Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Light shore jig icin kamis tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında dvlhaluk tarafından paylaşıldı.

1. dvlhaluk

dvlhaluk Üye

Herkese iyi forumlar. Light shore jig (30 40 50 gram) ve spin (10 15 20 gram) avlarinda kullanmak uzere bir kamis aramaktayim. Birinci onceligim light shore jig. Ilk etapta gozume carpan kamislar shimano technium df cx 300 20-50 ve daiwa rnessa 305 15-56. Bu kamislardan kullanan, goren, bilen arkadaslarimiz varsa yardimlarini rica ediyorum. Butcem 400 lira civaridir. Farkli alternatifler sunan arkadaslara da minnettar olurum. Simdiden tesekkur ederim. Herkese rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karacicek

karacicek Aktif Üye

Shimano' nun 20 - 50 gr. aralığı seni mutlu edecektir. diye düşünüyorum.

Bundan önceki kamışım Shimano Speedmaster AX 270.cm 20-50.gr' dı.
    Şimdi , Shimano Antares DX 270.cm 20-50.gr

Ben her zaman Shimano grubunun 20-50.gr atar değerlerini beğenmişimdir. 13-20 gr. arası sahteler de atış mesafesinde sorun yaşatmamakla birlikte , sahteye balık bindiğinde iş tamamen bir keyfe dönüşüyor. Hatta Daiwa Shre Line Shiner gibi , 21.gr ve biraz üstü sahtelerde , 20-50.gr bir kamışı kullanmış olmanın tam bir avantajını yaşıyorsunuz.

Ben arada , Top arkası 3'lü silikon da atıyorum. Top'un ağırlığı 30.gr civarı. Şimdi bu ağırlığı , 20-50.gr kamışla atmak farklı oluyor tabi.

Ayrıca , tam anlamı ile zaman ayırmasam da , shore jıg denemeleri yapıyorum. Mesala bazen Palamut , artık ona Tombik diyeyim , kilo üstü olanları kıyıla fazla yaklaşmıyorlar.
    35.- 40.gr hatta biraz üstü bile olabiliyor , Ufak jiglerden atıyorum. Dehşet mesafelere gidiyor.
    Tabi bu arada benim kullandığım kamışın 270 olduğunu da tekrar belirteyim. 3.00.mt de çok daha güzel sonuçlar elde edeceğinizi düşünüyorum.

Daiwa rnessa hakkında bilgim yok malesef ama Simano Technium DF CX 3.00.mt 20-50.gr. sizi fazlası ile memnun edecektir diye düşünüyorum.
    Yeni malzemeleriniz şimdiden hayırlı olsun.

dvlhaluk bunu beğendi.
  4. dvlhaluk

dvlhaluk Üye

Fatih Bey cok tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin. Nasildir diye dusundugum cogu konuda bilgi sahibi oldum. Elinize saglik

5. murattp

murattp Aktif Üye

Awa shima best stage 2 2,70 veya 3 m.
    Ben 2.70 kullanıyorum atarı 10-45 alt ve üst limitlerde erimi çok iyi midium hard sertlikte kendi orijinal bazukası ile birlikte satılıyor.
    İncelemeni öneririm çok memnunum
    Biraz ağır olmasına rağmen çok dengeli

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. undesirable

undesirable Yeni Üye

Eğer bulabilirseniz Daiwa Jig Caster 96M e bir göz atın derin. Kamışı hem spin avlarınızda hem de light shore jig kullanabilirisiniz. 10gr lık orta kalite bir sahteyi de, 50gr lık jigleri de makul mesafelere gönderir. İkinci el fiyatı yaklaşık bütçeniz civarında.

7. Levreko

Levreko Aktif Üye