Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LEVREKLERLE HESABIM BİTMEDİ VE (insanlarla)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Değerli dostlar 25/07/2014 sabah 03:30 da çıktığım avda önce kendime yakın olan meraya indim. Hava kapalı ara sıra atıştırıp geçişen sağnaklar , hafif rüzgar vs. vs... Baktımki merada umduğumun altında dalga var. Neyse geldik madem yarım saat kadar at-çek bir şey yok. Zaten bunca zaman okuduğum bu merada balık alamayacağımı %90 tahmin ederken aklımın ucunda buradan daha iyi dalga yapacak olan diğer mera vardı. Şafak aydınlanmaya yakın diğer meraya yol aldım. İkinci tahminimde tutmuştu. Merada iki eski tanıdık vardı. Biri bir uçta diğeri öbür uçta. Neyseki alan geniş. Gözümü ortadaki adacığın oraya diktim... Dalgaların kırılması herşey harika görünüyordu. Amacım o adacığı ortalamak ve sistematik şekilde sağını ve solunu dövmekti...
    Neyse Sabahattin abi nbr filan - yok bişey gece 02:00 den beri buradayız - .Burası kaç gibi balık yapar? diye sordu.. - Abi az sonra dedim tam da bu sıralar... (içime doğdu y ala geyik ...salladım yani) :) Bir yandanda gözümü diktiğim yere doğru yürüyorum... Abi atmış olduğu rapalayı hızla sararak ve benim ardımdan hızlı hızlı yürüyerek o taraftan ben atacaktım demesin mi?... Neyse ben yoluma devam o peşimden aramızda sadece 3-4 adım mesafe var... Ben noktaya varırı varmaz ilk atış sağa yok 2. atış sola yok... ( bu arada beni yakaladı hemen sağımdan adanın sağına atıyor..) 4. atış mecburen yine sola ve..... açıkta (max. menzilde ) paşa yapışıverdi. Sebahattin abi nin haberi yok... kalama ayarı tam gelmişti ... şöyle bir tasmaladım o an uzakta sudan kafayı çıkarıp sağa sola silkinmesi beni mest etmişti...dalgalarıda kullanarak ve boşluk vermeden balığı ayağımın ucuna çekince işte o an Sabahattin abi nin gözleri görmeliydiniz....Maaşallahhh çekiverdi...ve seri atışlara devam...abide.... bende nedendir bilinmez normalde atışlara devam edecekken vazgeçip balığı aldım ve meranın en uzak diğer noktasına geçiverdim orada da bir kaç atış ve avı sonlandırdım...az sonra Engin arkadaş ta avı bırakıp yanımdan geçti ve slm bile vermedi...işte buna çok bozulmuştum..(her şeyde bir hayır vardır derler..) Ne bileyim ava devam etmek içimden gelmedi...
    Bana göre bugün ki avın dersi : - bu işer nasip ve tecrübe işiydi...
    Sakın yanlış anlamayın o abiyi severim ...demekki bazen av hırsı insanın gözünü köredebiliyor...
    AV: 3,5-4 KG. civarı tahminen levrek 63CM.
    SAAT: 05:25 civarı
    MAKİNA: Sihimano ZERUS 4000 F
    KAMIŞ: Okuma Lure Mania 2,58 Cm. 14-40 Gr.
    MİSİNA: Okuma sea-bass 0,31 mm açık yeşil
    SAHTE: Remixon 13 cm. beyaz
    TÜM AVCI DOSTLARA SELAMLAR VE RASTGELSİN...
    Az kaldı unutuyordum.. Neden konuya bu başlık?- Geçenlerde 5 dak mücadeleden sonra çekemeyerek ve 2, kez bana misina kırdırarak kaçan balık yüzünden...(ama benim hatamdı

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

süper bir levrek... Maşşallah..

kısmetiniz bol olsun..

emrmtn ve hakan4117 bunu beğendi.
  4. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Murat Bey tebikler. Balık da raporda çok güzel. Hırs bazen insanın gözünü köreltebiliyor haklısınız. Dediğiniz gibi balık bu nasip işi (örnek ben daha rapor açamadık :)) Rastgelsin diyorum. Sabahattin abinin de canı cennete :)

5. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Murat Bey tebrikler. Çok güzel bir levrek. Bu iş nasip işi. Avda hırs oluyor abartılmadıkça hoş görmek lazım. Sevgilerle. Rastgelsin.

hakan4117 bunu beğendi.
  6. Akyosun

Akyosun Üye

Gerçekten çok güzel bir PAŞA kandirmişsiniz tebrik ederim.
    Devamini dilerim.

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Stolz

Stolz Aktif Üye

Harika bir balık tebrik ederim,

HTC One mini cihazımdan gönderildi

hakan4117 bunu beğendi.
  8. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Paşa bir harika, daha iyileri rastgelsin.
    Aynen bu işler en başta nasip kısmet işi

9. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

tebrikler devamı rast gelsin elinize sağlık

10. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Tebrikler güzel av olmuş

emrmtn bunu beğendi.
  11. emrmtn

emrmtn Aktif Üye