Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lineaeffe 10 kilos 4,50 kamış hakkında

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında diamond tarafından paylaşıldı.

1. diamond

diamond Aktif Üye

Herkese Merhabalar,Hayırlı Cumalar;

kullanmış olduğum lineaeffe 10 kilos 4,50 kamış ile 185 gram kurşunu problemsiz atabiliyorum ancak mesafe olarak yeterli olmadığını düşünüyorum.

kamışı ucunda kurşun var iken yere paralel tuttuğumda uç kısmındaki bükülme oldukça fazla .

Siz değerli üstadlara sormak istediğim en uçtaki parçayı daha sert bir parça ile değiştirsem mesafede faydası olur mu.

olur ise bu işlemi nerede yaptırabilirm.

cevap yazan tüm dostlara teşekkür ederim.

saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Abi selam,

hiçbiri orjinali gibi olmaz. Kamışı ve parçalarını bir bütün olarak düşün. Hesaplamalar ve esneme payları ona göre yapılıyor. Ucu sert yaparsan bu sefer 2. parçadan fazlaca esneyecek ve yine performansını yeterli bulmayacaksın. Bence trio rex le devam et abi ;)

4. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Bülent bey bende kamışın uç parçasını değiştirmenizi tavsiye etmem kesinlikle.. Ayrıca uzak mesafeye atım yapabilmek sadece kamışa bağlı birşey değildir.
    Sizin boy ölçünüzü bilmiyorum ama lineaeffe kamışın boyu 4,50mt demişsiniz, uzak atım için önemli etkenlerden biri kullanılan surf kamışın boyu kullanıcının boyuyla da biraz orantılı olmasıdır.. Veya kullandığınız makina, misina / ip, makinanın atış yapınca misina salınımı da önemlidir.. Herşeyden önemlisi de bence atış tekniğidir.... Uzak mesafeye erim konusunda bu gibi parametleride gözden geçirmenizi öneririm... Belki yeterli mesafeye ulaşamamanızın nedeni sırf bahsi geçen kamış değildir..

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Zamanında kullandığım bir kamış, biraz yumuşak aksiyonlu. Ucunu değiştirmek yerine biraz kesmeyi deneyin ben öyle yapmıştım.

6. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

kamışla oynamak parça değiştirmek, arabanın rot ayarını bozmak gibidir,tavsiye etmem , bazı kamışlarda mesela okuma spider gibi 10 cm keserek atarının gerçek değerini 200 gr attım başarılıda oldu, ama bunu her kamışta yapamazsınız.
    uzağa atışlarda ise 4.50 avantaj değil dezavantaj ,makineniz nedir atış stiliniz nedir ? bilmedende soru tam sorulmamış olur,dolayısı ile cevap vermek biraz zor. slm.lar....

7. diamond

diamond Aktif Üye

Cevap yazan tüm dostlara teşekkür ederim.
    Ahmey abi makinam ryobi ap 8000 0.12 kendo ip var yandan atış yapıyorum. Bu takımla şõyle bir deneme yaptım 100 gr kurşunu bahsettiğm şekilde attım ve kurşun suya düştüğü anda makinayı kapattm tur sayısını saydım kolu 152 sefer çevirdim. Fakat bu mesafeye 175_185 gramda ulaşamıyorum sorun nerde olabilir

8. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

ağır kurşunlarda kamışı esnetmek gerekir ama bu elbette kamışın kendi performansına bağlı , tavsiyem kamışı yerden havalandırırken tam omuz hizanda ipi bırakman ,bırak kamış ortadan esnesin bunu dene bakalım ne sonuç alacaksın .