Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lineaeffe superba olta kamışı 4.50..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında skrillex10 tarafından paylaşıldı.

1. skrillex10

skrillex10 Yeni Üye

merhaba bu kamış hakkında bilgisi olan dostların yardımlarına ve tavsiyelerine ihtiyacım var. bu kamışı shımano NEXAVE BX TE SURF GT 450-200G ile karşılaştırabilir miyiz?? sizce hangisi?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

lineaeffe superba olta kamışı 4.50

3 Parçalı kamışlardandır.

Teknik bilgileri
    3 parçalı karbon kamış
    150-300g atar
    Fiber tel ile takviyeli gövde
    Kıyıdan atış için çok güçlü ve sağlam kamış
    158cm kapalı boy
    620g ağırlığında
    çift bacaklı titanyum klavuzlar, Sünger sap bölümleri , ince tip misina klavuzlu.

shımano NEXAVE BX TE SURF GT 450-200G
    4 parçalı, 5 kılavuzlu, teleskopik surf casting kamışı

Bu süper ince kamışların özel bir kalıptan çıkma karbon sapı her koşulda daha iyi bir kontrol uygulayabilmenizi sağlıyor. Kamışın son derece ince çapı,atış sırasında havada sürtünmeyi azaltarak, uzun mesafelere atışları daha kolay hale getiriyor. Bu kamışların hepsinde en iyi performans için uygun ağırlık kamışın üzerinde yazılıdır.

Bu kamış için en iyi performansı 170 gr ağırlıkla gösterir.

Boy : 450 cm
    Ağırlık :575 gr
    Max. Atarı : 200gr
    En iyi atarı : 170gr
    Kapalı uzunluk : 1.48 m
    Halka sayısı : 5
    Parça sayısı : 4

Bana soracak olursanız shimono derim ama bunu nerde kullanıcagınızada bağlıdır.
    Birde hangi tip model makina kullanmayı planlıyorsunuz bu kamışlarda.
    2 kamışta örgü misina kullanımına uygun değil bunuda belirtiyim.
    lineaeffe shimono ya göre biraz daha sağar bi kamış çeşidi.
    içinde kullanılan karbon degeride biraz daha düşük ölçülerde.
    Bu fiyatlara daha Konforlu ürünler satın alına bilir gibime geliyor.

Shimono atar degeri olarak 200 gr atar degeri göstermiş gerçek atar degeri 90-130 gr dır.

buradan baka bilirsiniz.
    http://www.baliksevdam.com/forum/surf-casting-kiyidan-uzak-mesafeli-atis-5914.html

Başka sormak istediginiz bilgi varsa yardımcı olmaya çalışıyım.
    Birde surf casting konusunda deneyim varmı yoksa yenimi başlamayı planlıyorsunuz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mayıs 2012
  4. skrillex10

skrillex10 Yeni Üye

aslında yeni başlayacağım araştırma yapıyorum bir kaç yerde de baktım fakat karar veremiyorum bu konuda..

5. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Bence az daha düşük modelli bir takım ile başlayın en azından atış tekniklerini tam olarak geliştirene kadar.

Şimdi siz içinizden ne var sanki kaldır denize doğru at işte diye bilirsiniz ama her atışın kendine göre bir zor tarafı var ve en azından atış tarzlarını düzgün yapana kadar güzel oyuncaklarını değilde kötü olanlara zarar vermiş olursunuz.

Birde hangi bölgede kullanıcaksınız. Ginede sizin bileceginiz bir olay kolay gelsin.

6. skrillex10

skrillex10 Yeni Üye

balıkesir'liyim daha çok altınoluk akçay bazende çanakkale civarında kullanacağım.. aslında bende söylediklerinizden yana oluyorum. ama bazende diyorum ki bir kere alayım.. önce antrenman yapıp sonra iyi bi ürün alsam iyi olacak gibi şimdilik başlangıç için ne önerirsiniz?? bende tekrar araştırayım.

7. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Elinizi hiç kamış almadıysanız çin mallarından 2 tane edinin.

Ha az bucuk biliyorsanız bi kamış önerisinde bulunayım size. kendi şahsi fikrimdir. araştırmadan almayın...

Av Malzemeleri,Olta,Dalış Malzemeleri - Avdepom.Com, Kamışlar, Parçalı Kamışlar, DAİWA, DAIWA, PROTEUS TELE SURF400CM KAMIŞ
    http://www.avdeposu.com.tr/?urun-111-DAIWA-EMCAST-ECSW-4500-MAKARA.html

Makina Piyasadaki Surf makinalara bakarak Klasmanının çok üstünde bir makinadır.

bu tarz ufak bi ürün ile başlayın daha sonra gayet şık güzel elinize boyunuza ve makinanıza uygun bir kamış arayışına başlarsınız. derim kanımca en azından 1 sezonu bunun ile idare edin.

Ebet aslında bir kere alıyorum mantıgı güzel ama tutunki atış yaparken kırdınız istemiyerek bir kere onalıran kamıştan aynı aksiyonu bekliyemessiniz ve sizde rahat rahat atış yapamassınız acaba diyerek. Genede sizin bile bileceginiz bişey illaki sağlam bir takım alıcam diyorsanız

DAİWA TOURNAMENT BASİAİR 45 QD
    Daiwa Tournament Distance master surf.

ola bilir.

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Superba çok sağlam, tam anlamıyla ağır takım, rapala kamışıdır. 200-250 gr. kurşunlar ile at-çek için idealdir. Odun niyetine de kullanılabilir :)

9. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

DÜZELTME yanlış yazmışım kusura bakmayın ben başka bir kamış için anlamıştım :)....

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Nisan 2012
  10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Superba ile performanslı atışlar yapmak istiyorsan en az 150 hatta 170 gr kullanmalısın. Boğaziçi nin o dere gibi akıntılı sularında 170 den az atmam zaten diyorsan bu iş için biçilmiş kaptandır. Lakin ağırdır sağırdır yani 200 gr ağırlık ile tuttuğun balığı hayatta anlamazsın keyifli bir av için kullanılması pek mantıklı olmaz anca avlarsın işte ağır kurşun filan. 4.20 200 gr atarlı nexave çok daha keyifli avlar yaptırır.

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

O kamışın atar değeri 200; en iyi performans verdiği değer 170 gramdır; gerçek atar değeri 90-130 diye bir hadise yoktur; eğer pendulum atacaksanız o ağırlıkları atmanız gerekir; pendulum atmayacağınıza göre...

Ya da o kamışta 90-130 atar değeri diyor iseniz; diğer kamışlar için de üzerindeki değerleri çevirmeniz ve pendulum değerini verebilmeniz gerekmektedir ki bu bir muamma zaten...