

bi kere de ben rastladım sahilde 15 m lik tahta iskelenin üzerinde uzak atış at çek yapıyoruz denizin üzerinde kocamaaaaaaaaaaan bir karatı belirdi açıkta 100mt var.yavaş yavaş kenara doğru geliyor ilk başta anlamadık simsiyah bişey.sonra balık sürüsü olduğu anlaşıldı.

bir de ne görelim heryer hamsi kaynıyor
    derken alttan bi sağdan bi soldan kuyruk darbeleri saldırışlar kakartı bir açılıyor (biz iskelede üstten bakıyoruz denize) hamsiler alttan levrekler gözüküyorki en ufağı 3-4 kg sonra tekrar kapanıyor bişey göremiyoruz hamsiden başka sonra bir daha birdaha inanılmaz bişeydi 1 tane bile levrek yakalayamadık 10 dakkalık zaman içinde :)) okadar levrekten kimse nasiplenemedi sadece seyir ettik bakak kaldık ağzımız açık

5. TekAdam

Bazen denk gelebiliyoruz böyle manzaralara ;)

Benim denk gelmem zıpkın ile balık avı yaptığım döneme denk gelmişti, suyun içindeydim, karagöz ve eşkina peşindeydim o zaman, levrekleri gördüğümde gözlerime inanamadım. Yüzlerce değil binlerce levrek bir metre kalınlığında akıyorlardı.

Bana en yakın olanlar 2-3 kg arkasındakiler 5-6 kg onun arkasında olanlar yani açık deniz tarafındakilerin en küçüğü 10 kg.'dı. Bana yakın olanlardan misafir etme şansım oldu, diğerlerine yanaşamadım bile, hiç unutamayacağım bir gün yaşamıştım o gün :)

Buna benzer bir olayıda kefal sürüsünde yaşadım, sürünün ortasında kaldım, etrafımda dönüyorlardı, muhteşem bir manzaraydı, kendimi konser veren bir şarkıcı gibi hissetmiştim :)

2000 yılının başında zıpkın ile avcılığa son verdim. Sonralarda ara ara yem çıkartmak ya da resim çekmek için dalışlar yaptım, halende yapıyorum ama böyle bir sürü denk gelmedi.

Belki bir gün yine denk gelirim ama ne zaman

6. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

zıpkınm işi bana göre değil sualtına girince nefes alamıyom :))

7. TekAdam

Tabiki herkesin değişik zevkleri ve hobileri var Selçuk ;)

Zıpkın avcılığı da çok zevkli ve keyifli idi benim için, ta ki, 17 metreye inip dişimi kaybedinceye kadar, o gün anladım ki, herşeyi tadında bırakmak lazım

Denizin şakası yok, bir anlık gaflet insana çok şeyini hatta canını kaybettirir. Onun için zorlamaya gerek yok, herşey tadında güzel

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Böyle sürülerin sularımızda da daha sık görülmesi dileğiyle diyelim :)