Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lineaeffe surf mill 420 cm 220gr Nasıl

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Heckel tarafından paylaşıldı.

1. Heckel

Heckel Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bugün boğazda kullanmak üzere kamış arayışındaydım. Lineaeffe surf mill 420 hafifliğinden dolayı beni cezbedince onu aldım fakat içime kurt düştü kamışın üzerinde 250gr ağırlık yazıyor fakat tartınca 330 gr geliyormuş öyle okudumda ben extreme cast kırmış bir insanım şemsipaşada bu kamışla rapala atmak istiyorum en fazla kaç gr ağırlık atmalıyım ve abansam kamış kırılırmı acaba makinem ise okuma bluehavk aldım bugün bu makinede nasıldır acaba genel bir değerlendirme yaparmısınız
    Saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

o ağırlık değildir atarıdır güle güle kullan 180 gr geçmemeye çalış rasgele.

4. Heckel

Heckel Yeni Üye

Atarı değil eminim up to 220 gr diye ayrıca yazıyor weight 250 gr yazıyor fakat gerçek ağırlığı değil kamışın 330 gr gerçek ağırlığı zaten surf mill diye aratırsanız gerekli teknik bilgiye ulaşırsınız fakat bana tecrübe gerek kamışın kırılmasından korkuyorum

5. Heckel

Heckel Yeni Üye

Birde benim surf mill im mavi siyah internettekiler hep kırmızı siyah acaba üretim farkımı

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

sen malı aldıgın yere git bence rasgele.

7. muratmurat

muratmurat Aktif Üye

hiç kafana takma bu kamışı kullanan birçok kişi var arkadaşların dediği gibi 180 gramı geçme en iyi performans 120 175 gram arası veriyor rapalada biraz hafif kalır yemli ve çaparide güzel eskiden mavi idi şimdi kırmızı olmuş yeni model galiba parça garantisi var zaten gönül rahatlıgı ile kullan

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

rapala da kullanacaksan heleki şemsipaşada kullanacaksan ki açık atış yapman gerek ben tavsiye etmem.
    Şu sıralar yaygın olan okuma sanavt ı alabilirsiniz kullananlar memnun.

9. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Makina biraz ağır olmakla beraber güzel bir makinadır. Severek kullanacağından eminim.

Kamışa gelince amaç 200 gr kurşunla çalışmaksa önermem. 180 i geçmemek daha mantıklı olur.

Farklı ürün önermeyi sevmem ama illaki bu kamışı düşünüyorsan Lineaeffe Spider Surf ü öneririm. Ağırlık olarak 10 20 gr daha ağırdır ama daha atışı daha güvenlidir.

Amaç yemli av değilse yukarıda önerilen okuma savant ağırlık mesafe tanımaz bir kamış. Yemli avlarda kullanmak içinse çok sert. Vuruşları hissedemezsin.

Okuma savantın ayarında daha hafif bir kamış olarak yeni model kudos ım 4.20 180-250 kamışı önerebilirim. 400 gr ağırlığında tam bir rapala kamışı. Ama yemlide bunu da önermem.

10. ottoman

ottoman Aktif Üye

hayırlı olsun güle güle kullan...

şemsipaşada heleki rapalada çok zor olur kanaatindeyim imkanın var sa değiştir yok ise bütçene uygun daha etli bi kamış almanda yarar var özelikle parçalı...

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

O boy ve atar değerine sahip bir ürünün 250 ya da 330 gr. ağırlığında olması pek mümkün değil; o ölçülere ve atar değerlere (4,20 ve 220 gr. atar) sahip en hafif ürün Italcanna Kombat (310 gr.) ama bu ürünün bu ağırlığı atacağı bir parça şaibeli...

Sözkonusu ürün 450-500 gr. civarlarında bir ağırlığa sahip olsa gerek...