Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lineaeffe fury caster gitmiyor

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında eqrhas tarafından paylaşıldı.

1. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

Sizlerinde bidiği gibi 1 hafta önce lineaeffe fury caster aldım , bundan öncede lineaeffe sea masterım vardı. linea effe sea masteri 75 gram ile idare eder şekilde atıyor idim . ( Tahmini olarak 70 80 metre max 90 . ) Fakat 4gün önce henüz yeni aldığım, daha iyi atarlı daha esnek fury caster ile ava gittiğimde şaşırdım . kamışa ilk önce 75 gram taktım . kamışı max 50 60 metre atabildim . sonrasında 100 gram taktım ama sonuç değişmedi. max 80 metre atmışımdır . bu kamış neden gitmiyor ? atarı 220 ,, fazla atarlı aldım diye mi ? NELER OLUYOR

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Parçalı kamış kullanıyorsun.. Kurşun ağırlığını 150gr+ lara çıkardığında kamış gerçek atarına kavuşur.

4. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

5. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

150 gram mı . ben cengiz balıkçığa burada 75 100 gram arası çalışıyoruz dedim bunu önerdi . neler oluyor ???? 150 gram kurşunla kırarım ben bunu o kadar tecrubem yok .

6. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Cengiz balıkçılık dediğin için söylüyorum yoğun çalışıyorlar ve büyük ihtimalle ondan kaynaklanmıştır biz bile gittiğimizde adamlar başlarını bile kaldıramayıp bir selamı zar zor verip çıkmışlığımız çoktur; ayrıca hangi satıcı olursa olsun malını kötülemez satmaya çalışır:)
    Asıl sorun bu tür formlarda danışmak ve doğruları bulmaktır. Yukarda kendi açtığın konuları tekrar gözden geçirmeni isterim, ısrarla kullanabileceğin kamışlardan örnekleme verilmiş ve sen buna rağmen kendi doğrultunda ilerlemişsin, kurşun ağırlığını 125 gr.lara çıkartırsan nispeten tatminkar atışlara ulaşırsın. Kolay gelsin.

7. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

Cengz balıkçılık tam bir esnaf ,sözüm yok tam adamlar yani . Yanlız sorunum çok büyük ,, 2 sorum olucak birincisi; 150 gram falan atarsam , balık vurduğunda anlamam daha da zorlaşmaz mı ( 200 gram- 500 600 gr buradaki balıklar) , 2.Si benm buna nasıl bir msina sardırmam lazım çünkü benim sufix elite 0.30luk misinam bile 2 kere patladı 100 gr atışımda .. yardımlarınız için teşekkür ederim anlaşılan o ki ben bu kamışı 100 gramlarda değil 150 gramlarda kullanıcam : )) Oltayla denize düşmezsek iyidir : )) Birde benim okuma distance surf makinem 150 gramı kaldırır mı?

8. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Eğer mono kullanıp misinan patlıyor ise önüne 0,35-0,40 mm aralığında şok yapmanı öneririm ama bildiğim kadarı ile Fury Castın halkaları ip'e duyarlı bildiğim; eğer imkanın var ise İp sarmanı tercih ederim çünkü yemli için çok güzeldir tabi onu da şok ile kullanman gerekli hemde atış erimin dahada artacaktır.

9. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

başıma iş açtım anlaşılan ben bir cengiz balıkçılığı arayım : ) onlarla dertleşeyim .

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her kamışın bir en performanslı atış ağırlık birimi vardır.
    220 gr atarlı kamış doğal olarak 80-100 gr ağırlıkları duymaz.
    Bu nedenle de atış performansın beklediğinin çok altında kalmış.
    Kullandığın ağırlıklar kamışı esnetemediğinden olacak ki bol bol da patlaşmışsın misinayı.
    Ya ağırlığı artıracaksın, ya da kamışı değiştireceksin.
    Sana max 150 gr atarlı kamış yeterli gelir.
    Cengiz balıkçılık eğer çizik vs oluşmamışsa değiştirebilir kamışını.

11. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

Henüz 1 kere kullandım yani toplamda 5 6 atış yapmışımdır , ana misinayı 0.26 0.28 misina sarıcam önünede shocklama 0.35 0.40 shocklamya yapıcam ağırlığı 125 150 lere çıkarıcam . bu şekilde bu kamışı 120 130 metrelere çıkarabilir miyim . Ayrıca agarthan bey surf misinası konusunda yardım eder misiniz ?