Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

line roller yardımı

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında hkn17 tarafından paylaşıldı.

1. hkn17

hkn17 Aktif Üye

solstace 4000 FI makinamın bakımını yaperken line roller kısmına da el ettım :D ama konumu nasıldı hatırlayamadım parçamım bir tarafı düz bir tarafı konik
    konik kısım tel tarafına bakacak şekilde monte ettim doğrusu böyle mi yoksa tam tersi mi ?

birde dönmeyi sağlayan malzeme teflondan tapılma bir parça bunun yerine aynı ölçülerde rulman eklesem artı ve eksileri neler olur ?

IMG_2436.JPG

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Rulman eklerseniz artısı olur eksisi olmaz. Parçayı yanınıza alıp rulmancıya gösteriniz ölçülere kendisi baksın. Roller düzgün takılmış gibi duruyor. Solstace kullanan arkadaşlar bir kontrol etseler çok iyi olur. Google görsellerden aratsanız çok güvenilir olmaz ama benim bulabildiğim en ayrıntılı foto aşağıdaki.

hkn17 bunu beğendi.
  4. hkn17

hkn17 Aktif Üye

görsellere baktım ama tam gözüken bir görsel bulamadım :(

düzenleme :)
    çözümü kendim buldum :D ipi elle salmayı denediğimde roller ve plastik arasına misina sıkışması yaşadım tekrar söküp tam tersi konumda bağlayınca sorun ortadan kalktı :) elimdeki okuma makinadan baktım onunda roller parçası aynı şekilde bağlanmış :) kısacası konik kısım vida tarafında olacak şekilde bağladım :)

Son düzenleme: 3 Mart 2015
    Berke Öztürkmen bunu beğendi.
  5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Solstace şeması aşağıdadır.
    Adsız.jpg

6. taner.a

taner.a Aktif Üye

Mutlaka makineyi alarak gidin rulmancıya,ip kullanıyorsanız özellikle faydasını görürsünüz ,deneme yanılma ile bulunur kolaylıkla.