Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lineaeffe extreme cast veya s-curve

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

merhabalar,

Lineaeffe extreme 180 cast kamış 4.40
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50

extreme için fazla söylenecek birşey yok herhalde ama s-curve ,yorumlardan anladığım kadarıyla, fiyat performans açısından oldukça iyi bir kamış vede 10kg kadar kaldırabiliyor. o kadar büyük balığı boğazda nerde buluruz bilmiyorum gerçi :)

bu benim ilk surf kamışım. boyum 1.85 atış tekniğimde fena değil. at-çek ve yemli avlar şeklinde boğazda avlanıyorum. genelde kullandığım kurşun ağırlığı 125-150 gr arası.

bütçeyi biraz daha zorlayıp extreme mi almalı yoksa s-curve yeterlimidir. ne düşünürsünüz?

sevgiler, saygılar.

not: cengiz balıkçılığa uğradığımda extreme'in 4.40 ı yoktu. yeni modeli olan ,yanlış hatırlamıyorsam, 4.30/220 gr atarlı olanı mevcuttu. 4.30 modelinin 4.40 a oranla zayıf bir tarafı varmı herhangi bir yorum bulamadım çünkü.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. magnificent

magnificent Aktif Üye

İki kamışıda kullanyorum.S-curve Boğaza uygun kalmıyor.Yumuşak bir kamış.
    Extreme yi alalı 4 sene oldu galiba.Yalnız bu kamışı daha önce almış olanlar sonraki çıkan versiyonlarına dandik dediler. Hatta birisi benim kamışı biraz inceledikden sonra,benimkinin yeni versiyon olduğunu kendisinkinin eski parti ve iyisi olduğunu anlatırken,kamışını benim kamışı aldığım tarihden baya bi sonra almış olduğunu öğrendim. Kırmadım kendisini anlattıda anlattı bişeyler :)
    Bence tam boğaz kamışıdır.Hem yemliye yatır,hem rapala salla.Hassasiyeti,sertliği,atımı süper.
    Extremeinin birkere ucunu kırdım.Kırdığım yerden gezeri çıkartıp yeni porselen uç taktım.Atımı dahada bi fena oldu.Genede yedek ucundan ikitane aldım.yemliye giderken onları takıyorum.
    vel hasıl eski versiyonuysa gönül rahatlığıyla Extremeyi al arkadaşım :D

4. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

bak o kadar araştırdım ama bahsettiğin eski versiyon extreme cast olayını ilk sen söyledin usta. tam da kafam rahata erdi derken...

dediğim gibi cengiz balıkçılıkta 4.30 vardı. yani en yeni modeli extreme'in. 4.30 la alakalı hiç yorum görmedim. internette 4.40 modelleri mevcut fakat bunların versiyonlarını bilmem herhalde olanaksız. birde garanti olarak cengiz balıkçılığın çok methini duydum. acaba diğer dükkanlar içinde bu hassasiyet geçerlimidir?

yandık yaa :confused:

5. magnificent

magnificent Aktif Üye

Yok yaa..Ben yenisi,eskisi derken sende takılma diye söylemiştim bu mevzuya. :)
    Yeni gelen kamışlar eskilerinden çokmu değişik .? Bende takıldım bak şimdi..:)

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

bende 2 senedir yemlide kullanıyorum ekstremi 10 numara eskisi nasıldı bilmiyorum ama bendeki süper eski muhabetini 2 tane kullanan arkadaşım banada yapmışlardı galiba haklılarda bu işten anlayan insalar sonuçta ama bence piyasada bu paralara en iyisi bence. bide şöyle bi sorun var bulman baya bi sorun olacak çünki artık üretilmiyo diye duydum :)

7. magnificent

magnificent Aktif Üye

LINEAEFFE EXTREME CAST SURF KAMI 180G LINEAEFFE - LINEAEFFE TELESKOPK SURF KAMILAR cengizbalikcilik.com.tr
    Agalar benim dediğim kamış bu. Stokda da var gözüküyor.

LINEAEFFE EXTREME COMPETIZIONE KAMI LINEAEFFE - LINEAEFFE TELESKOPK SURF KAMILAR cengizbalikcilik.com.tr
    Birde bu extreme var.Bunu bilmiyorum.Kullanmadım,görmedim.Gördüysemde dikkat etmedim.

Cast olanına kefilim.Bilhassa en uç parçası siyah olanlarına.
    Sonradan getirdikleri partilerdeki kamışların ucu kırmızı idi. Bi kaç kişide gördüm. Onlar için iyi diyende var, daha önceden bendekiler deki gibi ucu siyah olanından alıp da kötü diyende var.
    Bu ikisinden sonra başka parti de geldiyse onu bilmiyorum..

8. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

anladım abi. bir an idrak edemedim ama yinede modeller arasında ,büyük ihtimal, bir kalite farklılığı olduğu kesin. yinede extreme'in parasının hakkını veren bi kamış olduğuda aşikar. bir tane bulup edineceğim 4.40 modelinden.

abi 4.40 lar üretilmiyor sanırım. çünkü geçen gün cengiz balıkçılıkta yeni modeli olan 4.30 / 220 gr. olanınından kalmıştı sadece. sitesini güncellemeyi unutmuşlar belki o yüzden hala stokta görünüyodur :(

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

4.30 / 220 gr olanınıda kullanıyorum eski 440 olanını da ikiside hakkını veren kamışlar yeni modeli ile deneme amaçlı 200 gr kurşun attım banamısın demedi yüzükleri olsun kamışın sağlamlığı olsun yeni modelinden çok memnunum.Bende eskileri için sıkıntı çıkaranları olduğunu duymuştum ama ne eskisinde nede yenisinde ben hiç sıkıntı yaşamadım.Her türlü tavsiye ederim cast'i

10. sabora

sabora Daimi Üye

Tamam cast :D

11. budun

budun Aktif Üye

Bende geçen hafta ektreme cast 4.30 100-220 atarlı , kırmızı uçlu olanı (yeni model ) 220 tl 6 taksit aldım. fazla kullanma şansım olmadı. yarım saat kadar 150 gr kurşunla rapala attım. atımı gayet iyi sağlam bir kamış izlenimi bıraktı bende. özelikle kapalı boyunun 135 cm civarı olması taşıma açısından bir avantaj oluşturmakta. rastgelsin